Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sakarya - Proje Haberleri
123 ... 110411051106   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Enes54

7 yıl önce - Sal 02 Ağu 2011, 23:17
Sakarya - Proje Haberleri


Böyle bir başlığın açılmamış olması oldukça üzüntü verici. Sakarya gibi gelişmeye bu kadar elverişli olupta hali hazırdaki durumdan memnun olan başka şehirler var mıdır acaba?
Sakarya'da kent kültürü inanın Türkiye ilk 5'ine rahat girer, zaten yapılan araştırmalarda kültür-sanat alanında hep başlarda gösterilir ilimiz.
Depremden sonra gerekli patlamayı yapamadığımızdan hep bir köy şehri gibi lanse ediliyoruz
Türk kızı gibiyiz sanki
Avrupalı kızlardan çirkin değiliz ama makyajımız az.

Bu kadar dırdır yeter dediğinizi duyar gibiyim
Devam eden birkaç proje haberi vereyim o zamanTrafiğe Köklü Çözüm Geliyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki trafik sıkışıklığına köklü çözüm getirmek için çalışmalara başladı. Gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında Atatürk Bulvarı’nın üzerine yeni bir kavşak yapılacak. Ayrıca Orhan Camii önünde ve Ankara Caddesi’nde de değişiklikler yapılacak. Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalara başladı. Yeni trafik düzenini ise Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan açıkladı. Fatih Turan, yeni trafik düzeni ile ilgili bütün tedbirleri aldıklarını ve trafik akışının çok daha güzel olacağını söyledi.


Bulvara kavşak yapılıyor
İlk olarak bulvar üzerinde kurulacak yeni kavşakla ilgili bilgiler veren Fatih Turan, “Yeni trafik sirkülasyon planında Kudüs Caddesi’ndeki trafik bulvardan 1. Geçit’e doğru akacak. Bunun paralelindeki Gar Binası’nın diğer tarafında Milli Egemenlik Caddesi’nde ise 1. Geçit’ten Bulvara doğru trafik akacak. Bu akış yönünün değişiminden sonra Yeni Camii Kavşağı’nda trafiğin sıkışmaması için bulvarın bu iki caddenin hizasına gelen yerde büyük bir ada şeklinde bir dönüş kavşağı yapacağız. Buna göre Milli Egemenlik Caddesi’nden gelen trafik Büyükşehir Belediyesi yönüne, AKM yönüne, Gümrükönü tarafına gidebilecek. Aynı şekilde Yeni Camii üzerinden gelip şehrin Batısı’na gidecek olan trafikte Kudüs Caddesi’nden devam etmesi için bulvarın üzerinde yırtıklı bir kavşak teşkil ediyoruz. Bu kesimde yaya sirkülasyonunun fazla olmasından dolayı yayaların da güvenli geçişlerini sağlamak adına sinyalizasyon sistemi ile yaya geçişlerini de güvenli hale getireceğiz” dedi.

Yeşil dalga sistemi ile çalışacak
Sinyalizasyon sistemi hakkında da bilgiler veren Fatih Turan, “Yeni Camii Kavşağı’ndaki sinyalizasyon, Milli Egemenlik Caddesi’nin başındaki sinyalizasyon, Kudüs Caddesi’nin başındaki sinyalizasyon ve Gümrükönü’ndeki sinyalizasyon birbirleri ile senkronize olacak. Yeşil dalga sistemi ile çalışacak” diye konuştu. Fatih Turan, bazı yolların da trafiğe kapatılacağını belirterek, “Bu kavşaklar açıldıktan sonra Kültür Dairesi Başkanlığımızın hemen yanındaki kavşağı ise trafiğe kapatıyoruz. Orayı AKM’nin önüne doğru uzatacağız ve bulvarla bütünleşmiş olacak” diye konuştu.

Güzergahlarda değişiklik yapılacak
Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan gerçekleştirilecek diğer çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Fatih Turan şunları söyledi: “Bu çalışmalardan sonra 1. geçitte ve 2. geçitte kavşak düzenlemesi olacak. Orhan Camii Meydan Projesi kapsamında da aynı şekilde Karaağaç Bulvarı ile bulvarın bağlantısını Ağa Camii’nin önünden Gümrükönü’ne kadar akış planları değişiyor. Bu konu ile ilgili bütün tedbirlerimizi aldık”.

(+)  
(+)  
(+)

kaynak: sakarya.bel.trEnes54

7 yıl önce - Sal 02 Ağu 2011, 23:22

Parkomat Sistemi GeliyorSakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Parkomat sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şehir merkezinde parklanma ihtiyacı yüksek olan bölgelere 120 adet parkomatın kurulacağını belirten Turan, “Otopark ihtiyacını gidermek, daha akıcı bir trafik akışı oluşturmak için parkomat sistemine geçiyoruz. Yol kenarları dışında özel otoparklarla da entegre olarak çalışacak bu sistemle toplumumuzun otopark kültürünü geliştirmeyi amaçlıyoruz. Böylelikle insanların yol üzerine park etmesi engellenecek. Kart54 ile de ödemelerin yapılacağı parkomatları yap işlet devret modeliyle özel bir firma işletecek. 5 yıl sonra sistem kurumumuza devredilecek” dedi.

Bayram ve Resmi Tatillerde Ücretsiz
Parkomatlar ile özel açık otoparkların fiyatının farklı olacağını kaydeden Turan, “Parkomatların ücretleri 1 saati 2 lira, 1,5 saati 3 lira, 2 saati 5 lira olacak. 2 saatten fazla parka izin verilmeyecek. Parkomatlar bayram ve resmi tatillerde ücretsiz olacak. Ayrıca özürlü araçları da ücretsiz olarak park edebilecek. Tüm parkomatların kullanımı bir merkezden takip edilebilecek. 15 gün içerisinde başlamayı planladığımız sistemde ödemelerini Kart54 ile gerçekleştiren vatandaşlar park ettiği sürece Kart54’lü araçlarla da ücretsiz seyahat edebilecek” diye konuştu.
 
(+)

kaynak: sakarya.bel.tr


Enes54

7 yıl önce - Sal 02 Ağu 2011, 23:30

Orhan Camii Meydan Çalışması BaşladıBüyükşehir Belediyesi Orhan Camii Meydan Projesiyle ilgili olarak çalışmalara başladı. Cami çevresinde bugün başlatılan çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bilindiği gibi bir süre önce Orhan Camii Meydan Projesini hayata geçireceğimizin sözünü vermiştik. Bu bağlamda öncelikle meydan projesinin hazırlanmasında esnafımızla ortak hareket ederek yol aldık. Ardından projenin ihalesini gerçekleştirdik. Ve şu anda bugün itibariyle çalışmamızı başlatmış bulunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Zemin değiştirilecek, duvarlar yıkılacak
Orhan Camii’nin mevcut duvarlarının yıkılacağını belirten Başkan Toçoğlu, “Çalışmamız Uzun Çarşı ile Adapazarı Belediyesi önündeki alanlarda gerçekleştirilecek. Camimiz ve bütün çevrelerde düzenlemeler gerçekleştirilecek. Yeşil alanlar yeniden düzenlenecek, zemin değiştirilecek, ışıklandırma ve oturma grupları yenilenecek. Yeraltı tuvaletinin yanına büyük bir yer altı şadırvanı yapacağız. Ayrıca 100 yıllık şadırvana dokunmayarak bu şadırvanı da restore edip halkımızın hizmetine sunacağız. Caminin bahçe duvarlarını da yıkarak Camimizi merkeze alarak büyük bir meydan kazandırmış olacağız. Bölgemizin tarihi dokusuna ve kültürel mirasına uygun bir şekilde çalışma gerçekleştireceğiz” dedi.

Ulaşımda köklü değişim yapılıyor
Orhan Camii Meydan Projesi çerçevesinde ulaşım alanında da bazı değişiklikler yapılacağını dile Getiren Başkan Toçoğlu, “Öncelikli olarak ilk etapta Uzunçarşı ile Orhan Camii arasındaki yolu ve Cami ile Orhan Gazi Parkı arasındaki yolu da trafiğe kapatmış bulunuyoruz. Çalışmalarımız başladı. Halkımızın hizmetine sunacağımız bu çalışmada çok hassas davranarak ve en kısa süre içinde bu projenin tamamlanması için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.(+)  
(+)  
(+)

bu da projenin küçük bir resmi  


kaynak: sakarya.bel.trEnes54

7 yıl önce - Sal 02 Ağu 2011, 23:33

Terminal Yazıhaneleri de Tamam

 


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hanlı’da yapımı tamamlanan ve açılışa hazırlanan yeni şehirlerarası otobüs terminalinde, yazıhanelerin de yapımı tamamlandı. Yeni terminalin çevre düzenlemesi de büyük oranda bitirildi. Terminalin ufak bazı eksiklikleri gideriliyor. Yeni terminalle ilgili yapılan açıklamada, “Belediyemiz tarafından Hanlı’da yeni bir terminal yapılıyor. Terminalimizin yapımı tamamlanmış durumunda. Yeni terminalde yazıhanelerin yapımı sona bırakılmıştı. Geldiğimiz aşamada yazıhanelerin yapımını da tamamladık. Çevre düzenleme çalışmalarımızın da yapım işi büyük oranda bitirildi. Yeni terminalde ufak bazı eksikler var. Onları da en kısa zamanda tamamlayacağız ve terminalimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Yeni terminalimiz şehrimize çok yakışacak” denildi.


(+)   (+)   (+)

kaynak: sakarya.bel.tr


Enes54

7 yıl önce - Sal 02 Ağu 2011, 23:36

Yenikent Kültür Merkezi Yükseliyor

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Camili’de, Yenikent Park’ın hemen yanında yapılacak olan Yenikent Kültür Merkezi’nin inşaatı hızlı bir şekilde yükseliyor. Geçtiğimiz ayda düzenlenen bir törenle temeli atılan kültür merkezi, Yenikent’in sosyal hayatına canlılık getirecek. 4 bin metrekare kapalı alandan oluşacak Yenikent Kültür Merkezi’nin içerisinde; sinema salonları, tiyatro salonu, alışveriş merkezi, kafetaryalar ve sergi salonu yer alacak. Kültür Merkezi’nin içerisinde yer alacak teras kafetaryası da Sakaryalılara eşsiz bir manzara sunacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, kültür merkezi inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiği, inşaatın 29 Ekim’de bitirilmesinin hedeflendiği belirtildi.


(+)

kaynak: sakarya.bel.trsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler