Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ufuk06
7 yıl önce - Pts 01 Ağu 2011, 20:50
Kırıkkale - Nur Camii Külliyesi


Kırıkkale’ye Selimiye Cami’nin benzeri

Kırıkkale’de inşaatı devam eden ve Edirne’deki Selimiye Cami’nin benzeri olacak olan Nur Camii Külliyesi’nin Ramazan ayında ibadete açılarak teravih ve cuma namazlarının kılınacağı bildirildi.Nur Camisi Külliyesi’nde üç yıl aradan sonra bu yıl ilk defa belirli bölümler geçici olarak ibadete açılacak. İnşaatı süren camide toplam 500 kişi açık alanda ibadetini yapabilecek.Camide, camaatin namaz öncesi dinlenip çay içebilmesi için ayrı bir alan da bulunuyor.

Bir yılda bitirilecek

Müftü Bekir Gerek, Belediye Başkanı Veli Korkmaz ile cami inşaatında incelemelerde bulundu. Yaklaşık 30 milyon liraya mal olması beklenin cami kompleksinin bir yıl içinde bitirilmesi bekleniyor. Edirne Selimiye’dekinin benzeri olacak caminin alt katında 7 bin metrekarelik çekme katlı otopark, ikinci katında yaklaşık 7 bin metrekarelik çok amaçlı süpermarket, son katında ise 3 bin 500 kişinin namaz kılabileceği alan bulunacak. Ayrıca yan bölümde modern mimariye uygun müftülük binası ve lojman yapılacak.

Kaynak: Hürriyet

Kırıkkaleliler yeni caminiz hayırlı olsun.


Sait_71
7 yıl önce - Pts 08 Ağu 2011, 14:26

Camii yardımlar ile bitirilmeye çalışılıyor. Çok büyük olduğu için maliyeti çok fazla. Süpermarket ihalesini Altunbilekler diye bir alışveriş şirketi kazandı. O bölgede eskiden Yimpaş'ın alışveriş merkezi vardı...

ufuk06
7 yıl önce - Pts 02 Oca 2012, 20:14

Proje olarak resmi.Bir de haber verelim.

Nur Camii'ne 5 Milyon TL müjdesi

Hafta sonunda Çiçek düğün salonunda gerçekleştirilen Ak Parti Merkez İlçe kongresine katılan Başbakan Yardımcısı ve Kırıkkale Milletvekili Prof. Dr. Beşir Atalay, Nur Cami külliyesi için 5 Milyonluk para çıkardığı müjdesini verdi.

2011-12-26 - 01:53

Cuma günü Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Nur cami külliyesi için destek görüşmesi yapan Bakan Atalay, Şimşek’ten 5 Milyonluk destek alarak Kırıkkale ye geldi. Kongre de ülke gündemine ve Kırıkkale’de yürütülen çalışmalara değinen Atalay, “Türkiye ve Kırıkkale için elimizi taşın altına koymaya geldik. Bugün bildiğiniz gibi Kırıkkale güç birliği toplantısına katılacağız, ancak ben toplantı öncesinde siz değerli hemşerilerimle bir şey paylaşmak istiyorum” dedi ve cebinden çıkardığı kâğıtta yazılı olan metni okudu.

Atalay’ın okuduğu mektupta ise Maliye Bakanlığı tarafından Kırıkkale’de yapımına başlanan ve 2014 yılında bitirilmesi beklenilen Nur cami külliyesi için yaklaşık 5 milyonluk ek kaynak aktarıldığı bilgisi yer alıyordu. Atalay, “Kırıkkale için çabalarımız ve gayretlerimiz devam ediyor, bu çalışmalar daha başlangıç . Allah izin verirse Kırıkkale’ye yapılan her çalışmayı yakından takip edip sonucunu en kısa zamanda bitireceğiz. Allahın izni ile bu gelen 5 milyonluk katkı ile inşallah 2012 yılında camimiz biter ve ibadete açılır” temennisinde bulundu.

Kaynak: http://www.gundem71.com/Siyaset/2752-Nur-Camiine- ...jdesi.htmlSait_71
5 yıl önce - Pzr 28 Tem 2013, 04:24

Cami büyük ölçüde bitmek üzere.. Resimler çeşitli yerel haber siteleri ve Kırıkkale müftülüğünün sitesinden alınmış olup bilgi amaçlı koyulmuştur.

onurnazliaka
5 yıl önce - Pzr 28 Tem 2013, 04:30

Caminin açılışından ve açılış sonrası cami içerisinden resimlerinizi bekliyoruz.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler