Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ural karaca
8 yıl önce - Cmt 06 Ağu 2011, 15:41

Arkadaşlar geçmiş olsun
www.hurriyet.com der ki:
Alıntı:
İstanbul’un yerine Manhattan GP’si

Reha ERUS
6 Ağustos 2011
İstanbul’un yerine Manhattan
Formula 1’de patron Bernie Ecclestone’un yeni hedefi New York Grand Prix’si. İstanbul’u gözden çıkartan Ecclestone 2013 yılından itibaren Manhattan sokaklarında yeni bir Grand Prix yaratmak için kolları sıvadı.

Autosport otomobil dergisinin haberine göre Bernie Ecclestone konu ile ilgili olarak West New York Belediye Başkanı Felix Roque ile iki yıldır görüşmelerini sürdürüyor. Dergi, Texas’ı Formula1’de takvime alan Ecclestone’ın, 2013’ten itibaren İstanbul Park yerine Manhattan bulvarlarında Vettel’leri, Hamilton’ları, Alonso’ları yarıştırmayı düşlediğini öne sürdü.

İSMAİL ÇELİK

8 yıl önce - Cmt 06 Ağu 2011, 15:57

f1 PİSTİ YAPIMINDA 3 YER GÜNDEMDE İDİ.iSTANBUL,İzmir ve ANTALYA.İstanbul'dabu işe arka çıkan İTO oldu ve en hazırlıklı olan yer olduğundan seçildi bu böyle biline.

MOTOGO üstlenicisi(sponsor)İBB idi.Üstlenici aradı bulamadı oda vazgeçti.

Motor sporları demek para demek,senin benim gibi insanların yapacağı şey değil.Ya zengin olacaksın yada üstlenici bulacaksın bu kadar açık.

F1 yarışlarının birinde Kıbrıs Türk Cum. Reis-i Cumhuruna şampiyonluk kupası verdirildi.Altta ünvanda yazdı,bütün Dünya canlı yayında seyretti bunu,kabul etmeyenin gözüne sokuldu Kıbrıs'ta bir Türk Devlet'i olduğu.İçimizdeki korkaklar telaşa kapıldı hemen yarışları bizden alacaklar alanda olmadı görende.

Şimdiki mevzu F1 patronunun keyfi fiyat artışı talebindendir.

Yanlışım varsa düzeltin,en ucuz bileti oda koltuk değil çimlik bir saha 50 Euro olan bir yere kusura bakmayın herkes gitmez.Birde ilk 2 yıl müthiştalep vardı bir kere,tabi birşey sürekli olunca heves gidiyor hakikat.

ural karaca
8 yıl önce - Cmt 06 Ağu 2011, 18:05

Alıntı:
Şimdiki mevzu F1 patronunun keyfi fiyat artışı talebindendir
.
Vaka,keyfiden ziyade pistin işletmesini Bernie amca yapacagı için ve arkadaş hersene artan seyirci sayımızı(!) bildigi için,kendini(daha dogrusu kazanacagı parayı)garantiye alma işlemiydi.

MetUCI

8 yıl önce - Cmt 06 Ağu 2011, 18:16

Bu işler için canı gönülden koşturan F1 direktörümüz, TOSFED Genel Sekreteri sevgili abimiz Mazhar Demiralp'i de bu hafta maalesef körfez pistinden dönerken TEM'de bir trafik kazasında kaybettik. Bu işlere hem maddi hem de maneviyen kendini koyan Mazhar Abi ile inancımız tamdı. O kişisel çabalarıyla organizasyonun kusursuzluğu anlamında Türkiye F1'i var etmişti. Artık O'da yok, onsuz F1'e inancım da yok.

Pist umarım motorsikletçilere de verilir çünkü bu talep karşısında F1'in patronunun Kenan Sofuoğlu'nu tehdit ettiği iddiaları da vardı. Artık Bernie Amca çekildiğine göre Kenan Sofuoğlu ve federasyon pisti rahatça kullanabilmeli ve onların tecrübeleriyle ayyıldızlı bayrağımızı dünya pistlerinde dalgalandıran gençler yetiştirebilmeliyiz ...

Karaman Ahmet
8 yıl önce - Pzr 07 Ağu 2011, 03:10

Moto GP

WTCC

Truck Racing Grand Prix

vs....vs...

Merak etmeyin, Istanbul Park yarissiz kalmaz.

ural karaca
8 yıl önce - Pzr 07 Ağu 2011, 15:34

Moto GP ve Touring car şampiyonaları İstanbul'da denendi(hatta daha öncede anlatmıştım,moto gp nin akılda kalıcı bir reklamı vardı)truck race için kesin bir şey söyleyemiyorum,ancak şunu anladım kültürümüzde orada oturup önümüzden geçen arabaların vızıltısını izlemek ve dinlemek sanırım yok,bütün bir pisti de sadece yabancı turistlerle dolduramayacagımıza göre,düzenlenecek müsabakalar bir iki senelik aktivitelerin önüne geçecegini sanmıyorum

positive
8 yıl önce - Pts 08 Ağu 2011, 15:39

İstanbul Park'ta Motosiklet yarışları

Formula 1 Türkiye Grand Prix'inin yapıldığı İstanbul Park'ta bu yıl ilk kez motosiklet yarışması düzenlenmesi şampiyonaya katılan sporcu sayısının da katlanarak artmasına neden oldu.

Daha önce sadece Formula 1 yarışmasının yapıldığı ve onun dışındaki zamanlarda motor sporlarına kapalı kalan İstanbul Park'ta geçen hafta Türkiye Pist ve Süpermoto Şampiyonası koşuları gerçekleştirildi. Motosiklet Federasyonu tarafından her yarışma için kiralama yoluna gidilen İstanbul Park'taki koşular, motor sporları tutkunlarının ilgisini artırdı. Federasyon tarafından daha önce Yunanistan'da düzenlenen, ulaşım ve konaklama gibi bütün masrafları federasyon tarafından karşılanan pist şampiyonasına 45, süpermoto mücadelesine ise 38 olmak üzere 83 Türk motosikletçi katıldı. Bulgaristan'daki yarışmada ise 63'ü pist olmak üzere toplam 87 sporcu mücadele ederken, İstanbul Park'taki Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası'na 103, Süpermoto Şampiyonası'na da 37 olmak üzere 140 sporcu katıldı.

"İSTANBUL PARK EN UYGUN TESİS"
Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, yaptığı açıklamada, İstanbul Park'taki yarışmaların sporculardaki yarışma tutkusunu yüzde 100 oranında artırdığını söyledi. İşletim durumuyla ilgili henüz kalıcı programlar yapılamamasına rağmen İstanbul Park'ın bütün motosikletçilerin yarışmak istediği güzel bir pist olduğunu dile getiren Uçar, ''Tanıtım ve herhangi bir çalışma yapmadığımız halde 140 sporcu İstanbul Park'ta yarışmaya katıldı. İstanbul Park, Türk sporcusuna tamamen açılırsa motosiklete ilgi kat kat artacaktır. İnsanlar orasını emniyetli, sosyal alanlarıyla daha eğlenceli ve ilgi çekici buluyor. Çünkü yarışma imkanları çok daha keyifli oluyor. Tesis olmadan spora ilgiyi artırmak çok zor. Motosiklet yarışmaları için İstanbul Park en uygun tesis. Amacımız bu tesislerden sürekli yararlanabilmek'' dedi.

Alıntı:
KAYNAK

MeteHan!
8 yıl önce - Pts 08 Ağu 2011, 15:43

Bazı anlaşmazlıklardan dolayı takvimden ara ara çıkan pistler bir süre sonra tekrara takvime girebiliyor.

Göreceksiniz ileride yeniden yarış takvimine girecektir.

Emre1979

8 yıl önce - Cum 23 Eyl 2011, 03:39

yaklaşık bir ay geçmiş son haberlerden . yeni haberi olan var mı ? buranın boş kalması beni çok üzüyor

hasan arpak
8 yıl önce - Cum 23 Eyl 2011, 08:40

İSTANBUL PARK YALAN OLDU.İŞTE SON HABER.

sayfa 3
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet