Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
can a.
8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 11:19
İstanbul Park ne olacak?

Tam 200 milyon TL harcandığı söyleniyor.
Kimine göre yeri uygun değil, kimine göre baştan yanlış bir yatırım.

Formula1 takviminden de çıkarılınca tam bir "2. Olimpiyat Stadı vakası" oldu..
Cebimizden çıktı bu paralar. Nasıl değerlendirilebilir bu tesis?

Hadi yılda bir Rock'n Coke Festivali vs yapılabiir. Sonra? GoKart yarışları orayı kurtarmaz..

Önerisi olan?

Ozan Tuğbaş
8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 11:22

Madem ki otomotivin üretim üssüyüz diyorum ozan WTCC'yi getirmenin bir yolunu bulsun işletmecilerimiz.Bilmeyenler için WTCC Dünya binek otomobil şampiyonası.

Sercan K
8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 11:25

WTCC ve MotoGP gibi organizasyonlar getirilebilir. Özellikle MotoGP, çünkü motorsikletlerin hitap ettiği ayrı bir kitle var ve bunlar genellikle iyi geliri olan insanlar. Dolayısıyla MotoGP ülkemize geldiği takdirde, en azından F1'e göre daha çok ilgi çekeceğini düşünüyorum. Hoş bir ara vardı burada motogp ama ne oldu sonra niye kaldırdılar bilmiyorum...

Serhat akdağ
8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 11:33

f1 in elimizden gitmesi aslında Türk ekonomisinin açık bir göstergesi. millette eğleneceye ayıracak para nerde?

SerdarKanmaz

8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 11:37

Burada yıl içerisinde sadece Formula yarışları yapılmıyor ki zaten. Pek çok yarışlara ev sahipleri yapıyor burası. Yani Formula1 gitti diye ağlayacak halimiz yok ki

Kaldı ki Formula patronu keyfi kime isterse ona veriyor yarışları, dünya üzerinde 100'den fazla ülkede formula pisti var, yarış yapılmayan ülkelerin oturup ta bize neden vermediler acaba diye düşündüklerini sanmıyorum.

Bu arada İstanbul Parkı'nın yerini yanlış bulup Antalya'da yapılmalıydı diyen çok kişi var. Bu kişilere soruyorum her sene Dünya Ralli Şampiyonası'nın Türkiye ayağı Antalya'da yapılırken kaçınız gidip izliyor acaba.?

İstanbul Park Pisti'de bir şekilde değerlendirilir merak etmeye gerek yok Meleketimide Olimpiyat Stadı yerine maç yapılacak çok yer olduğu için orası öyle çürümeye terkedildi, ama İstanbul Park için aynı şey geçerli değil. Kaldı ki Formula yılın sadece 1 haftasında yapılıyordu orada. Geri kalan 51 hafta yine boş yani

Boran
8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 11:41

Olimpiyat Stadı ve İstanbul Park

Alın size Türkiye tarihinin en yanlış 2 projesi !

Formula Pistinin Antalya da olması daha mantılklı değil miydi sayın büyüklerim

Yok ama illa İstanbul da İstanbul!Türkiye de İstanbul var çünkü değil mi?

İstanbul da ki her sene bom boş kalan tribünleri Antalya da tıka basa doldururdunuz sayın büyükler ama kabul edilmedi ve alın sonucu hayırlı olsun.

Bundan sonra otobanda yarış yapan magandalar kullanır artık orayı

Serhat akdağ
8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 11:50

Alıntı:

bu işlerde mandık aranmaz kardeşim. rant rant. noldu 7-8 senedir yarışlar düzenlendi. milletçe karımız ne oldu. şöyle bir kar zarar tablosu ortaya konsa

ural karaca
8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 11:57

Alıntı:

Bir şey merak ediyorum bu Antalya takıntısı nedir herkeste?tamam İstanbul'da olmasını da savunmuyorum bana kalırsa Fransa'nın Magny Cours'ta yaptıgı gibi en kalkınmamış bölgemize yapıp orayı kalkındırmak en dogrusu idi ancak ne yapalım halkımız sevmiyor motorsporlarını veya kültürümüz de yok "zorla güzellik olmadı",pist şimdi ne yapılabilir diye soracak olursak eğer,motor üreticisi veya otomobil firmalarına dönemlik olarak "uygun fiyatlarla" kiralanabilir,arge çalışmaları sürdürülebilir,İspanya da ingiltere de böyle pistler mevcut,böylece sürekli gündemde kalır,pilotlar ve firmaların göz önünde durur

Boran
8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 12:01

Alıntı:
Bir şey merak ediyorum bu Antalya takıntısı nedir herkeste?

Kimse de Antalya takıntısı yok.

Senin de dediğin gibi kültürümüzde bu spor yok.Ama en azından turistin olduğu yerde yapmak daha mantıklı değil mi?

İstanbul a gelen turist tarihi yerleri gezmekten başı dönüyor ve gezdikçe gezmek istiyor.Formula aklına bile gelmiyor.Zaten bizim de alakamız yok bu sporla.

Ama Antalya nasıl olurdu.Eğlenmeye tatile gelmiş milyonlarca insan 200.000 koltuğu rahatlıkla alırdı emin ol .

hasan-hüseyin
8 yıl önce - Cmt 30 Tem 2011, 12:10

Alıntı:
Ama Antalya nasıl olurdu.Eğlenmeye tatile gelmiş milyonlarca insan 200.000 koltuğu rahatlıkla alırdı emin ol

Antalya'ya milyonlarca turist geliyor diye WRC oraya getirdiler noldu?Sonuç hüsran.Antalyalı bile sahip çıkmamış WRC'ye gidip Formula 1'e sahip çıkacak.WRC organizyasyonlarına katılan çoğu kişi forumlara;Bursa,Ankara ve İstanbul'dan yarışlara izlemeye gelenlerin olduğunu,Antalyalı yarış severlerin tek tük olduğunu yazmışlardı.

Hatta,şuan da arşivlerde kalan bazı haberlerde WRC'nin Antalya'ya verilmesinin hata olduğunu,İstanbul'a yakın bir yere verilseydi daha fazla ilgi çekeceği vurgulanıyordu.

Ayrıca,Antalya'ya gelen turist para harcamasını sevmeyen insanlar.100 Euro ile beleşe 1 ay boyunca sınırsız yiyip içen bir turistin Formula 1'i seyretmek için nasıl para verecekler anlamış değilim.

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet