Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Burç

14 yıl önce - Sal 28 Arl 2004, 23:41
AYIN FOTOGRAFI - ARALIK

oylama 2004 ile birlikte bitiyor...

1) Ata - Izmir metrodaki kız

2) Ümit - Buca Gölet köprü

3) Keremabi - Istanbul Bebek koyu

4) jedi - Levent gece

5) gozkhan - Beşköy Trabzon

6) Levent CK - Bafa gölü

7) Aykut_a - Gün batışı

8) Mehmet Yaşa - Gaziantep'den Zeugma mozaiği

9) Yıldırım - Bergama antik şehir

10) Okhan de lan - Antalya Sıçan adası

11) Okhan de lan - Istanbul Iş Bankasından panorama

12) Kemal Bereket - Nakkaştepe'den Bogaz köprüsü

13) Kemal Bereket - Vaniköy'den Boğaz köprüsü

14) Ata - Izmir Konak meydanı

15) Tolga Tek - Finike antik tiyatro

16) Halil07 - Antalya Kırkgöz Pınarı

Anıl

14 yıl önce - Çrş 29 Arl 2004, 01:49

Şu ana kadar ki en zor oylamalardan biri bekliyor

Yuzbasi Volkan Yuksel

14 yıl önce - Çrş 29 Arl 2004, 08:31

Hazir sene sonu gelmisken, tum fotograflari iceren "wowturkey yilin fotograflari" yarismasi oneriyorum. 1 ay aday gosterme 1 ay oylama Herkes heryeri karistirir talan eder boylece.

Mehmet Yasa ( pardon ) Ata ustadimizin metro fotosu cok hos ve anlamli fakat sitemizi tam dogru ifade etmiyor sanki. Umit ustadimin panoramasinda gene exposure farkliligi fark ediliyor. Kamerasinda AEL kullanmayi kesfedince panoramalari daha muhtesem olacak. Yildirim ustadimizin guzelim Bergama manzara fotosuna sisli hava ve mevsim tahlihsizce kiymis . Bereket ustadimiz gene yilmadan tirmaliyor dehset guzellikteki fotolar icin, ama sis yakasini birakmiyor. ODL ustadim Antalya'dan guzelim Beydaglari varken cevresinden daha dehset verici guzellikte fotolar cikarabilmen lazim. Ata ustadim, biraz daha uzun pozlayarak fotograftaki karanlik yerleri de doldurmaya gayret edebilirdi, ama sanirim kameranda uzun pozlama secenegin yok elin mahkum. Tek ustadim kendisinin de bildigi uzere asiri doyum bolgelerinden kaybediyor. Bulutlu bir havada belki Tiyatro ve cevresinde asiri contraslar olusmaz. Halil07 ustadimda da asiri beyaz gokyuzu dikkat dagitiyor. Herkese bir sekilde sis ve asiri gokyuzu aydinlanmalarini engeleyebilmek icin polarize filtre ( CPL ) edinmelerini oneriyorum. Mehmet Yasa ustadim Gaziantep'den Zeugma mozaiği ilginc ama post etmeden once biraz kontrast arttirmasi yapilabilirdi. Trabzon ve gunbatimi resimleri gayet guzeller. Diyecek fazla birsey yok.

Ek olarak LeventCK ustadimin guzel Bafa Golu saniyorum kamerasinin auto white balance hatasindan renk kaybina ugramis. Yaniliyor da olabilirim. Bu durumda AWB'yi ya disable etmek lazim yada varsa kamerada gunbatimi secenegi kullanilmali.

Kusura bakmayin bir suredir kendimi gelistirebilmek icin fotograflara gercek ustalar tarafindan elestirilerin yagdirildigi bir sitedeydim. O yuzden ben de elestride dozu fazla kacirmadim umarim. Ama unutmayin fotograflarinizi elestiren olmazsa kendinizi gelistirme hiziniz oldukca yavaslar.

Kusura bakmayin dostlar gece fotograflarinin cazibesine dayanamiyorum. Benim de oyum Jediye gidiyor.

Ati
14 yıl önce - Prş 30 Arl 2004, 01:53

Burc fotograflarin altina ya da ustune bulunduklari yerlerin
linklerini de ekleseydin daha guzel olurdu, zira benim gibi
bir cok kisi belki bunlari gormemisti ve linklerden tum seriyi
gozden gecirmek isterdi.

Ayrica linkler fotograflari yabanci dostlarima gondermede de
isime yariyordu dogrusu, bir cirpida ayin en guzel fotograflarini
gorebilmelerini sagliyordu.
Simdi teker teker nerde bulunduklarini bulmaliyim .

Ekleme:

Tesekkurler Irfan .

En son Ati tarafından Prş 30 Arl 2004, 02:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

irfan x
14 yıl önce - Prş 30 Arl 2004, 01:55

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=11217 hepsi burada var

yıldırım
14 yıl önce - Prş 30 Arl 2004, 17:04

Bence "Yılın Fotoğrafı" ayın birincileri arasından seçilmeli...

Ati
14 yıl önce - Prş 30 Arl 2004, 17:29

Ben bu goruse katilmiyorum...

Bazen bir ay icinde birbirinden
guzel fotograflar oluyor, hangisini sececegini bilemiyorsun.

O kadar ki dereceye giremeyen fotograf
icabinda diger aylarda birinci olan fotograflardan daha da guzel olabilir.

alimemo
14 yıl önce - Cum 31 Arl 2004, 03:40

Ben fotoğraf seçimimde fotoğrafın Türkiye'nin tanıtımına yapacağı katkıyı birincil ölçüt olarak değerlendirmeye karar verdim. Bu yüzden oyumu Jedi rumuzunu kullanan arkadaşın gece fotoğrafına verdim.

hasansemre

14 yıl önce - Cum 31 Arl 2004, 11:46

bende seçimde zorlandım ve alimemo ile aynı şekilde düşünerek 3 fotoğraf arasında kararsız kaldım fakat jedi rumuzlu arkadaşın fotoğrafında karar kıldım.

irfan x
14 yıl önce - Cum 31 Arl 2004, 21:39

Galiba oylama sonuçlandı. Burç giriş sayfasını hazırlamış. Bugüne kadar benim gördüklerim içinde en müthiş giriş sayfası olmuş, bayıldım doğrusu. Bu fotoğrafların her biri birbirnden değerli. Çekenlerin eline sağlık. Giriş sayfasına taşınmayan fotoğraflar arasında da harika olanlar vardı. Bu arada Burç'u da tebrik etmek lazım. Çünkü sayfa düzeninde ki kompozisyon bu güzel fotoğrafların hakkını vermiş. Tebrikler...

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET