Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul İETT Ekspres Otobüsleri
« önceki   123 ... 8910 ... 282930   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
alabay

8 yıl önce - Pts 09 Oca 2006, 12:45
İETT talepleri

Ben geçenlerde şu yol bulma sistemi hakkında İETT'ye mail gönderdim, henüz otomatik cevap geldi. Bakalım, incelerseler ve cevap gelirse buraya, veya konuyla ilgili yere, yayınlarım.

B. Alabay

engin ertaş

8 yıl önce - Pts 09 Oca 2006, 20:56
iett

arkadaşım dediğin gibi amaçları belli yapmak istedikleri belli. halkın çoğu gariban olmasına rağmen seçtikleri insanlar onların zararına zenginin yararına işlerdir. halkta bir gün bunları görür diyorum umarım. bir dahaki seçimlerde de bu değişmezse seni eskişehir e davet ediyorum...

simon

8 yıl önce - Prş 12 Oca 2006, 01:44

Ufak Bir Gözlem (E-2 ve E-8 Hakkında)

Gerçi bu konu bazılarınız için ne kadar önem taşır bilemem.Kaç zamandır Taksim ile Osmanbey arasında yürüdüğüm zaman E-Otobüslerde dikkatimi çeken bir husus var. Şöyle ki dikkatimi çeken husus E-2 Taksim-Beykoz hattında 4 E-Otobüs çalışmakta. Bu hatta çalışan otobüslerin sabit olduğu kanaatine vardım. E-2 Hattında çalışan otobüslerin kapı numaraları şöyledir.

92-633
93-133
93-142
93-144

Unutmazsak bu otobüslerden biri herhangi bir nedenle sefere çıkamamışsa yerine başka E-Otobüs tedarik ediyorlar. Ancak bu hatta genellikle yukarıda numaralarını yazdığım otobüsler çalışmakta.

Bu yazdığım konu birazda E-8 Kartal Beşiktaş Hattında da emin olmasamda, bu hattın otobüsleride sabit. Ne zaman Beşiktaş'a gitsem aynı E-Otobüslerle karşılaşıyorum.
E-8'de çalışan otobüslerin kapı numaraları şöyledir.

92-670
92-673
92-683
92-770

Dediğim gibi bu hat için emin değilim. Diğer Ekspres hatların otobüs koordinasyonları nasıldır hiç bir bilgim yok. Sadece hafızamın içinde kalan bu konuyu sizlerle paylaşmaktı hepsi bu kadar.

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Cmt 21 Oca 2006, 03:43

İstanbul'da İETT'ye ait hatlarda, "E-Otobüs" haricinde, normal hatların da sabah/akşam zirve saatlerde bazı seferleri "Ekspres"olarak gerçekleştirilmektedir.

33, 34, 36A, 92, 92B, 97... gibi 10 kadar hatta çalışan ve özellikle TEM (O-2) yolunu takip eden ve Londra Asfaltı'na (O-1) girmeden aradan kaçan ve zamandan oldukça tasarruf eden Ekspres servisler mevcuttur. Burada adıgeçen Ekspres hatları ve sefer adetlerini de listelemek gerekli... Bunlarda, diğer ekspres hatların tersine "tek bilet"le seyahat edilmektedir. Ekspres servisi olan normal düz hatların numaraları çıkartılırsa, bunları bir tablo halinde burada listeleyebliiriz.  

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Cmt 21 Oca 2006, 14:08
Ekspres Seferleri Olan Hat Numaraları

Alıntı:
Ekspres servisi olan normal düz hatların numaraları çıkartılırsa, bunları bir tablo halinde burada listeleyebliiriz

33 EMİNÖNÜ - ESENLER TURGUTREİS MAH

11A ÜSKÜDAR - ALEMDAR

34 TAKSİM - BAŞAKŞEHİR 4.ETAP

36A  VEZNECİLER - CEBECİ MAHALLESİ

89C AKSARAY - BAŞAKŞEHİR

89T TAKSİM - ATAKENT MAHALLESİ

92   EMİNÖNÜ - ATEŞTUĞLA

92B  AKSARAY - ATEŞTUĞLA

97   AKSARAY - GÜNEŞLİ

122B MECİDİYEKÖY - SARIGAZİ YENİDOĞAN

146M MECİDİYEKÖY - BAŞAKŞEHİR 4.ETAP

146T AKSARAY - BAHÇEŞEHİR - ESENYURT - İNCİRTEPE

Benim hatırlayabildiğim pik saatlerde çalışan tek biletli ekspres seferleri olan hat numaralarıdırlar.

55ET  TAKSİM - EYÜP ÜÇŞEHİTLER ve  (55T)

55M   MECİDİYEKÖY - EYÜP ÜÇŞEHİTLER (55)

ML129K KOZYATAĞI - 4.LEVENT METRO (129K)

Hatları da bence bu kategoriye eklenilebilecek seferlerdir.

ümit 806

8 yıl önce - Cmt 21 Oca 2006, 14:57

Alıntı:
Ekspres servisi olan normal düz hatların numaraları çıkartılırsa, bunları bir tablo halinde burada listeleyebliiriz

36M Cebeci Mh. Mecidiyeköy var. Ekspres ayrımını nasıl yapıyoruz ? Bazıları (meselâ 11A) farklı güzergahtan (Şile otobanı) gidiyor her durakta duruyor, bazıları aynı güzergahtan gidiyor ama iki üç durakta bir duruyor ve ücret tarifesi farklı oluyor. 36M Ekspres hangi sınıfa giriyor bilmiyorum. Bu durumda Şile otobanından gittiği halde her durakta duran ve mavi kart geçen 11A'lara ekspres demeli miyiz ? Eskiden (1996-1998 civarı) normal 123'ün yanında bir de 123 Ekspres vardı, mavi akbil kabul edip sadece ekspres duraklarında duruyordu.

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Cmt 21 Oca 2006, 15:48

İETT'nin "Tek Biletli" Ekspres Otobüs Hatları
HAT NO HATTIN İSMİ SEFER
33 Eminönü-Esenler-Turgut Reis 1 + 3
34 Eminönü-Başakşehir 4. Etap 4 + 6
36A Vezneciler-Cebeci 12 + 10
89C Aksaray-Başakşehir 2 + 4
89T Taksim-Atakent 1 + 2
92 Eminönü-Ateştuğla 6 + 6
92B Aksaray-Ateştuğla 4 + 4
97 Aksaray-Güneşli 12 + 12
146M Mecidiyeköy-Başakşehir 4. Etap 2 + 1
146T Aksaray-Bahçeşehir-Esenyurt-İncirtepe 8 + 7
11A Üsküdar-Alemdar 8 + 9
122B Mecidiyeköy-Sarıgazi-Yenidoğan 4 + 9

NOT: Üstte listelediğim hatların bazılarının ilk ya da son kalkış noktaları, orijinal hallerindekinden farklıdır. Ekspres uygulamalarında, kimi zaman (genellikle MİA içinde kalan kalkışlarda) uçlardan biri daha geriden başlatılabiliniyor.

Sefer sütununda; + ile ayrımın anlamı şu; İlk yazılan değer ilk kalkış noktasından, ikinci yazılan değerse diğer kalkış noktasından yapılan servis adetlerini göstermektedir.

Akın KURTOĞLU

umutmüh
8 yıl önce - Çrş 25 Oca 2006, 01:12

Valla diğer hatları bilmem ama E-60 süper bir hat. Büyükçekmeceden Mecidiyeköy e yaklaşık 50 dakikada götürüyor. Herkes çok memnun. Zaten yolcusuda en fazla olan hatların başında geliyor...

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 03:42

"E-Otobüs" hatları, İdare'de artık yerine oturdu anlaşılan, Son 6 ay içinde sürekli değiştirilen, konulup kaldırılan, güzergâhı veya numarası değiştirilen, servise verilen araç adetleri azaltılıp çoğaltılan hatlardan sonra, son 1 aydır, bütün "E-Otobüs" hatları sabitlendiler. Üzerlerinde pek oynama yapılmıyor ve anlaşılan halkın bunları ezberlemesine ve benimsemesine çalışılıyor.

Akın kURTOĞLU

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Çrş 08 Şub 2006, 13:12
Reklamlı E Otobüs

E otobüslere reklam alınmaya başlanılmış, veya bazı reklamlı otobüsler E otobüs olarak biraz farklı bir logoyla kullanılmaya başlanılmış, 76 E hattında da birkaç haftadır çift katlılarla beraber E otobüsler de seferlerde kullanılıyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM