Ana Sayfa  

Ankara Esenboğa Havalimanı 3. pist için kamulaştırma çalışmaları [ANK ]
Sayfa: 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Sonraki
cevap yaz Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
adnan-a

Prş 07 Tem 2011, 14:52   Ankara Esenboğa Havalimanı 3. pist için kamulaştırma çalışmaları [ANK ]

Esenboğa Havalimanı'na, dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380'in inebileceği pist yapılması planlanıyor. Pistin yapımı için havalimanının güneydoğusundaki 2,5 milyon metrekarelik alan kamulaştırılacak.
Bu konu ile ilgili Kamulaştırılacak alanlar ve Kamulaştırmada alınacak yerlerin bilir kişiler tarafından fiyatlarının belirlenmesinde hangi kriterler göz önünde bulundurulur... Ve kaçınılmaz olan kamulaştırma yer sahipleri açısından bir maduriyetmidir.

mesajı beğendiniz mi?: +1
kerembey72

Pts 18 Tem 2011, 16:38   esenboğa havaalanı kamulaştırması

Civardaki satis emsalleri onemlidir. Bildigim kadariyla esenboga yol cepheli yerlerde plaza arsalarinin m2 si en az 1000 TL den el degistirmekte.
Ayrıca yeni inşaatına başlanan Ankara Fuar Alanı da bölgedeki arsa fiyatlarında patlamaya yol açmış durumda.

Cogu kişi şu anda arsasını satmak istememektedir.

Hakkaniyet esasında: Kamulaştırmalarda piyasa rayicinin biraz da üzerini ödeyerek vatandaştan yerini almak gerekir. Çünkü vatandaş rızası ile satmamaktadır.
Bilirkişilerin tüm bu hususları dikkate almaları gerekir. Kul hakkıdır. Vebali büyük olur.

mesajı beğendiniz mi?
seferB

Pts 18 Tem 2011, 16:41  

Bahsi geçen bölgenin işaretlenmiş harita veya uydu görüntüsü ekleyebilir misiniz? Böylelikle Ankara'yı ve havalimanını bilmeyenler de nerden bahsedildiğini anlayabilirler..

mesajı beğendiniz mi?
kerembey72

Pts 18 Tem 2011, 17:07   esenboğa havaalanı kamulaştırması

turuncu ile işaretli alan yeni pistin sınırları.
koyu pembe esenboğa yolu cevresindeki ticari imarlı alanlar
açık pempe alanlar ise ankara uluslarası fuar alanı
görüldüğü üzere çok değerli bir bölge ve oldukça yüksek emsaller var civarda

mesajı beğendiniz mi?
fatih engin

Sal 19 Tem 2011, 00:25  

gerçekten ilk defa bugün ikinci pistin etkin olarak kullanıldığını gördüm, malatyadan sabah 08:15'de indim, biz inerken yanımızdan bir uçak havalandı, liman çok yoğundu, birçok uçak için otobüsler çalıştı (körük kullanamadık)

mesajı beğendiniz mi?
ufuk06

Sal 19 Tem 2011, 00:44  

Alıntı:
gerçekten ilk defa bugün ikinci pistin etkin olarak kullanıldığını gördüm, malatyadan sabah 08:15'de indim, biz inerken yanımızdan bir uçak havalandı, liman çok yoğundu, birçok uçak için otobüsler çalıştı (körük kullanamadık)

Owww işte bu süper bir haber. Valimiz yoğun bir Esenboğa hayal ediyordu. Şöyle uçakların filan yoğunluktan dolayı yarım saat inemediği bir Esenboğa. Demek ki o hayal yavaş yavaş gerçekleşiyor gibi. Bu gidişle ikinci bir hava terminali bile yapılır. Tabi yoğunluk olmasını bizde isteriz lakin kontrollü bir yoğunluk olursa iyi olur. Öyle yarım saat havada uçak kalması iyi bir durum değil tabiki.

mesajı beğendiniz mi?
İ.Hakkı Erdoğan

Sal 19 Tem 2011, 00:54  

DHMİ istatistiklerine göre 2010 Ocak-Haziran döneminde Esenboğa'yı 3 milyon 516 bin yolcu kullanmışken, 2011 Ocak-Haziran döneminde 4 milyon 89 bin yolcu kullanmıştır. Senelik toplamda 8.5 milyon civarına ulaşacağımız kesin gibi. Esenboğa'nın mevcut kapasitesi ise 10 milyon olduğuna göre. En geç 2014 yılında yeni bir terminal yapımına başlanacaktır.

mesajı beğendiniz mi?
cihan1

Sal 19 Tem 2011, 02:32  

Çok sık seyehat ettiğim için Ankara Esenboğa Havalimanının hemen hemen her saatini gördüm ve ikinci pistin bir kaç kez kullanıldığını gördüm bende. Pist başında kalkış için izin beklerden kalkan ve inen uçakları görme fırsatı buldum öte yandan sabah saatlerinde özellikle 8-10 arası kalkış için uçaklar diziliyor ve cok güzel görüntü oluşturuyorlar zaten pilot kalkış için 4.sıradayız diyor misal olarak zaten bu uçaklar kalkarken peşpeşe, inenecek uçakları havada bekletmiyorlar ikinici pisti kullanıyorlar yada bir kalkış bir iniş gibi taktik yapıyorlar bir keresinde yine pist başındayken önce bizim kalkacağımız piste 2 tane uçak indi sonra kalkışımıza izin verdiler Ankara Esenboğa Havalimanı artık rağbet gören ve Türkiye'nin İç hat aktarma noktası olmuş durumda ve Anadolu insanının yurtdışı bağını kuran bir dış hat aktarma noktası olma konumuna geliyor yalnız tabi herkes önce İstanbul'dan gitmeye alıştığı için ilk önce oradan uçmayı deniyor ancak Ankara'da ya sık ve esnek uçuş ağıyla yada uygun fiyatlarıyla tercih sebebi olacaktır.İç hatlar Terminalini sabah saatlerinde görmeyin derim tam bir kaos o X-ray sırasını tahmin edemeyeceğiniz kadar sıkışık ve kalabalık zaten kalkış saati gelen uçakların yolcularını polisler bağırarark öne çağırıyor cünkü sırayı beklerse kesin kaçar ben bir keresinde 89.kişimiydim neydim sıkıntıdan kafa saymıştım benim arkamdakileri saymamıştım. Örneğin sabah saatlerinde 09.10 da 3 09.15de 2 uçak kısacası yani yarım saatlik dilimde 8 uçak kalkıyor bazen ortalama 150 kişilik uçaklarda 100 kişi olsa 800 kişi o yarım saatlik dilimde olan herkes 4 adet x-rayden geçmeye çalışıyor özellikle sabah almamaya dikkat ediyorum artık.Birde akşam uçakların Ankara'ya dönüşleri oluyor akşam 22 civarı bir cok dönüş gerçekleşiyor ve tüm körükler dolu olunca cok hoş bir görüntü ortaya çıkıyor.

mesajı beğendiniz mi?
adnan-a

Çrş 20 Tem 2011, 22:55  

(+)

Turuncu ile işaretli alan yeni pistin sınırları.
Koyu pembe esenboğa yolu cevresindeki ticari imarlı alanlar
Açık pempe alanlar ise ankara uluslarası fuar alanı
görüldüğü üzere çok değerli bir bölge ve oldukça yüksek emsaller var civarda

kerembey72

Cum 22 Tem 2011, 16:06   Ankarali Akfen Ankaranin neresinden arsa aldi ?

http://www.patronlardunyasi.com/haber/Ankarali-Akfen-Ankara-nin-neresinden-arsa-aldi/108401

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) A.Ş. Ankara'da 4,5 milyon liralık arsa satın aldığını duyurdu.

Akfen GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, TAV Esenboğa Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş'nin sahibi bulunduğu, Ankara'nın Akyurt ilçesi, Balıkhisar köyündeki 14 bin 443 metrekare arsanın 4 milyon 500 bin TL bedelle satın alındığı ve tapu devir işlemlerinin dün tamamlandığı bildirildi.
Akfen GYO'nun patronu Hamdi Akın, Ankara'nın meşhur Rüzgarlı Sokağı'nda iş hayatına atılmıştı.

Mesajları seç: