Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Haberler ve Yorumlar Sayfası
« önceki   123 ... 525354   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 53
mahmut11
2 yıl önce - Çrş 22 Tem 2015, 21:48
Fakirin Ramazan nafakasını da kesti!

Daha önce asker ailelerine yapılan 158 liralık yardımı keserek şeşkınlık yaratan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, her Ramazan'da ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere verilen 30 liralık gıda yardımı uygulamasına da son verdi!

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, her Ramazan ayı'nda ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere verilen 30 liralık gıda yardımı uygulamasına son verdi. Ramazan'da erzak yardımı alamayan fakir aileler ise tepkilerini mahalle muhtarlarına dile getirdi. Vatandaşla karşı karşıya kalan muhtarların, "Yardım ne oldu?" sorusuna Pekdaş "Bütçe yok" yanıtını verdi. Bununla da yetinmeyen Pekdaş, son 5 yıldır yaz aylarında maddi imkanı olmayan kadın ve çocukların ücretsiz servisle denize götürülmesi uygulamasını da kaldırdı. Bunun üzerine tepkisini koyan pek çok mahalle muhtarı, Ramazan'da belediyenin kendileri için verdiği iftar yemeğine katılmadı.

Konsere var vatandaşa yok
Konak Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısında konuyu dile getiren AK Parti Meclis Üyesi Sait Baştaş, "Konak'ta 113 tane mahallemiz var. Bunların yüzde 80'i yoksul insan. Belki 30 liralık bir erzak paketi kendileri için bir şey ifade etmiyor olabilir ama yoksul aileler için büyük bir nimet. Bana şov yapma diyor ancak kendisi kapalı pazaryeri açılışı için bir sanatçıya binlerce lira para ödüyor. Oraya ödenen parayla bir sürü yoksul insanın karnı doyurulabilirdi. Konak'ı tek başına yönetmeye çalışıyor ve bundan kendi partili meclis üyeleri de rahatsız. 'Vurun mazluma, kimse hesabını sormaz nasıl olsa' mantığı ile hareket etmek çok yanlış. Biz AK Parti grubu olarak bu haksızlıkların peşini bırakmayacağız" dedi.
METİN BURMALI

"Dilenci değiliz ki"

Yardımların kesilmesine tepki gösteren Pazaryeri Mahallesi Muhtarı Mehmet Sırac Batuk da, "Ne vatandaş, ne biz bu durumdan memnun değiliz. Sorduğumuzda bütçe yok diyorlar. Her şeye bütçe var fakire yardıma gelince bütçe yok" dedi. Selçuk Mahallesi Muhtarı Kasım Yavuz ise "Bu yıl erzak yardımı yapılmadı. Vatandaş bize tepki gösteriyor 'Diğer belediyeler veriyor, bizimki niye vermiyor, siz niye söylemiyorsunuz' diye. Biz de dilenci değiliz ki, zorla gidip Başkanım bize yardım ver diyemeyiz ki. Hiç yoksa Ramazan'da 50 kez telefonla aradım 'Bütçe yok' diyorlar ama ben inanmıyorum" diye konuştu.
Ulubatlı Mahalle Muhtarı Ramazan Kolaç da "Fakir ailelere gıda yardımı yapılması için bu yıl da liste yaptık ancak hiçbiri verilmedi. Her yıl maddi imkanı olmayan kadın ve çocukları denize götürüyorlardı bu yıl o da kalktı. Vatandaşa karşı bu yapılanlar hiç hoş değil. Son muhtarlar toplantısında 'Vermiyorum kim ne yapabilecek. Mecbur değilim ki' gibi söylemlerde bulundu. Yurtdışı gezileri yerine o paraların muhtaç ve fakir ailelere harcanması gerekir" dedi.

Kaynak :http://www.yeniasir.com.tr/kenthaberleri/2015/07/20/fakirin-ramazan-nafakasini-da-kesti

Çok üzücü...Konak'a yakışmıyor, Doktor Hakan Tartan olsaydı bunu yapmazdı eminim

mahmut11
2 yıl önce - Sal 04 Ağu 2015, 17:17
Fırat Yılmaz Çakıroğlu Parkına duygulandıran ziyaret

Aliağa Belediyesi, Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada katledilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini yapımı bir süre önce tamamlanan bir parka vermişti.

Aliağa'nın en uğrak mekânları arasında yer alan park, bu kez çok özel bir konuğu ağırladı. Merhum Fırat Çakıroğlu’nun babası Fuat Çakıroğlu, oğlunun adının verildiği parkı görmek ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür etmek için Aliağa’ya geldi.

İçinde Fırat Çakıroğlu mozolesinin de bulunduğu parkı ziyaret eden Fuat Çakıroğlu, burada Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, tarafından karşılandı. Her gün onlarca vatandaşın önünde fotoğraf çektirdiği mozoleyi gören Fuat Çakıroğlu, bir ara göz yaşlarına hakim olamadı. “Bende sizin bir evladınız sayılırım” diyerek Fuat Çakıroğlu’nu teselli etmeye çalışan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın da duygulanarak gözlerinin dolduğu dikkat çekti.

Başkan Serkan Acar ile birlikte bir süre sohbet eden Fuat Çakıroğlu, oğlunun adının Park’a verilmesinden dolayı oğluyla bir kez daha gurur duyduğunu söyledi. Kendisiyle yakından ilgilenen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür eden Fuat Çakıroğlu, “Bizim ülkemizde bir evlat hiç kolay yetişmiyor ama evlatlar çok kolay kaybediliyor. Mezun olmasına 3 ay kala oğluma kıydılar. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın” diyerek, oğlunun isminin parka verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fırat Çakıroğlu mozolesinin önünde Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Fuat Çakıroğlu, yaptığı bu kısa ziyaretin ardından Aliağa’dan ayrıldı.

Allah rahmet eylesin yiğit delikanlı..

mahmut11
2 yıl önce - Prş 06 Ağu 2015, 16:24
İzmir'de şehidin adı yok

Son günlerdeki saldırılarla artan şehit sayısı Türkiye'yi yasa boğarken, İzmir'de ise büyük bir vefasızlık yaşanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Konak Belediyesi, sokaklara şehit isimleri verilmesi taleplerini sürekli geri çeviriyor.

Türkiye son günlerde birbiri ardına gelen şehit haberleriyle sarsılırken İzmir'de Büyükşehir ve Konak Belediyeleri'nde çok tartışılacak kararlar alınıyor. Türkiye'nin her köşesinde şehitlerin isimleri sokaklara verilirken, Konak Belediyesi, bu yönde gelen talepleri topu Büyükşehir'e atarak reddediyor. Büyükşehir ise, geçtiğimiz yıl sokak isimleri konusunda aldığı 'ilke kararı'nı gerekçe göstererek bu istekleri veto ediyor. En son Konak Belediyesi geçtiğimiz Pazartesi günü ilçede iki sokağa İzmirli iki şehidin adının verilmesini talebini reddetti. Başkan Sema Pekdaş, ret kararına gerekçe olarak yine "Yetki Büyükşehir'de" mazeretini öne sürdü. Büyükşehir ve Konak Belediyeleri, şehit isimlerini veto ederken Narlıdere'de ise, farklı bir tablo yaşanıyor. Narlıdere Belediyesi, aldığı isim değişiği kararları gerekli onayları alıp resmileşmeden ilçedeki iki sokağa Gezi Olayları'nda hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz ve Berkin Elvan'ın isimlerini verdi. Bununla da yetinmeyen belediye, Yavuz Bingöl Sokağı'na Berkin Elvan Sokağı tabelası astı.

İzmirli şehitler
Konak Belediyesi'nin geçtiğimiz Pazartesi günü yapılan Meclis toplantısında 1014 Sokak'a İzmirli şehit Taner Kaya, 1015 Sokak'a da yine İzmirli şehit Emrah Aykaç isimlerinin verilmesi talebi görüşüldü. Başkan Sema Pekdaş bu taleplere sokak isimlerini değiştirme yetkisinin Büyükşehir'de olduğu mazeretini sunarak karşı çıktı. Pekdaş'ın tavrını bu yönde ortaya koymasının ardından talep, Meclis'te oy çokluğuyla reddedildi. Nisan ayının ilk Meclis oturumunda Konak Belediyesi AK Parti Grubu, bir sokağa şehit Savcı Mustafa Selim Kiraz'ın adının verilmesini istemiş, ancak Başkan Pekdaş, bu öneriyi de dikkate almamıştı. Öte yandan, şehit isimlerinin sokaklara verilmesine karşı çıkan Konak Belediyesi'nin Çınarlı'daki rekreasyon alanına "Üç Fidan" ismini vermesi de dikkat çekti.

Savcı Kiraz'a ret
Ödemiş Belediyesi, geçtiğimiz haftalarda ilçedeki iki Menderes Caddesi'nden birinin adını Mehmet Akif Ersoy, Nuh Caddesi'nin adını "Şehit Ali Yücel Öner Caddesi" ve Süleyman Demirel Mahallesi 1013 Sokak'ın adını da Çağlayan Adliyesi'nde uğradığı saldırı sonucu şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz olarak değiştirme kararı aldı. Ancak, bu karar Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından reddedildi. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem Büyükşehir'in ret kararına sert tepki göstererek, "Uğur Mumcu Bulvarı ya da Uğur Mumcu Caddesi deseydik ne düşünürlerdi?" dedi. Önceki dönemlerde de ilçedeki Nuh Sokak'a, Şehit Ali Yücel Öner'in adının verilmesini talep eden Ödemiş Belediyesi, Büyükşehir'den yine red cevabı almıştı.

Kemalpaşa'da reddedildi
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, yine ilke kararını gerekçe göstererek Kemalpaşa Belediyesi'nin bir şehidin adını yaşatma isteğini de geri çevirdi. Kemalpaşa Belediyesi'nin ilçedeki Çınaraltı Sokağı'na, Şehit Derviş Öner'in adının verilmesi talebine Büyükşehir Belediye Meclisi'nden 'alınan ilke kararı gereği oy birliğiyle ret' yanıtı geldi.

Narlıdere'de farklı bir tablo yaşanıyor
Büyükşehir ve Konak Belediyesi'nde şehit isimlerinin sokak ve caddelere verilmesine vize çıkmazken Narlıdere Belediyesi'nde ise dikkat çekici bir tablo yaşanıyor. Narlıdere Belediye Meclisi geçtiğimiz aylarda Gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz'ın isimlerinin ilçedeki iki sokağa verilmesi yönünde temenni kararı çıkardı. Belediye değişiklikle ilgili Büyükşehir Belediyesi'nde resmen bir karar alınmadan Kaymakamlığın bulunduğu sokağa Ali İsmail Korkmaz adını verdi. Belediye, Yavuz Bingöl Sokağı'na ise Berkin Elvan Sokağı tabelası astı.

Kaynak : http://www.yeniasir.com.tr/gundem/2015/08/06/izmi ...in-adi-yok

Açıkçası bu istemeyizciliği kınıyorum. Şehitlerimizin adı Sokaklarda,caddelerde meydanlarda kesinlikle yaşatılmalıdır.

Misafir 42b

1 yıl önce - Pzr 03 Nis 2016, 11:07

Turizm cenneti Çeşme de geri kabul merkezi olacak

Avrupa’nın Türkiye’ye iade edeceği Suriyeli sığınmacıların toplanacağı ikinci adres de belli oldu: İzmir’in turizm cenneti ilçesi Çeşme...

İlçedeki Ulusoy Limanı’nda belirlenen 1800 metrekarelik alana, mülteciler için geri kabul merkezi kurulması amacıyla çalışma başladı.
Sığınmacıların kullanma suyu ihtiyacının karşılanabilmesi için su boruları da döşendi. Alınan bilgiye göre, tel örgü ve dikenli tellerin çekilmesinin ardından alana iki göç idaresi çadırı ve iki erzak çadırı kurulacak. İki de parmak izi okuma noktasının kurulacağı alana dört mobil tuvalet yerleştirilecek. Burada Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan getirilecek sığınmacıların işlemleri yapılacak. Vatandaşlar duruma tepkili...

emre karaca

1 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2016, 20:01

İhracat rakamlarında Ankara ve İstanbul un geçen yılın ilk 5 ayına göre düşüş varken İzmirde %5 civarı ve Bursada %30 civarı bir artış var. Anadolu şehirlerinin bu şekilde olması sevindirici.

Misafir 901

1 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2016, 20:31

Anadolu şehirlerinin derken? ankarayı istanbulla aynı seviyede mi sayıyorsunuz size göre ankara anadolu şehri değil yani öyle mi doğru mu anladım?
Eğer izmire anadolu şehri diyosanız ankara daha çok anadolu şehri Aslında bütün şehirlerimiz anadolu şehri ama burdaki anadoludan kastınız 3 büyük şehrin dışındaki şehirler ise izmiri neden dışta bıraktınız yine kasıtlı küçük göstermeye çalışmalarmı yoksa ankaralı üyeler tarafından
Çok yazık gerçekten hala devam ediyormu böyle komiklikler ya

Misafir a0a

1 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2016, 20:43

İzmir anadolu sehri değil zaten. Bastan yanlıs yazmıs.

emre karaca

1 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2016, 21:15

İzmir Anadolu şehri aç tavuk kendini buğday ambarında sanmasın Anadolu şehrinden kasıt devletten Ankara İstanbul gibi milyar dolarlık yatırım almayan kentlerdi. Bu yazıyı bursa sayfasına yazsaydım bize Anadolu şehri dedi diye kuyruk acısı yapmazdı. Benim amacım güzel bir haberi bildirmekti. Size sadece gülüyorum gerçekten interesting Ayrıca bi tarafınızı da yırtsanız iki şehirde de yaşadım (İzmir ve Ankara) Türkiye'de iki metropol var ilk 5 deki diğer 3 şehir büyük şehir sınıfında. Öyle sadece oturduğun bilgisayar başından gördüğün şehire atıp tutması değil o

Misafir 97d

1 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2016, 22:22

İnsanlar İzmir metropol diye bir tarafını yırtmıyorki zaten . SAdece işte yakın zaman da yapılan gökdelenleri , Türkiye standartlarına göre iyi sayılabilecek ulaşım sistemi. Aktif nüfus yapısı ve oluşturulmaya çalışılan yeni kent merkezi ile metropol olma yolunda ilerliyor.

Mesela bana göre de tek metropol var oda istanbul. en azından diğer dünya metropollerine az buçuk yakın bir seviye de ama Ankara nın da o seviyede bir metropol olması için 40 fırın ekmek yemesi lazım. Türkiye dediğimiz şey zaten istanbuldan ibaret yoksa gelişmik seviyesi ,alınan ücretler vs.. işin içine katılığı zaman Ankara neye göre metropol ki? başkent olduğu içinse bunu bu şekilde metropol olarak tanımlamanız kadar saçma bir olay yok.

Anıl 95
1 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2016, 22:33

Alıntı:
İzmir Anadolu şehri aç tavuk kendini buğday ambarında sanmasın Anadolu şehrinden kasıt devletten Ankara İstanbul gibi milyar dolarlık yatırım almayan kentlerdi. Bu yazıyı bursa sayfasına yazsaydım bize Anadolu şehri dedi diye kuyruk acısı yapmazdı. Benim amacım güzel bir haberi bildirmekti. Size sadece gülüyorum gerçekten interesting Ayrıca bi tarafınızı da yırtsanız iki şehirde de yaşadım (İzmir ve Ankara) Türkiye'de iki metropol var ilk 5 deki diğer 3 şehir büyük şehir sınıfında. Öyle sadece oturduğun bilgisayar başından gördüğün şehire atıp tutması değil o

Bugün sokakta çık istedigine sor İzmir metropol mü değil mi diye içinde art niyet olmayan herkes metropol der gerçek bu çünkü kendinizi kandırmaya devam edin aksini düşünenler .

Bu ankaralılar iyicene cılkını çıkardı işin sürekli bi ne yazsam da kötüleme yapsam diye uğraşıyolar iyi niyetinize inancım kalmadı artık kusura bakmayın iyi bir haber vermektı amacım diyosunuz inceden bir taş atma girişiminde bulunuyosunuz mesajınızda.

Bursa sayfasına yazsam kuyruk acısı yapmazlardı demişsiniz doğru kuyruk acısı yapılacak bişey yok çünkü Bursa için ama bunu İzmir için derseniz tepki görmeniz gayet normal.
Ben bu yazıyı Ankara sayfasına yazsam aynı tepkiyi görürüm çıkıpta Ankara metropol degildir desem abes bi yorum yapmış olurum İzmirlinin kuyruk acısı falan yok tepkiyi hak etmişsiniz çünkü

İzmir, İstanbul Ankara gibi milyar dolarlık yatırımlar almıyorsa eğer bunu merkezi hükümete soracaksınız neden bu şehir geri bırakılıyor diye bu kentteki merkezi hükümet ve yerel yönetim arasındaki çekişme yüzünden o dediğin milyar dolarlık yatırımlar yapılmıyor. Şuan Binali Yıldırım hükümetince bir atılım var sonu gelecek mi bakalım göreceğiz hep birlikte.

Açıkça söyleyim İzmir metropol degildir diyenleri abesle iştigal olarak değerlendiririm kendinizi kandırıp avunuyosunuz sadece bundan sonra da bu konuyla ilgili tek yorum dahi yapmak istemiyorum cevap verdikçe uzuyor çünkü bi yere varılmıyo böyle boş muhabbetlere girdiğim için de şaşıyorum kendime ama sitede İzmirli olmadığı için (birkaç kişinin dışında ) yazılan karalamalara cevap verecek kalmıyor. Mecbur cevap vermek zorunda kalıyorum bende

Bu arada Metropol den kastım Türkiye genellemesi açısından 3 metropolümüz vardır. Dünyaya göre degerlendirirsek tek metropol sehrimiz İstanbuldur

En son Anıl 95 tarafından Pts 06 Hzr 2016, 00:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 53
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 525354   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet