Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Ankara Anatolium - Nata Vega AVM
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
onurnazliaka
3 yıl önce - Pts 27 Hzr 2011, 15:21

Bugüne kadar hep fotoğraf koydum, değerlendirme yazmadım. Şimdi değerlendirmemi yazayım.

Anatolium AVM yine aynı grup tarafından Bursa'ya yapılmış, bu yılsa Ankara'ya açılmış. Açılışın aceleye getirildiği hepimizin ortak tespiti. Açılış günü AVM'yi inceleseniz daha pek çok eksik kısım vardı. Yer döşemelerindeki eksiklikler, temizliği yapılmamış yer, camları takılmamış kapılar, oldukça eksik inşaat düzenlemeleri derken müthiş bir düzensizlik hakimdi. AVM en az 1 ay erken açılmıştı, hiç bir şey tam değildi.

Mağazalar açısındansa Kipa bana çok küçük geldi. Etlik'teki Kipa'dan hallice, Oran'daki Kipa'yla alakası yok. Electro World'se Ankara'daki en büyük mağazasını açmış oldu. Leroy Merlin'i gezmedi ama Ikea'nın mağaza sistemi karma karışık. Ikea 2 katlı ve bu 2 kat merdivenle birbirine bağlanıyor, giriş üstten, arada küçük bağlantılar olsa da mağazayı gezmek isteyen biri o labirenti ve üstelik 2 kat da olduğu için baştan sona almak zorunda. Bu da IKEA'nın mağaza stratejisiymiş. IKEA'da buna ek olarak çıkışta kendi güzel restoranları var. Çok meşhur İsveş köfteleri var, mesela onu denemenizi öneririm.

Kıssadan hisse bu ilk yapılan bölüm tamamıyla bir hipermarketler kısmı, Yapı, ev, gıda, elektronik hipermarketleri bu kısımda; dükkanlarsa (Optik, telekom, kuru temizleme v.s.) 2-3 ay içerisinde açılacak. AVM'nin yürüyen merdiven-bantları uzunlamasına yapmasıysa yine müşteriyi çok dolandırmak için, ancak biraz fazla uzun olmuş. AVM'nin iç mekanında bir basıklık da var, tavana yapılan düzenleme AVM'yi boğmamış değil.

Bu AVM tarzı Ankara'nın pek alışık olduğu tarz değil. Hele ki son yıllarda gerekli gereksiz her yere AVM açılınca Ankaralı olarak bu konuda bir seçicilik kazandık. AVM'nin iç estetiği Ankara'daki benimsenmiş tarza biraz aykırı.

Tüm bunlara rağmen AVM 2 hafta içerisinde eksikliklerini epey giderir, mağazalar da yakın zamanda açılır. Zaten bu kısımda hipermarketler olduğu için insanlar doğrudan ve genellikle IKEA'ya gelecek, diğer 3 hipermarket de bundan siftahlanacak. Buraya gelen insanlar AVM'nin eksikliklerini görseler de yine gelmeye devam edecek, çünkü diğer 3 mağazadan farklı olarak IKEA çok ilginç bir ev ihtiyaçları marketi.

Bu AVM'deki eksiklikleriyse 29 Ekim'de açılacak Nata Vega kapatacaktır diye düşünüyorum. Orası tam bir AVM olacak, Anatolium gibi hipermarketlerden değil mağazalardan oluşacak. 2 yapı da yan yana olduğu için hipermarketler ve mağazalar birbirlerini 29 Ekim'de tam anlamıyla bütünleyecek.

Anatolium Ankara'nın her yerine hitap eder ama özellikle Çankaya'ya daha çok hitap eder. AVM'yi en çok Çankayalılar'ın ziyaret edeceğini düşünüyorum, çünkü Çankaya'yla Mamak'ı arkadan bağlayan Doğukent Caddesi sayesinde buraya ulaşmak Çankayalılar için Mamaklılar'a göre mesafe anlamında olmasa da süre anlamında çok daha kolay.

İ.Hakkı Erdoğan
3 yıl önce - Pts 27 Hzr 2011, 15:57

Anatolium + Nata Vega şeklinde mi Türkiye'nin en büyüğü olacak, yoksa Nata Vega tek başına mı?

onurnazliaka
3 yıl önce - Pts 27 Hzr 2011, 16:45

Alıntı:
Anatolium + Nata Vega şeklinde mi Türkiye'nin en büyüğü olacak, yoksa Nata Vega tek başına mı?

Öyle bir olay mı varmış? Ben bunu bilmiyordum. Ama eğer böyle bir olay varsa Anatolium + Nata Vega şeklinde olacaktır. Anatolium tek başına en büyük değil, Nata Vega inşaatında da o kada büyüklük göremedim. Dolayısıyla toplamı olsa gerek.

ozanisius

3 yıl önce - Sal 28 Hzr 2011, 20:09

Burada sinema olacakmı????

koray006
3 yıl önce - Sal 28 Hzr 2011, 20:26

Alıntı:
nata kısmı daha önce hatırladığım kadarıyla kapalı alan olarak 200 bin metrekare üzerindeydi yani kentpark-antares ebatlarında anatolium+nata olarak türkiyenin en büyüğü olacak

Ana Sayfa -> ANKARA