Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tunceli - Elazığ - Pertek Köprüsü - Kuzeyi Güneye Bağlayan Yol
123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
levent çlk

6 yıl önce - Sal 21 Hzr 2011, 15:17
Tunceli - Elazığ - Pertek Köprüsü - Kuzeyi Güneye Bağlayan Yol
(+)

(+)

(+)


8 Haziran 2011 tarihinde Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Pertek Köprüsünün 2011 yılı yatırım programına alındığını ve konunun bizzat takipçisi olacağını ifade ederek ülkemizin bu bölgedeki kuzey-güney hattında en önemli geçiş yolu olan köprünün yapılacağının müjdesini vermiştir.

Pertek Köprüsü ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki linkte yer verilmiştir.

http://www.pertek.gov.tr/kopru.aspAlparslan Yalçın

6 yıl önce - Sal 21 Hzr 2011, 19:14

güzel bi haber önceden orda köprü olduğunu bilmiyordum

Emrah23
6 yıl önce - Sal 21 Hzr 2011, 20:32

köprü yapımına baslanırsa suanki mevcut karayolundada iyileştire çalışmaları yapılır yol suan dar genişletme çalışmaları yapılabilir belediyenin kuzey çevre yoluda gülmezden baglanırsa güzel olur bu arada şehrin manzarası çok hoş o bölgedenlevent çlk

6 yıl önce - Çrş 22 Hzr 2011, 18:01

Başlık Tunceli Pertek köprüsü şeklinde değiştirilmiş, bir hususu hatırlatmakta fayda görüyorum.Sayın Başbakan Pertek Köprüsünün yapılacağının müjdesini Elazığ da Elazığlılar ile paylaşmıştır.Elbetteki Tunceliyi hatta fırat havzası başta olmak üzere bu güzergahtaki tüm illeri yakından ilgilendirmektedir.Tunceli ilimizinde gelişip kalkınmasında sonderece önemli bir işleve sahip olacaktır.Tunceli -Elazığ arasındaki mesafe 145 km den 75 km mesafeye düşecek,kuzey güney hattında önemli bir kısalma sağlanacaktır.Bu durum aynı zamanda Elazığ Kuzey çevreyolunun hayata geçmesi ve Elazığ-Pertek-Tunceli-Erzincan karayolununda duble yol yapılarak Doğu karadeniz-Güney aksının Çukurova ve Gap bölgesi ile en kısa mesafeli buluşması anlamına gelmektedir. Bu çerçevede, sadece Pertek ilçesinin Tuncelide bulunmasından yola çıkmak yanıltıcı olur, zira Pertek Köprüsü,Tunceli coğrafi sınırlarında bulunan il içi yada illerarası ulaşımı sağlamaya namzet bir köprü olmaktan öte Tunceli ve Elazığ yakasını Keban Baraj Gölü üzerinden biribirine bağlayan mesafe ve açıklık bakımından ülkemizin önemli köprülerinden biri olmaya adaydır.Bu nedenledir ki, 1974 yılında eski köprünün Baraj suları altında kalmasından sonra gerek mesafe ve gerekse maliyet boyutu önemli olduğundan yapımı bugüne kadar gerçekleştirilememiştir.Başlığın Elazığ vurgusuyla açılmış olması Tunceli Pertek ilçesi üzerinden bağlantıyı vurgulamak için yapılmıştır.Değişiklik yapılacaksa Tunceli-Elazığ ,Kuzeyi Güneye Bağlayan Yol "Pertek Köprüsü" şeklinde yapılmasının daha bilgilendirici olacağı kanaatindeyim.

Necdet Cevahir
6 yıl önce - Çrş 22 Hzr 2011, 18:17

Alıntı:
Değişiklik yapılacaksa Tunceli-Elazığ ,Kuzeyi Güneye Bağlayan Yol "Pertek Köprüsü" şeklinde yapılmasının daha bilgilendirici olacağı kanaatindeyim.


Başlık haklı isteğiniz üzerine tekrar düzeltildi.. Pertek idari açıdan Tunceli'ye bağlı olduğu için öyle düzeltilmesinin daha uygun olacağını düşünmüştüm, ancak aslında tam Keban Baraj Gölü üzerinde ve her iki vilayeti ve hatta daha fazlasınıda ilgilendiren bir konumda olduğu için, iki ilimizinde yazılmasında bir sakınca yok..

Alıntı:
Sayın Başbakan Pertek Köprüsünün yapılacağının müjdesini Elazığ da Elazığlılar ile paylaşmıştır


Bu görüşe katılmam mümkün değil. Keşke başbakan bu müjdeyi Tunceli'de de verebilseydi.. Yahut bunu İstanbul'da açıklasaydı, başlığa İstanbul mu yazacaktık?? Açıklamanın nerede ve ne şekilde olduğu başlık kurallarımızı değiştiremez..sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler