Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
SALTUK

14 yıl önce - Cum 24 Arl 2004, 18:51
Leyla Zana yeni partiyi yarın ilan edecek

Alıntı:
Leyla Zana ve eski DEP’lilerin öncülüğünü yaptıkları "Demokratik Toplum Hareketi" adlı yeni partinin kuruluş çalışmaları yarın Diyarbakır'da resmen ilan edilecek.

Zana ve DEP’lilerin cezaevinden çıktıktan sonra kuruluş çalışmalarına başladıkları yeni parti, yarın Diyarbakır’da gerçekleştirilecek toplantıyla resmen ilan edilecek.

DEHAP’ın bir devamı olmak yerine daha geniş kesimleri de kapsaması amacıyla kurulması planlanan ve Demokratik Toplum Hareketi adıyla sürdürülen kuruluş çalışmaları yarınki toplantıyla yeni bir aşama kazanacak.

Diyarbakır’daki start toplantısı, "Yeni partinin halkla buluşması" olarak ifade edildi. Toplantıda Zana ve arkadaşları halkın karşısına çıkarak, partinin ilkeleri, amaçları ve kuruluş çalışmaları hakkında bilgi verecek.

Toplantıda halkın partinin kuruluşuyla ilgili görüşleri de alınacak. Toplantıda AB, DEHAP’ın geleceği, Öcalan konusu gibi tartışmaların da yaşanabileceği belirtildi.

Diyarbakır’ın ardından ocak ayında da partinin kuruluşundan önce daha geniş katılımlı bir toplantının İstanbul’da da yapılması planlanıyor.

hurriyet

haberi resmen leyla zana propagandasi avrupada birileri bu kadini kullanabilmek icin yildizini parlatiyor oduller veriyor onu anladikda bizim turk medyasina ne oluyor yoksa onlardami avrupadan "tavsiye" aldi.

haberin icergine gelince:
partinin adi:"Demokratik Toplum Hareketi" bu isim de kisa surede "terorist kürt hareketi" ne donusecegine eminim.

DEHAP’ın bir devamı olmak yerine daha geniş kesimleri de kapsaması amacıyla kurulması planlanan : daha genis kesimleri nasil kapsayabilirlerki resmen kurt kimligi uzerine kurulan ve kurt milliyetciligi yapan icinde kurt kelimesi gecmeyen hicbir cumlesi olmayan ve icinde turk kelimesi gecen hicbir cumlesi olmayan bir olusum nasil genis kesimi kapsayabilir.

Diyarbakır’daki start toplantısı: niye ankara degil cok merak ettim.

Toplantıda AB, DEHAP’ın geleceği, Öcalan konusu gibi tartışmaların da yaşanabileceği belirtildi. Ocalannin nesini tartisacaklar sahis omur boyu muebbet hapis cezasi almis ve su an hapiste olan bir kisi nesini tartisacaklar acaba? durun ben soyliyeyim "toplumsal baris" diye baslayacak ve ustu kapali aponun saliverilmesi istegi ile bitecek bir suru sacmalik.

Daha acilisinda bu denli rahatsizlik yaratan bir parti nasil olacakta daha genis kesimlere hitap edecek acaba?

Sizce cok mu onyargiliyim? belki evet. ama zamanla gorecegiz

yavuz inci

14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 11:18

bence partinin adi BTH olsa daha anlamli olurdu, en azindan acik yurekliler derdik
BTH nemi, bolucu toplum haraketi......

su Diyarbakirda goz yumulan seyler o kadar cogalmaya basladi ki ...........................

Cenk-Kaan
14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 18:52

Birakin partisini yeniden kursun.
Sorun yok. Secimlere katilsinlar.
Neden korkuyorsunuz?

Gokhan_19
14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 19:49

katilsin katilsin ! dehap da katilir oylari ordada bi bölüsürler sevinen akp olur !

cinümit
14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 21:27

bence tersi.son yerel seçimde güneydoğu da hep akepe kazandı.asıl bölünme riski olanın akepe olması gerekmezmi

Gokhan_19
14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 21:54

Akepe? yeni partimi kuruldu ?

sü anki hükümetin bölücü unsur oldugunu söylemende basli basina sacma ve asli astari olmayan yalanmi desem yoksa camurlamami desem .fark etmez site kurallarina uyalim uymayanlari uyaralim.

cinümit
14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 21:58

ben parti bölünmesinden bahsettim.lütfen art niyet aramayalım.akparti desem kimsenin itirazı olurmuydu?ben sadece okunuşu yazdım.parti ismi sıfat olamaz değilmi?

Gokhan_19
14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 22:10

akpartinin oylari kiminle bölüneceki? Hatirlatmak isterim AK Partinin oylarini belirli bir kisim vermiyor onun icin de konu disi bir söylem.

Ak parti denilince itiraz gelmemesinin sebebi onunda manasi var pr gag göüldügü gibi ama AKEPE yazilinca hic bir mana cikmiyor ... A.K.P zaten kisaltilmis adi 3 harf yerine 5 harf... yani hepimiz türkce okumasini biliyoruz ve anliyoruzda akp nin akepe olarak yazilmasindan nasil bir randiman alindigini anlamakta güclük cekiyorum.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET