Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
SALTUK

14 yıl önce - Cum 24 Arl 2004, 18:22
Başbakanın Diyarbakır Tepkisi

Alıntı:
Erdoğan, Ankara HiltonSA'da yapılan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısında yaptığı konuşmada, Diyarbakır'ın Türkiye'nin Ankara ve İstanbul'dan sonra üçüncü ili durumuna geldiğine işaret ederek, “Diyarbakır niye acaba? Bir ekonomik canlılık, kültürel canlılık, turizmde aşırı zenginlik olduğu için mi, yok niye? Oradaki tamamen siyasi bir yaklaşım tarzı. Bu bizi rahatsız etmektedir” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: “Adı zaman zaman konulan ama ülkemizdeki birlik beraberliğe kalkıp da olumsuz yaklaşım gayreti içinde olanların tezgahıdır. AB'li dostlarıma da söylüyorum. Diyarbakır'a bu kadar gidiyorsunuz, niçin Erzurum'a, Konya'ya, Kayseri'ye Rize'ye gitmiyorsunuz? Türkiye 81 vilayet. Niçin oralara gitmiyor sunuz? Neyi anlamayı neyi öğrenmeyi istiyor sunuz, söyler misiniz?

Elinize uzatılmış olan sipariş listesine bakarak, eğer ülkeyle ilgili rapor hazırlayacaksanız, bu raporları kabul etmeyiz. Bu Türkiye'nin kabulü olamaz, raporların sağlıklı olması için, her cepheden Türkiye'yi görmeniz lazım. Ama öyle bir derdiniz yoksa bunu da görmek mümkün olmayacaktır.”

Ben begendim bu tur rahatsizliklar sık sık dile getirilmeli.

Galik

14 yıl önce - Cum 24 Arl 2004, 18:31

Helal olsun be! Erdogannan ardi ardina daha oncelerden hic beklenmeyecek aciklamalar geliyor!

VEYSEL

14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 01:37

Bence aslında yapılması gerektiği gibi davranıyor ama biz alışık olmadığımızdan yadırgıyoruz,kendisini tebrik ediyorum

alimemo
14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 01:51

Dilerim ki bu söz, vatandaşın ağzına bir parmak bal çalmakla sınırlı kalmayıp, müstakbel müşahhas tepkilerin müjdecisi olsun. Lâfla peynir gemisi yürümez çünkü.

cinümit
14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 21:17

bunlar tüsiad da tobb da söylenir de.....önemli olan ecnebiye söylemek.söylermi?hiç sanmam

Izmirlim35Onur
14 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 22:45

Helal olsun Erdogan`a dedigini yapan birisi bunu Avrupa `nin kendisine arti TURK milletine kanitladi masadan ayrilarak Erdogan gibi siyastci 50 yil once gelseydi beli suan coktan avrupaya girdiyidik helel olsun bu adama baska bi sey demyorum

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET