Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
emre yildiz
7 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2011, 00:42
Ankara Eryaman inşaat güncellemeleri...

Bu yıl Eryaman ve civarında oldukça fazla proje ve inşaat çalışması başladı ve başlayacak...Bu bölgedeki projeler 'Ankara İnşaat güncellemeleri' başlığı altında ele alınamayacak ve Ankara genelini ilgilendirmeyecek kadar küçük, ancak Eryaman için bir o kadar büyük projeler olduğu için ayrı bir başlık açmak istedim...Her inşaat projesi için bir başlık açmaktansa küçük çaplı ve bölgeyi ilgilendiren projeleri bu başlık altında takip edebiliriz düşüncesindeyim...Buarada, Gama ve Aytemiz arazisi ile ilgili haberleri ise kendi başlıklarında takip etmeye devam edelim...

İlk bilgi ve fotoğraflar da benden olsun...İlk fotoğrafta yer alan sunta paravan ile kapalı ve tam Optimumun karşısına ve çevre otoyolu kenarına düşen alana orada çalışan ustalardam aldığım bilgiye göre 600 konutluk bir proje yapılacakmış...Bugün günlük yürüyüşümü yaparken inşaat alanına kadar gittim ve hafriyat kazısından birkaç kare fotoğraf çektim...

(+)

(+)

(+)

(+)

İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2011, 11:44

Bu projenin arkasında 1.Etap Kapalı Pazar yönüne giderken Büyükşehir Belediyesi'nin rekreasyon alanı çalışması var. Orada nasıl bir şey yapılacağını biliyor muyuz? Gelip geçerken arada görüyorum, oraya sürekli toprak getiriliyor, bir dağ oluşmuş durumda. Orası otoyol seviyesinin altındaydı, şu anda otoyola tepeden bakan bir yer haline geldi.

emre yildiz
7 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2011, 12:18

Alıntı:
Bu projenin arkasında 1.Etap Kapalı Pazar yönüne giderken Büyükşehir Belediyesi'nin rekreasyon alanı çalışması var. Orada nasıl bir şey yapılacağını biliyor muyuz? Gelip geçerken arada görüyorum, oraya sürekli toprak getiriliyor, bir dağ oluşmuş durumda. Orası otoyol seviyesinin altındaydı, şu anda otoyola tepeden bakan bir yer haline geldi.

Aşağıdaki fotoraftada görülen yerden bahsediyorsunuz...Burada henüz herhangi bir çalışma yok, gördüğüm kadarıyla yukarıda fotoğraflarını yüklediğim 600 konutluk projenin toprak hafriyatı buraya dökülüyor, dağ gibi toprak yığını oluşturmuşlar...İleride ortaya çıkar sanırım proje...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

guveny
7 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2011, 17:14

eryaman galeria'nın arkasına şehirler arası otobüsler için mini terminal yapılacağı gibi şeyler konuşulmuştu. bu durumla ilgili bir gelişme var mı?

emre yildiz
7 yıl önce - Pts 20 Hzr 2011, 12:04

Alıntı:
eryaman galeria'nın arkasına şehirler arası otobüsler için mini terminal yapılacağı gibi şeyler konuşulmuştu. bu durumla ilgili bir gelişme var mı?

Şuanda oraya yukarıda fotoğraflarını koyduğum 600 konutluk bir proje yapılıyor, onun altında ise Atakent konutları var, yukarısında ise Büyükşehirin rekreasyon projesi var gibi...Dolayısıyla burada mini terminal için pek bir alan kalmıyor...

Sanırım, mini terminal Optimum ile Aile Yaşam Merkezi arasında bir yere, yani çevreyolunun yakınına yapılacak..Ayrıca, böylesi daha mantıklı gibi, zira hızlı tren garlarından birisi de Elvankent karşısına yapılacak. Böylelikle mini terminal ve hızlı tren garı birbirine çok yakın mesafede olurlar...Hem de, belirtilen alan tam olarak Etimesgut, Sincan ve Eryaman arasında olup, her üç bölgeye de hitap etmesi açısından mini terminalin Optimum civarına yapılmasında fayda var...

Hakan_ank89
7 yıl önce - Pts 20 Hzr 2011, 12:41

Konut hafriyatı bu şekilde alınmaz aslında, nasıl konut yapacaklar ki buraya, bir de 600 rakamı bu arazi için çok fazla, en azından ben araziyi küçük tahmin ediyorum. Uydu görüntüsünden tam sınırlarını bilsek daha net konuşabiliriz. Şu an hafriyatı alınan tahta paravanlarla çevrili yere nasıl 600 konut sığacak gerçekten merak ettim.

Arka taraftaki eskiden çukur olan, şimdi de adeta tepe haline dönüşen alan çok çirkin oldu, en azından yol seviyesine kadar hafriyat dökülse bu kadar biçimsiz durmazdı. Tepe olduğu için o bölgeler güvenlik açısından da tehdit oluşturuyor. Büyükşehir o bölgede dozerle ufak bir çalışma yapıp düzeltse hiç fena olmayacak aslında.

emre yildiz
7 yıl önce - Pts 20 Hzr 2011, 12:47

Alıntı:
Arka taraftaki eskiden çukur olan, şimdi de adeta tepe haline dönüşen alan çok çirkin oldu, en azından yol seviyesine kadar hafriyat dökülse bu kadar biçimsiz durmazdı. Tepe olduğu için o bölgeler güvenlik açısından da tehdit oluşturuyor.

Şiddetli bir yağmurda, ki bugünlerde sık sık meydana geliyor, oradaki toprak yığınlarının Çağdaş'ın önündeki yola akacağına ve Eryaman trafiğinin kilitleneceğine iddiaya girerim...Oradaki inşaat firmasına hafriyat konusunda bayağı bir yardımda bulunulmuş bu şekilde...Umarım inşaat bittiğinde, hafriyat alanına aynen söyledikleri gibi bir rekreasyon alanı yaparlar...

emre yildiz
7 yıl önce - Sal 21 Hzr 2011, 10:09

Eryaman'da inşaatı devam eden Bahçe'n projesindeki ilerleme beni hayrete düşürdü...Aşağıdaki ilk fotoğraf ile ikinci fotoğraf sadece 2 hafta arayla çekildi, ancak bu süre içerisinde tam 4-5 kat ilerleme sağlanmış gibi bir durum var...

(+)

(+)

(+)

(+)

emre yildiz
7 yıl önce - Çrş 22 Hzr 2011, 10:15

Eryaman girişinde önünde Atayıldız yazılı bir ofisi bulunan bir alan var, buraya ne yapılacağı konusunda ki araştırmalarım (Hakkı Beyinde uyarısı üzerine) devam ediyor...Ancak, burada ki alanda haftasonu hafriyat çalışmasının bittiğini gördüm...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son emre yildiz tarafından Çrş 22 Hzr 2011, 12:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Çrş 22 Hzr 2011, 11:48

Ata-Yıldız linkinden iletişime bakınca 3. Etap'ın arka taraflarında bir yeri vermiş adres olarak.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet