Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Batuhan42
5 yıl önce - Pzr 03 May 2015, 23:08

Ankara'ya uzay üssü yapılması mümkün değil. Türkiye'de sadece Antalya'ya yapılabilir. Şimdi itirazlar gelecek, sebebini yazayım.
1-Fırlatma üssünde fırlatılan uydunun parçaları aşamalı olarak yeryüzüne düşer. Halbuki Ankara'da düştüğünde bir binanın üzerine düştüğünde o binayı yerle bir eder. Düşen parça boş alana düşmek zorundadır.
2-Uzay üssüne demiryolu bağlantısı şarttır.
Bu durumda bu iki şartı sağlayabilecek tek yer Antalya'dır. Tam adres verebilirsem Kumluca'dır. Antalya'ya kadar hızlı tren yapılacak, sonra Kemer'den Kumluca'ya da bir demiryolu çekildiğinde Kumluca olur.
Kumluca'da uyduyu fırlatırsın, parçaları denize düşer. Uydu fırlatmak için Afrika'ya gitmeye de gerek yoktur.
Bana eksi veren kişi, doğrusunu biliyorsan sen yaz, yanlış diye eksi silahını hemen çekme.

En son Batuhan42 tarafından Pzr 03 May 2015, 23:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 4a2

5 yıl önce - Pzr 03 May 2015, 23:11

Ankara zaten uzay ussu parlemento orda degilmi

Abdullah Egemen

5 yıl önce - Pzr 03 May 2015, 23:12

Batuhan bu sebeplere sen inanıyor musun hayır inanıyorsan tartışmayacağım..

Batuhan42
5 yıl önce - Pzr 03 May 2015, 23:14

Alıntı:
Batuhan bu sebeplere sen inanıyor musun hayır inanıyorsan tartışmayacağım..
Anlamadım. Benim bahsettiğim sebeplerse laf olsun diye yazmadım. Düşündüm de yazdım. Herhalde inanıyorum. Yakıt tankları yeryüzüne düşer.

Serkan Berk
5 yıl önce - Pzr 03 May 2015, 23:44

Uzay üssü Gölbaşı'nda kurulacak.
Sürekli fırlatma yapacak değil bu üs. F16 gibi iniş kalkış yapmayacak uydular.

Fırlatma yapılacak olan yer, işbirliği yapılan Afrika ülkelerinden birisi.
En uygunu Somali.

Ben olsam Tuz Gölü'nün yanından fırlatırım. Yerleşim alanı seyrek havzada.

Batuhan42
5 yıl önce - Pzr 03 May 2015, 23:53

Alıntı:
Uzay üssü Gölbaşı'nda kurulacak.

Uzay üssü Muğla'da kurulacak. Aslında ben olsam Antalya'da kurardım, zira Muğla'ya demiryolu çekmek zordur. Gerçi hala kesinleşmemiş, Antalya'da da kurabilirler.

Abdullah Egemen

5 yıl önce - Pzr 03 May 2015, 23:56

Batuhan Muğla'ya kurulan fırlatma üssü. Uzay üssü ile fırlatma üssü ayrı şeyler.

Batuhan42
5 yıl önce - Pts 04 May 2015, 00:00

Türkiye kaç tane fırlatma üssü yapacak, 2 tane mi? Biri Ankara diyor haber ise Muğla diyor. Siz ise iki fırlatma üssünden bahsediyorsunuz. Fırlatma üssü ile uzay üssü farklı diyorsunuz ama baştan beri fırlatma üssünden bahsetmişsiniz. Paylaştığınız resimlerde uyduların fırlatılışı var.

Serkan Berk
5 yıl önce - Pts 04 May 2015, 00:10

Uzay üssünde araştırma, çalışma, montaj, eğitim, üretim yapılacak.

Üss ten çıkarılan ürün, kilometrelerce öteye fırlatmaya götürülecek.

BU ve BUNUN GİBİ gizli ve korunaklı üsler, deniz kıyısında olmaz.
Olabildiğince kara içlerinde olur. Ne karadenize ne akdenize ne de egeye yakın olmaz.

Abdullah Egemen

5 yıl önce - Pts 04 May 2015, 00:20

Batuhan ben hiç resim paylaşmadım ki
Serkan arkadaşım ikisi arasındaki farkı ve daha fazlasını açıklamış bana bişey bırakmamış.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet