Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Karayolu ve Raylı Körfez Geçiş Projesi - (İZKARAY)
« önceki   123 ... 808182   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 2
Atıl Doğan
8 yıl önce - Pzr 12 Hzr 2011, 21:52

Ak Parti kazandı.. Bakalım yapılacak mı?

batuhan
8 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 09:40

Kazandı ama İzmirde 1. parti çıkmadı. Buna rağmen sayın başbakan her konuşmada her karış vatan toprağına hizmet diyor ve burada 1. olamamasına rağmen hizmet getirirse helal olsun ama bu projenin yapılmasını beklemiyorum. Daha ufak tefek projeler yapılır. Buna başlanmaz.

Turhan
8 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 09:42

Alıntı:
Ben söylüyorum. Olur da bir gün yanlışlıkla yapılmasına karar verilirse ve ihaleye çıkılırsa projeden raylı sistem çıkartılacak ve sadece karayolu olarak kalacaktır. Yani bana öyle geliyor.

Bence de tam tersi... AKP'nin raylı sisteme olan tutkusunu sevinçle karşılayanlardanım. 3. Boğaz köprüsüne de ısrarla raylı sistemi eklediler. Darısı İzmit Körfez geçişine.

Gökhan Palabıyık
8 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 10:02

Bu proje YİD ile yapılamaz zira içinden raylı sistem geçiyor. İzmit köprüsü projesinde de aynı durum söz konusu idi. Raylı sistem geçişi yatırımcıyı kaçırdığı için iptal edildi.

Ayrıca güzergahı başka bir konu..

Körfez geçişi, su tabanının yapısına göre inşanın nasıl yapılacağı, kaça mal olacağı konular yine düşünülmesi gereken bir konu.

Proje hazırlamak kolaydır. Önemliolan gerçekleştirilebilşr, yapıldığında halka ve devlete faydalı olan projeler hazırlamak ve onları hayata geçirmektir.

berent
8 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 10:23

Körfez geçişi hemen başlamasa bile en azından çevre yolu kenarına çift hatlı demiryolu döşeyebilirler. 5-10 sene sonra oralarda da yapılaşma yoğunlaşınca işe yarar.

Onur Çakırcı
8 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 10:41

''Çılgın'' projeleri unutun...

nurullah coşkun
8 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 11:19

Dünkü açıklamda Ertuğrul Günay Vaatlerimizin arkasında duracağız dedi. İstifa edicem deyip unutan ların aksine vadettik arkasında duracağız dedi. Anlayana.

mertoviçizmir

8 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 13:24

Alıntı:

neden ? akp izmirde cok büyük oy aldı ve chp kalesini kaybediyor artık , arada fark kalmadı .. bence en kısa zamanda cılgın projeler teker teker baslayacaktır .. bekleyip görecegiz

35 gökhann
8 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 15:06

Alıntı:
en azından izmir için proje üretmişlerdi, proje üretmeyenler utansın

ayrıca metroları,kentsel dönüşümü, tünelleri ve izmir ankara otoban ve hızlı treni 1 sene içinde başlıcaklardır bence

oy farkı 70 binlere düştü her 2 bölgede, 40 bin arttırsa hükümet 2014 te hükümet alır izmiri

Mehmet Ali Ergüvenç
8 yıl önce - Pts 13 Hzr 2011, 15:16

Çizime falan bakmaya gerek yok, üstünkörü hazırlanmış bir proje olduğu belli.

Bizi ilgilendiren bundan sonraki kısım.
İzmir'e bir çevre demiryolu lazım mı?
Metro mu olacak, tramvay mı? normal demiryolu mu?
Nerelerden geçecek? Aktarma istasyonları neler?
Kaç bin yolcu hedefi olacak?
Getirileri neler olacak?

Forumdaşları bir de Berlin Ringbahn'ı incelemeye davet ediyorum;
http://en.wikipedia.org/wiki/Berlin_Ringbahn

sayfa 2
« önceki   123 ... 808182   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege