Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Zaferr
15 yıl önce - Çrş 22 Arl 2004, 20:54
İlk özel telekom şirketi hizmete başladı


Alıntı:
Türkiye'nin şehirlerarası ve milletlerarası görüşme yaptıran ilk özel telekom şirketi Telekom Atlas Online telefon hizmetlerine başladı. Bir kontörün 50 bin lira olarak belirlendiği Atlas Online'da tüketicilerden sabit ücret alınmayacak.

Dedeman Oteli'nde düzenlen törende konuşan Telekom Atlas Online Genel Müdürü Erdal Tanıl, 24 Temmuz 2004'te Türk Telekom ile ara bağlantı sözleşmesini imzaladıklarını ve bu doğrultuda gerekli test çalışmalarını tamamlayarak, telefon hizmetlerine başladıklarını ifade etti.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım da Telekomünikasyon sektöründe serbestleşmenin ardından uzak mesafe telefon hizmeti lisanslarının verildiğini, lisans alan firmalardan Atlas Online'nin ilk uygulamayı gerçekleştirdiğini ifade etti.

SERBESTLEŞME

Atlas Online'nın Telekom'un altyapısını kullanarak bugün itibariyle telefon hizmetlerine başladığını belirten Yıldırım, firmanın tarifelerine baktığını, Türk Telekom'un tarifelerinden daha ucuz, arama işleminin biraz zahmetli olduğunu ancak buna katlanmaya değeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından Ulaştırma Bakanı Yıldırım Atlas Online'nin konuşturan kart sistemi ile İstanbul Valisi Muammer Güler'i arayarak, firmanın telefon hizmetlerini başlattı. Bu görüşme ile şirketin 0811'li ücretsiz yönlendirme hatları da hizmete açıldı.

ALOVIA NASIL KULLANILACAK

Telekom Atlas Online'nin ALOVIA adını taşıyan 400 kontörlük ön ödemeli özel kartları satışa sunuldu. Tüketiciler, öncelikle bu kontörleri 20 milyon liraya satın aldıktan sonra, üzerindeki şifreyi firmanın ücretsiz hizmet verdiği 0811 254 00 00 ya da 0811 254 11 00 numaralı hatlarını arayarak tuşlayacaklar.

Sesli yanıt sistemi şehirlerarası ve milletlerarası konuşmalarını yapabilecekler. Atlas Online'da bir kontör 50 bin lira olarak belirlendi. Tüketicilerden sabit ücret alınmayacak. ALOVIA'daki “VI” şirketin altı kıta ile görüşme yaptırma hedefinden dolayı kartlara bu ad verildi.


AA


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET