Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Enes54

6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 20:15
Sakarya - Yeni Stadyum İnşaatı

Başbakan Sakarya mitinginden sonra medya ile yaptığı konuşmada 25 bin kişilik bir stad için söz vermiş.
Bana sayı az geldi açıkcası sakarya gibi futbol potansiyeli yüksek olan bir yerde en az 35 bin olmalıydı kapasite. Ama bu konu daha çok revize edilir.
Başlığımız hayırlı olsun artık bizim de bir stad projemiz var

kaynak isteyen olursa eğer buyursunlar:
http://medyabar.com/haber/26212/25-bin-kisilik-st ...-sozu.aspx

Mesut Yeşil
6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 20:45

Maşallah her gittiği ilde stadyum sözü veriyor başbakan

Kadir Can Dedeoğlu
6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 20:56

Alıntı:
...Başlığımız hayırlı olsun artık bizim de bir stad projemiz var

Daha projemiz falan yok; sadece bir söz var. Sakaryaspor'un da stadyumdan önce bir tesise ihtiyacı vardır. Ne zaman bir spor programında Sakaryaspor'un adı geçse "futbolcu fabrikası" diye bahsedilir. Burası bir futbol şehridir fakat dümdüz ovada standartların yarısını karşılayabilecek bir tesisi bile yok!
Küçük bir atölyede Mercedesler üretmeye çalışan bir fabrika gibiyiz...

Ayrıca zaten ulaşımın kıt olduğu bir şehirde şuanki stadın arsasından rant sağlayacakların dışında kimse şehir dışında bir stada evet demez. Zamanında Sakaryaspor taraftar derneği stadın mevcut yerinde; altında alışveriş merkezininde olduğu taslak bir proje sunmuştu dönemin belediye yönetimine, yapılacaksa buna göre bir proje yapılsın.

Dosyada bunun nedenleriyle ilgili herşey mevcut:

http://www.dosya.gen.tr/indir-4154/stad_projesi_r ...sya.gen.tr

Fatih Selim
6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 20:58

Yakışır Tatangalara.Hadi bakalım Sarkayasporumuzu Süper Lig'e bekliyoruz Mersin'den Tatangalara selamlar ..

Yakup

6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 21:07

Alıntı:
Başbakan Sakarya mitinginden sonra medya ile yaptığı konuşmada 25 bin kişilik bir stad için söz vermiş.
Bana sayı az geldi açıkcası sakarya gibi futbol potansiyeli yüksek olan bir yerde en az 35 bin olmalıydı kapasite. Ama bu konu daha çok revize edilir.

Basbakanin her gittigi yere stad veriyor, insanlardan oy alabilmek icin stad sözümü veriyor artik....?

çağdaşizm
6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 21:09

Başarılar Sakaryaspor'a,Yakışır Tatangalar'a...

SakarYaLI

Serhat akdağ
6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 21:33

Alıntı:
Basbakanin her gittigi yere stad veriyor, insanlardan oy alabilmek icin stad sözümü veriyor artik....?

her zaman derim Türkl milletinin zaaflarını iyi tespit etmişler.

Kazım Arslan

6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 21:35

15 Binlik Stadyumu sadece belli maçlarda yetersiz kalan bir şehre 25 Binlik Stadyum bence yeterli ve hatta çok bile.. Hatırlatma yapalım; Bıüyükşehir Belediye Başkanı tesis için söz vermiş ama şu ana kadar bir çivi bile çakmamıştı.. Yani verilen sözlerin unutulması kadar doğal birşey yok benim memleketimde.. Tesis konusu Stad ile birlikte halledilebilecek bir konu, o bence sorun değil..

Başbakan ne demiş?
Alıntı:
Sakaryaspor Bank Asya'ya çıktı ve artık burada mücadele edecek. Onun için Sakaryaspor'a yeni stat lazım. Konu ile alakalı Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ile görüştüm. Büyükşehir Belediyesi'nin 70 dönümlük arazisini alıyoruz ve buraya 25 bin kişilik bir stat yapacağız. Bu stadı da TOKİ olarak bizler yapacağız. Mevcut arsayı TOKİ olarak biz değerlendireceğiz. Yeni stadyumu da çok kısa bir süre içerisinde, azami 2 yıllık süre içerisinde standartlara uygun olarak inşa edeceğiz

Büyükşehir, muhtemelen şehir dışından bir arazi verecek.. Cark caddesinden harala gürele ve de güle oynaya maça gitme devri bitmiş olacak.. Tribün altlarına dükkan, iş yeri gibi gelir getirebilecek şeylerin yapılmasının, şehir dışında olunması sebebiyle fazla işe yaramayacağı da bir başka gerçek.. Taraftar bu duruma oldum olası karşı..

Bütün bunlar ne demek oluyor? Tam şehrin göbeğinde diyebileceğimiz stadın, mevcut ve çok değerli arazisi için rant kavgası, dedikodu, iftira demek oluyor.. Tekere çomak sokma yarışı başlayacak demek oluyor.. Bir arpa boyu yol alabilirsek bravo bize..!!

Ben, mevcut stadın yıkılıp, yerine gelir elde edilebilecek bir projeyle yenisinin yapılması taraftarıyım..

Kadir Can Dedeoğlu
6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 22:03

Alıntı:
Bütün bunlar ne demek oluyor? Tam şehrin göbeğinde diyebileceğimiz stadın, mevcut ve çok değerli arazisi için rant kavgası, dedikodu, iftira demek oluyor.. Tekere çomak sokma yarışı başlayacak demek oluyor.. Bir arpa boyu yol alabilirsek bravo bize..!!

Ben, mevcut stadın yıkılıp, yerine gelir elde edilebilecek bir projeyle yenisinin yapılması taraftarıyım..

Kazım abi zaten herkes bu konuda hemfikir. Bu stadı kullanacak olan biz taraftarlar isek, öncelikle bizim fikrimizin alınması gerekir. Stadın zaten şuanki konumu her ne kadar şehir merkezinde olsa da çevresinde bulunan Vali konağı, Kentpark, Çark Mesire, Çark kışlası ve lojmanları sayesinde şehrin kalabalığından uzak bir noktada bulunuyor. Bu gün şehir planlamasını baştan yapsak bundan daha güzel bir yer bulunamaz herhalde. Hep Avrupa örnek gösterilir, stadların şehir dışında olması bakımından. Fakat Avrupalının o stada onbinleri taşıyabilecek metro ağı var. Bizde memleketim halkı sabahları işine, okuluna gidecek vasıta bulamazken, bu kadar insanı şehir dışındaki bir stada taşımak çok büyük sıkıntılar doğuracak.

Stad şuanki yerinde yenilense, 7/24 halkın hizmetinde olabilecek projeler hazırlanabilir, fakat şehir dışındaki stad yılın 365 günü en fazla 30 gün kullanılır.

Tabi işin bir başka boyutu da stadın arsasının değeri. Bizde mantıklı olan değil rant getirecek olan uygulanır. Bunlar halk için yapılan projelerdir ama hiçbir zaman halkın onayına sunulmaz. Siyasiler kendileri için yapar; sonra da halk için yaptık derler...

Enes54

6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 22:10

Evet hepimiz stadın yerinde yapılması taraftarıyız, ama mevcut şartlarda Sakaryaspor kendi stadını yapamayacağı için bence toki ile anlaşmalı. Tokide hep stad yerini alarak başka bir yere stad yapıyor. Bursa, Galatasaray örneklerinde olduğu gibi.
Stadın şuanki yeri çok güzel toki bunu göz önünde bulundurmalı ya yerinde yapmalı ya da makul bir yerde yapmalı merkezden uzaklaşmamalı stad yürüme mesafesinde olmalı.
Ve tekrar ediyorum kapasite en az 35 bin olmalı. Sakarya futbol şehridir ve potansiyel çok fazladır bu yüzden bu stad yapılmalı.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET