Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Çınarlı - Ege Perla
123 ... 363738   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1
mertoviçizmir

9 yıl önce - Cum 03 Hzr 2011, 21:48
İzmir Çınarlı - Ege Perla


İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (İŞ GYO), İzmir'in Bayraklı ilçesinde alışveriş merkezi (AVM), konut ve ev-ofislerden oluşan İzmir Projesi'ne başlayacağı bildirildi.

İş GYO'dan yapılan yazılı açıklamada, aralarında Kanyon, İş Kuleleri Kompleksi, Seven Seas, Lykia Lodge Kapadokya, Club Magic Life Kemer Imperial Otelleri'nin de yer aldığı toplam 360 bin metrekarelik portföye sahip olan ortaklığın, İzmir'de yeni bir projeye hazırlandığı ifade edildi.

AVM, konut ve ev-ofislerden oluşacak İzmir Projesi'nde yıl sonuna doğru temel atılmasının planlandığı, yatırımın yaklaşık 150 milyon dolara mal olacağı belirtildi.

Grubun bu projeyle İstanbul'daki Kanyon benzeri bir simge yapı oluşturacağı, projenin mimari tasarımının Ağa Han ödüllü Mimar Emre Arolat'ın imzasını taşıyacağı kaydedildi.

İzmir'in geleneksel yaşam tarzını ve modern mimariyi birleştirmesi öngörülen projenin Bayraklı'daki Adliye Sarayı'nın güneyinde, Ankara Caddesi'ne cepheli 18 bin 392 metrekarelik alanda, kentin dört ana karayolu koridorunun kesiştiği bir noktada yükseleceği bildirildi.

45 ve 29 katlı iki yüksek yapıda konut ve ev-ofislerin bulunacağı,
27 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak alışveriş merkezinin bir buluşma noktası, yaşam ve kültür merkezi olarak planlandı.

   

inşallah en kısa zamanda folkart projesi gibi yapımına baslanır ve anlasılan o ki proje bu yıl baslıyor hayırlı ve ugurlu olsun izmirimiz adına


cenk636
9 yıl önce - Cum 03 Hzr 2011, 21:57

www.isgyo.com.tr/OurPortfolio/PlanningProjects.aspx
www.emrearolat.com/2008/01/18/bayrakli-residential-retail-complex-izmir-turkey-2008/35 gökhann
9 yıl önce - Cum 03 Hzr 2011, 22:28

Alıntı:
45 ve 29 katlı iki yüksek yapıda konut ve ev-ofislerin bulunacağı
yalnız bu iş gyo kulelerinin 33 ve 25 katlı olucağı yazılıyodu ne olduda fikir değiştirdiler 45 ve 29 katlı kule dikicekler

mertoviçizmir

9 yıl önce - Cum 03 Hzr 2011, 22:44

Alıntı:
yalnız bu iş gyo kulelerinin 33 ve 25 katlı olucağı yazılıyodu ne olduda fikir değiştirdiler 45 ve 29 katlı kule dikicekler

planlanıyordu ama sonradan 45 kata cıkartmıslar sanırım gösterişli görünmes ve izmirin en yüksek yapısı olmasını arzu ediyorlar .. o yüzden kat yüksekligi artık 45 kat olarak planlandı diye düsünüyorum .. inşallah folkart gibi yapımına biran önce baslarlar ve gazetelerde boy resimlerini de görürüz


35 gökhann
9 yıl önce - Cum 03 Hzr 2011, 23:09

Alıntı:
inşallah folkart gibi yapımına biran önce baslarlar ve gazetelerde boy resimlerini de görürüz
yüksek çakmur izin verirse inşallah görücezmertoviçizmir

9 yıl önce - Cum 03 Hzr 2011, 23:17

Alıntı:
yüksek çakmur izin verirse inşallah görücez

o zaman hayal bu proje böyleleri yüzünden izmir bu durumda zaten


35 gökhann
9 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 02:00

Türkiye İş Bankası iştiraki olan İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (İŞ GYO), yeni kent merkezinde kuracağı iki gökdelenin inşaatına yıl sonunda başlayacak. 45 ve 29 katlı iki kule, 150 milyon dolara mal olacak. İŞ GYO İletişim ve Pazarlama Müdürü Gülfem Sena Tandoğan, "İzmir'in simgesini yaratacağız" dedi. Öte yandan her iki kulenin "balkonlu" olması dikkat çekti.
1999 yılında İş Bankası sermayedarlığında kurulan İş GYO, Kanyon, İş Kuleleri Kompleksi, Seven Seas, Lykia Lodge Kapadokya, Club Magic Life Kemer Imperial Otelleri'nin de yer aldığı portföyüne 5 yıl önce İzmir'de inşa edecekleri iki kuleyi daha ekleme kararı aldı. Ancak "Yeni Kent Merkezi" ile ilgili dava süreci nedeniyle proje hayata geçirilemedi. 1/1000'lik planların İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde onaylanmasının ardından İŞ GYO da harekete geçti ve yıl sonunda 150 milyon dolarlık yatırıma başlama kararı aldı. İzmir projesinin adı ise temel atma töreninde açıklanacak.

FERAH VE ŞIK
Konut, home-ofis ve alışveriş merkezi olarak inşa edilecek iki kule için "İzmir gibi ferah, İzmirli gibi şık" konsepti belirlenirken özellikle açık mimari tercih edildi. İzmir projesinin mimari tasarımı ise Ağa Khan ödüllü mimar Emre Arolat'ın imzasını taşıyacak. Alışveriş merkezinin çatısı da özel peyzaj tasarımı ile yeşillendirilecek. İŞ GYO İletişim ve Pazarlama Müdürü Gülfem Sena Tandoğan, "Proje İzmir'in geleneksel yaşam tarzını ve modern mimariyi birleştirecek özgün bir konsept ortaya koyacak, tüm kullanıcılar için bir tür kent parkı haline gelecek. İzmir'in simgesini yaratacağız" dedi.

ŞEHİRLE UYUMLU
İzmir projelerindeki iki kulenin farklı yükseklikte olacağını, 27 bin metrekare kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezinin ise yaşam ve kültür merkezi olarak geliştirileceğini söyleyen Tandoğan, "Mimar Emre Arolat, projenin kentin yaşam tarzından kopmadan, İzmir'in genel dokusu ile uyum içinde tasarlanmasına büyük önem veriyor. Bu bağlamda oluşturulan çift kollu alışveriş alanına, bilindik merkezlerin kente kapalı kurgusunun tam aksine, hem Ankara yolu yönünden hem de deniz tarafından rahatça ulaşılabilecek" diye konuştu.

Kentle bütünleşen yaşayan bir yapı
Bayraklı'daki Adliye Sarayı'nın güneyinde, Ankara Caddesi'ne cepheli 18 bin 392 metrekarelik alanda yapılacak projenin alışveriş merkezinde özellikle yeşilin ve su öğelerinin yoğun olarak kullanılacağını ifade eden Taşdoğan, şöyle konuştu: "Ziyaretçiler kendilerini açık havada yürüyormuş gibi hissedecek. Biz bu projenin gerçekten kentin aradığı simgesi olması, kentle bütünleşen, yaşayan bir yapı olması için hazırlıklarımızı yaptık. Yıl sonunda da çalışmalara başlayacağız."

PROJEDE NELER VAR
Projenin 45-29 katlı konut ve home-ofis bölümlerinde 85 metrekareden 410 metrekareye kadar 16 farklı tipte toplam 176 ünite yer alacak. Konutlar ve home-ofislerin bulunacağı iki kuledeki tüm katlar, körfez manzarasına sahip olacak. Konut ve home-ofislerin bulunduğu kulelerden biri 19 bin 616, diğeri ise 9 bin 482 metrekare satış alanına sahip olacak şekilde tasarlandı.
Projenin 2 bin 355 metrekarelik kısmını ise balkonlar oluşturacak. İzmir'in vazgeçilmez yaşam mekanları olan ve binaların nefes aldığı akciğerler olarak yorumlanan balkonların, projede de önemli yer tutması dikkat çekti. Projenin, yüksek yapılarda pek az görülen bir diğer özelliği de var. İç mekanlar için gerekli taze hava, kontrollü açılan geniş pencerelerle sağlanacak. İzmir projesinin adı ise temel atma töreninde açıklanacak.


http://www.yeniasir.com.tr/Ekonomi/2011/06/05/is- ...esi-olacak


Alıntı:
İzmir projesinin adı ise temel atma töreninde açıklanacak.
yazık la üzüldüm şimdi bak, sana bu şehirde yatırım yaptırırlar mı ya,hayal görüyolar

mertoviçizmir

9 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 14:51

yıl sonuna değilde şimdiden temeli atılsaydı folkart gibi hicbirsey yapamazdı cakmur denen kişilik ama yıl sonuna kadar elinden geleni yapacaktır

35 gökhann
9 yıl önce - Çrş 08 Hzr 2011, 15:26
iş gyo


verilen ilana göre iş gyo nun izmir projesi yılın son çeyreğinde başlıyor

http://www.reklam_link.com/is_gyo_nun_izmir_proje ...77976.html


ah be iş gyo kardeşim yüksel çakmur varken sen nası yapıcan bu yapıyı


sensonic
9 yıl önce - Çrş 08 Hzr 2011, 16:21

Alıntı:
yıl sonuna değilde şimdiden temeli atılsaydı folkart gibi hicbirsey yapamazdı cakmur denen kişilik ama yıl sonuna kadar elinden geleni yapacaktır


çakmur seni duymuş valla folkartı dava etmişsayfa 1
123 ... 363738   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet