Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ömer3510

9 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 20:59
Türkiye Hava Gösterisi 2011

Alıntı:
Türk Hava Kuvvetlerinin 100. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, dünyanın en seçkin hava akrobasi timlerinin de katılacağı ''Türkiye Hava Gösterisi 2011'', hafta sonunda İzmir'de yapılacak. Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığının ev sahipliğindeki gösterilere ilişkin komutanlıkta yapılan bilgilendirme toplantısında konuşan Üs Komutanı ve Gösteri Direktörü Tuğgeneral Hüseyin Demiraslan, gösterinin, hava kuvvetlerinin ikinci büyük hava gösterisi olduğunu belirtti. Tuğgeneral Demiraslan, gösteriyi izlemek üzere vatandaşları davet etti. Gösteri Direktör Yardımcısı Hava Pilot Kurmay Albay Aydemir Taşçı da dünya genelinde seçkin bir gösteriye ev sahipliği yapacaklarını, 20 ülkeden 68 dinamik, 31 statik olmak üzere toplam 99 uçak, yerli olarak da 15 dinamik, 34 statik olmak üzere 49 uçağın gösteri yapacağını bildirdi. Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığında 4 ve 5 Haziran'da yapılacak etkinlikte, sekiz süpersonik uçağı gösterilerinde kullanan dünyanın ilk ve tek akrotimi Türk Yıldızları ile Türk Hava Kuvvetlerinin tek uçaklık F-16 gösteri takımı SOLOTÜRK de gösteri yapacak. Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının 100. yılında kurulan F-16 SOLOTÜRK, dünyanın en etkin ve güçlü savaş uçakları arasında yer alan F-16'nın manevra kabiliyeti ve Türk pilotlarının eğitim seviyesini, görsel bir şölenle gözler önüne serecek.

http://www.yeniasir.com.tr/HayatinIcinden/2011/06 ...-solen-var

İzmir yine bir ilke imza atıyor, c.tesi iş nedeniyle gidemeyecek olsamda Pazar kesin oradayım, Bugün Türk Yıldızları antreman yapıyorlardı onda bile heyecanlanmamak elde değildi

H.Bayraklı
9 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 21:15

Hafta sonu planladığımız organizasyonlardan dolayı maalesef katılamayacağım.

Katılacak arkadaşların fotoğraflarını bekliyorum.

Hava gösterilerine katılmak isteyenler İZBAN'la ulaşabilirler.

Ulukent istasyonunda inen seyirciler için istasyon ile 2’nci Ana Jet Üs K.lığı arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait otobüslerle ücretsiz ring hizmeti verilecektir.

alizeybek
9 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 22:29

verdiğin bilgiler için teşekkürler

burak_gultekin
9 yıl önce - Prş 02 Hzr 2011, 00:02

Cumartesi orda olucam 1 ay önceden her programımı buna göre yaptım Umarım güzel fotolar çekip sizlerle paylaşabilirim
Ulaşım hakkındaki bilgiden sonra bir de genel bir kaç bilgi paylaşmak gerek.

Alıntı:
Avrupa’nın bu yıl en büyük hava gösterisi, Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. kuruluş yıldönümünde İzmir’de yapılacak. Halka açık olarak 4-5 Haziran’da gerçekleştirilecek ‘Türkiye Hava Gösterisi 2011’e 160 bin ziyaretçi bekleniyor.

ABD’den Cezayir’e, İngiltere’den Pakistan’a kadar 37 ülke katılıyor. Yıllar sonra yeniden Türkiye’yi ziyaret edecek Amerikan Thunderbirds’ün yanı sıra Hava Kuvvetleri envanterine 2013’te katılacak A400M nakliye ile F-16 Block 50+ ve KT-1 gibi yeni uçaklar İzmir’de halkla buluşacak. Gökyüzü limitleri, sıkı kurallar içinde yüksek yeteneklerle zorlanacak.

İsteyenler fotoğraf-resim sergilerini gezip pilotlarla buluşabilecek. Hatıra eşya satışı yapılacak.

AIR SHOW NASIL İZLENİR

* Gösterilere erken gelin. Böylece çıkışa yakın park alanından uçakları görebileceğiniz en iyi yeri kapabilirsiniz. Otoparklar saat 07.00’de açılıyor. Seyirciler saat 08.00’den itibaren içeri alınmaya başlayacak. Uçuşlar 10.00-18.00 arasında. Saat 20.00’den itibaren otopark kapatılıyor.

* Tuvalet, yiyecek-içecek satış noktalarını önceden tespit edin.

* Engelliler için özel giriş ve tuvaletler bulunuyor.

* Cildiniz güneşe hassassa, yanınızda şapka, koruyucu krem, güneş gözlüğü getirin. Ailenizle geliyorsanız, küçük bir şemsiye ve katlanır sandalyeyi unutmayın.

* Çocuğunuz kaybolursa, oluşturulan özel noktaya başvurun.

* Tüm gün güneş altında olacağınız için bol bol sıvı tüketin.

* Özellikle birden fazla uçakla yapılan akrotim gösterilerinde gürültü oranı 110 desibeli aşıyor. Kulaklık bulundurmakta fayda var.

* Yerde statik olarak sergilenen uçaklardan bazıları halka açık olacak. Uçakları gezmek, kokpitlerine oturmak için lütfen kurallara uyun.

* Gösteri alanına silah ve alkollü içecek, evcil hayvan alınmayacak.

* Bulunduğunuz alanın askeri bir üs olduğunu unutmayın.

* Toplu ulaşım için Çiğli/Ulukent istasyonunda inip ring seferlerle üsse ulaşabilirsiniz. Ayrıca İzmir’de belirli noktalardan ücretsiz belediye otobüsleri de kaldırılacak.
http://www.hurriyet.com.tr/pazar/17900057.asp

Ömer3510

9 yıl önce - Prş 02 Hzr 2011, 09:55

Alıntı:
İZMİR’de 4-5 Haziran’da, Türk Hava Kuvvetleri’nin, 100’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle Çiğli 2. Ana Jet Üssü’nde gerçekleştirilecek Türkiye Hava Gösterisi 2011 tanıtıldı. Gösteri Direktörü Üs Komutanı Tümgeneral Hüseyin Demirarslan, böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Gösteri Direktör Yardımcısı, Kurmay Başkanı Kurmay Albay Aydemir Taşçı ise, “Bu gösteri, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın yapacağı ikinci büyük hava gösterisidir. Misafir 20 ülkeden 99, yerli 49 uçak katılmaktadır. Gösterimiz, 8 akro tim, 12 solo uçuş gösterisi, 57 uçaklık statik gösteri, destekleyici faaliyetten oluşmaktadır. 55 ülkenin hava kuvvetleri komutanlarının izleyeceği gösterilerde, 3 bin 753 personel görev yapacak” dedi. Taşçı, üsse beş ayrı giriş-çıkış noktası yapıldığını, vatandaşlara ücretsiz olduğunu, 15 bin araçlık otopark oluşturulduğunu, görüntü kaydedici cihazlara yasak konulmadığını, güneş gözlüğü, seyyar sandalye, güneş kremi, kulaklar için aparat alınması ve bayanların da düşük topuklu ayakkabı giymeyi unutmamasının gerektiğini de söyledi.

SBS bitimine kadar önlem

Taşçı, ayrıca SBS düşünülerek, sınav bitimine kadar sadece daha az gürültü yayan pervaneli uçaklar ve paraşütlü atlayış gösterilerinin gerçekleştirileceğini bildirdi, “Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonrası, bölgedeki okullarda sınav yapılmamasına karar verildi. Zaten gösteriler sırasında yaptığımız ses ölçümünde, kabul edilebilir 40 desibelin altında çıktı. Sorun yaratmadı ancak çocuklarımız için en büyük duyarlılığı gösteriyoruz” dedi. Taşçı, gösteriler için ayrıca bir kriz merkezi de oluşturulduğunu, vatandaşların 444 23 10 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceğini de sözlerine ekledi.
Brifingin ardından Türk Hava Kuvvetleri’nin gururu Türk yıldızları ile Solo Türk adlı F-16 uçağı, pist üzerinde gösteri yaptı.

Hürriyet....

Gökhan Palabıyık
9 yıl önce - Prş 02 Hzr 2011, 10:54

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=111328

BurakÇınar
9 yıl önce - Prş 02 Hzr 2011, 15:25

gösteride görevliyim bir haftadır geceli gündüzlü çalışıyoruz artık gece rüyamda bile uçak görüyorum:)
sadece solotürk için bile gelip izlenir.. gelecekler mutlaka güneş kremi ve şapka getirsinler..
otopark konusunda kafanız rahat olsun yaklaşık 250 bin metrekarelik bir alan hazırladık başından sonuna yürümesi 20 25 dakika sürüyo onun için önlerde yerkapmaya bakın

emin ksk
9 yıl önce - Cmt 04 Hzr 2011, 01:58

Birşeyi merak ettim ehliyet daha yeni aileden birinide arabayı götürmesi için ikna edemedim dolayısıyla kendim gelmem gerekicek park olayından korktum acaba nasıl olur ki ? Birde ulukent'ten servis olucak deniyor bizi ise doğal yaşam parkı yani yanlış bilmiyorsam o mavişehir koçtaş ın karşısındaki yoldan arabayla ulaşın deniliyor e nasıl olucak bu ?

hüseyin79
9 yıl önce - Cmt 04 Hzr 2011, 20:26

Bugün gösterilerdeydim. Eğer zamanınız varsa yarın mutlaka gidin. Zaten bugün yapılan gösterinin benzeri yapılacakmış.

Size tavsiyem şemsiye ve şapka alın. Sıcak ve güneş rahatsız edici. Su satılıyor ama kuyruk fazla. Su da götürürseniz iyi olur.

Ayrıca Fransa'nın gösterisini de izleyin.

LodosFelonica

9 yıl önce - Cmt 04 Hzr 2011, 20:43

Fransanın ve İtalyanın gösterilerini beğendim. Türk Yıldızları ve SoloTürk harikaydı. Yukardaki tavsiyelere ek olarak güneş kremi de götürmenizi öneririm. Zira cildiniz kıpkırmızı olabilir benim gibi.

50 dakika yemek almak için sırada durdum fakat değmedi. Hazır yemekler çok kötü. Su için çok fazla kuyruk var. Ayrıca gösterinin sonlarına doğru hiçbir yerde su kalmamıştı.

Gidişte treni tercih edenler dönüşte tam bir işkence yaşayacaksınız. Gösteri bitmeden alandan ayrılmama rağmen istasyon mahşer yeri gibiydi. Aşşağıda bir fotoğrafı paylaşıyorum. Orta perona dikkatli bakınız.

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet