Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Batur

3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 11:26
Bursa Timsah Arena Stadyum inşaatı

Yeni stat inşaatı yıllarca konuşuldu yapılırdı, yapılamazdı derken bugün yeni stadımızın temeli atılıyor, şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.

gokboraleb
3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 11:28

oooo hemen başlamış fotolar,5 yıldızlı oteller de yanında yapılıyor zaten,harika bir bölge olacak orası,tek merkezilik 1,5 sene sonra tamamen bitecek

Ahmet Özbuluk

3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 13:47

2 yılda biter mi ??

Oktay+

3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 15:05

Stad'ın çatı ve altyapı işleri, çelik konstrüksiyon işleri için çıkılacak ihale tarihleri belirleyecek süreyi..!

2013 iyimser bir rakam.
400 küsur gün zaten ilk ihale için tanınan zaman. İnşaat şirketinin, şart koşulan 430 günden önce bitireceğiz dediğini duymadım. Hem bu ölçekteki işlerde her zaman gecikme olur.
Belediyenin ise kaynak sıkıntısı çekeceğini hiç sanmıyorum.
Bütçesi böyle bir işi 3 yıla yararak yapmak için uygun. Sonuçta "Merinos akkm" bu stad işinden çok daha pahalı ve zorlu bir süreçti... Onu yapan bunu da yapar!
Ama 2013 için pek ümitli değilim.

0345 özer er

3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 15:14

işte bu,böyle stadların yapıldıgını duymak beni hep mutlu ediyor,hangi takım olursa olsun,burada türk futbolu kazanacak,stadlarımız güzel oluyor.eskiden sahalarımızda çim degil çamur vardı,tribünlerde koltuk degil beton vardı,oturmak için gazete alırdık,hey gidi günler.
bir an önce biter İNŞALLAH.

chemistolga

3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 18:35

Kaynak açısından sıkıntı yaşanmaz belediye kendi imkanlarıyla yapacaktı ama başbakan 50 milyon aktarılacağını söyledi... Bunun dışında ihale süreleri zaman alacak 2 sene içinde zor biter bu kadar büyük bir proje tüm çevre düzenlemeleri bağlantı yolları vs. düşünüldüğünde.. Bekleyip göreceğiz

Sezgin Cengiz

3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 18:51

Ülkemizin Avrupa'da başarılı olmasını istiyorsak işte bu gibi stat ve tesislere ihtiyacımız var.Alman futbolunun bir dönem popülaritesi yokken seyirci ortlaması da 3 ile 4 binleri geçmiyordu adeta futbola küskünlerdi.Fakat bugün 2. lig takımlarının bile statları ve altyapı için gerekli tesisleri sil baştan modernleşmiş durumda.Bu da bugün Almanya ligi denilince aklımıza nasıl bir lig geliyor bunu bir düşünelim. Son zamanlarda statlarımız çok modern oluyor bu sevinci anlatmak sözlerle yetmez. Tabi bu statlar da bize yetmez.İkinci lig takımlarının statlarına dahi gerekli önem verilmeli. Unutmayalım ki ikinci ligten yetişip büyük klüplerimizde oynayan gençlerimiz bir hayli fazla. Yani diyebiliriz ki 2.lig süper lig için futbolcu fabrikasıdır ve buradan gelecek futbolcuların daha iyi ve sağlıklı bir ortamda eğitim alması daha teknik oynaması demektir. Böylece daha çok teknik futbolcumuz çıkar ve ülkemize katkı sağlanır.

Bursa için yapılan bu stat beni çok sevindirdi.Hani yazılıp çiziliyor fakat somut adım görmek bir başka oluyor be ... Umarım en kısa zamanda bitirilir de deplasman takımı olan Bursa'da daha modern bir statta keyifli maçlar seyrederiz

Serhan Özbayram

3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 20:56

Vallah cok sevindim ve cok gururlandim!almanyada yasiyorum ve buradaki statlara hayran kaliyorum ingiltere öyle
...artik ülkemizdede yep yeni modern statlar yavas yavas yayiliyor..hayirli
ugurlu olsun bursaya ve ülkemize

kerim aslan07
3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 21:21

Mesut Yeşil
3 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 21:34

Tanıtım videosunda gece ışıklar yanınca timsahın gözü ve ağzı da yanıyor ve harika bir görüntü oluşuyor. Göztepe'nin dost kulübü Bursaspor adına seviniyorum.

Ana Sayfa -> BURSA - Haberler ve Sohbet