Ana Sayfa  

kıvanç

Çrş 01 Hzr 2011, 01:09   Bursa Yıldırım Belediyesi Kaplıkaya Cazibe Merkezi - Tünel Akvaryum

(genel görünüm)

(tünel akvaryum girişi)

(tünel akvaryum-1)

(tünel akvaryum-2)

mesajı beğendiniz mi?: +4
lütfükorkmaz

Çrş 01 Hzr 2011, 02:29  

BUrsa için heyecanlandıgım proje... YApanların emegine saglik..

mesajı beğendiniz mi?
kıvanç

Prş 02 Hzr 2011, 15:44  

(+)

(+)

(+)

(+)

mesajı beğendiniz mi?
borayeter

Cum 03 Hzr 2011, 22:27  

giriş 2.50 tl

mesajı beğendiniz mi?
Erol Gündüz

Pzr 05 Hzr 2011, 23:27  

Alıntı:
giriş 2.50 tl

2.50 TL Yalnız öğrenci için.
5.00 TL Yetişkin giriş ücreti.

Önemli olan giriş ücretinin ne kadar olduğu değil. Bu kadar emek, beklenti ve reklam ile başlanan, temelini Cumhurbaşkanı sayın Gül'ün atıp, seçimler nedeniyle alel acele açılışı sayın Bülent Arınç'a yaptırılan bu proje şu an için tam bir hayal kırıklığı.

Açılış yapılmış olmasına rağmen inşaat ve düzenlemelerin halen sürmesi, plansızlık ve düzensizlik nedeniyle zamanında yapılmayan elektrik tesisatları için ziyaretçilerin içinde toz duman ve gürültüyle duvarların kazılması tam bize özgü bir arabesklik örneği.

Merkezin şimdiden oluşan bakımsızlığı, kirliliği can sıkıcı. Yerlere ve özellikle havuz içlerine ziyaretçiler tarafından çöpler atılmış. Tünel havuz denilen bölüme büyük beklentilerle giriyorsunuz içerisi tam bir hayal kırıklığı. Şimdiden büyük havuzun dibi yosun, toprak, pislik ve suyu bulanıklıktan görülmüyor. İçerisinde çoğunlukla alabalık yüzdürüyorlar. Bazı tatlı su balıkları ise hasta (bakınız: en alttaki fotoğrafta, balığın solungaç kenarları) Merkez içerisinde açılmış büyük balık lokantasında balık yemek için, masanızda beklerken pişirme kokularının yoğunluğuna sabretmeniz gerek. Skatepark rampaları bozulmuş. Ekilen çimler yer yer açılmış. Tenis kortunda file yok...

Daha o kadar çok eksik ve hata var ki, insan yapılan bunca masrafın şu an için sokağa atıldığını düşünüp üzülüyor.

Bursa dışından gelen misafirlerime, evimden sadece 100 metre mesafede bulunan bu tesisi, bu haliyle göğsümü gere gere gezdirebileceğimi sanmıyorum.

İnşallah yazdığım ve yazamadığım tüm eksiklikler giderilir, Cazibe Merkezinin sürdürülebilir bakımı dört dörtlük yapılır, ben de (belki erken olan) bu yazdıklarım nedeniyle başta Yıldırım Belediye Başkanı olmak üzere emeği olan tüm yetkililerden özür dilerim.

Çoğunlukla Bursa ve sonra Türkiye'nin birçok bölgesinde binlerce fotoğraf çektim, çekmeye de devam ediyorum. Umarım gün gelir burasının harika fotoğraflarını çekmek ve paylaşmak da içimden gelmeye başlar.

mesajı beğendiniz mi?: +2
Mesajları seç: