Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 273
F Sarıyayla
2 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 11:01

Alıntı:
Doğuya gitmek için en batıya gidip zaman kaybettikten sonra nasıl bir zaman kazanmadan söz edilebilir.

Bakü hariç Türki cumhuriyetlere giderken bu zaten yapılıyor.

Artık Kızılay'dan sıfır hat dönemi bitti. M5 hattı Kuyubaşı 'dan sonra devam etmelidir. Kızılay'dan oraya yeni bir hatta gerek yok. İstanbul M1a-M1b gibi bir işletme yapılabilir. Kızılay-Kuyubaşı arası ortak olur. Oradan ayrılır.

M5'de Erbakan Bulvarı veya Özal Bulvarındaki bir istasyondan maka alacak şekilde, Siteler-Doğantepe-Karapürçek taraflarına hat yapılabilir. Örneğin Kuzey Ankara , ortak istasyon olur. Şimdiki AKM aktarması gibi olur. Siteler-Doğantepe-Karapürçek taraflarından havalimanına gidiş kolaylaşır.

Bu durumda Aydınlıkevler, Hasköy vb. metro geçmeyecekse de ona yapacak birşey yok. Transferle Dışkapı'yı kullanabilirler.

devrimci06
2 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 11:33

Alıntı:
Artık Kızılay'dan sıfır hat dönemi bitti. M5 hattı Kuyubaşı 'dan sonra devam etmelidir.

Ben de Kızılay'a kadar hat yapılmasını isterdim ama Kızılay'dan metro hatları geçtiği için size hak veriyorum. Bir de bunun için tekrar Kızılay'ı kazmaya gerek yok. Zaman ve para kaybı olur. En sağlamı, Keçiören-Kuyubaşı ile Esenboğa Havalimanı arasında metro hattı yapmak olur. Esenboğa Metrosu, Kuyubaşı'ndan başlayarak Havalimanı'na gitmelidir. Bu metro hattı yapılırsa Kızılay ve YHTG istasyonlarından Esenboğa'ya ulaşım kolaylaşır. En fazla bir aktarma ile YHTG, Otogar, Kızılay vs. bölgelere ulaşım sağlanmış olur. Ayrıca, Siteler için ayrı bir hat düşünülmelidir.

Kayabey06
2 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 18:21

Yht gardan başlayan ve aydınlıkevler üzerinden giden bir hat daha çok yolcuya hitap eden bir hat olacaktır Kuyubaşından başlayan bir hat vakit kaybı olur

F Sarıyayla
2 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 18:54

Alıntı:
Yht gardan başlayan ve aydınlıkevler üzerinden giden bir hat

Aydınlıkevler'e metroya gerek yok. Dışkapı ve/veya Meteoroloji bağlantılı besleme hattı olsa yeter. Diğer hatlara (413, 408 vb) dokulmasına gerek olmadan yapılabilir. (5.Bölgede 551 gibi).

xgokhan
2 ay önce - Pzr 24 Nis 2022, 22:15

Illa Kizilay'dan gecmek ya da Kuyubasi'nda sonlanmak zorunda degil, Esenboga'dan gelir, Mecidiye'de mesela Kecioren hattiyla kesisir ve aktarma verir, sonra Subayevleri Aydinlikevler Kurtulus Esat devam edebilir.

Mitter
2 ay önce - Pts 25 Nis 2022, 09:18

Burada hat belirleme çalışmaları anlamsız geliyor. Başkan’ımız zaten yıllar yıllar önce hattın projelendirmesin bittiğini, yapımına başlanacağını beyan etmişti. Ekonomide ne söz verdiyse yaptığı gibi, bu raylı sistemde de yıllar önce projelendirmesi biten hattın aynısını yaptıracağını düşünüyorum. Kanal İstanbul iradesinin aynısını Ankara havalimanı metro projesinde de görüyoruz.

emrebiçer
2 ay önce - Prş 28 Nis 2022, 01:24

Yıldırım Bayezidi esir düşüren komutanın adını taşıyan havalimanına hizmeti yapmamasını mevcut yönetimin anlıyorum.

ibrahimhy
1 ay önce - Çrş 11 May 2022, 08:15

Herkese merhaba. Bölgedeki arazi fiyatlarını emlakçılar dilediği gibi yönlendiriyor. Buna bağlı olarak arazinin ederini belirlemek çok güç. Herkes alın teriyle bir parça toprak alıyor. Buraların ederinin çok aşağılara çekilip haksız kazanca izin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlenmeli acaba? Örneğin benim yerim aşağıdaki görselde yer alan parselde bulunuyor. Bu parselde aşağı-yukarı arazinin dönümü ne kadardır? Zaman ayırıp cevap verebilenler için çok teşekkür ederim. Allah herkesin bahtını açık etsin.

(+)

Mehmet Emin 8900
1 ay önce - Cum 13 May 2022, 12:26

Alıntı:
Yıldırım Bayezidi esir düşüren komutanın adını taşıyan havalimanına hizmeti yapmamasını mevcut yönetimin anlıyorum.

Bence hattın yapılmamasının sebebi bu değil. Bence başka bir sebepten dolayı yapılmıyor.

cerrah alp arslan
1 gün önce - Cmt 02 Tem 2022, 15:14

Geçen gün mansur yavaş açıkladı. Bakanlık'a bırakılmış esenboğa metrosu. O yüzden bir türlü başlayamıyor. Ancak ben mansur yavaştan böyle birşey beklemezdim. İnat edip, illaki belediye'ye yaptırması gerekirdi, illaki anlaşma olsa bile, işletme anlaşması olurdu, yaptıktan sonra işletmeyi ayrı bir şirket kurup hükümet işletirdi. Mansur yavaş gözümden düştü.

sayfa 273
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet