Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 662
Mehmetbk
1 ay önce - Pts 03 Hzr 2019, 10:10

Sahmet117 bizlerde belediye fuarı bitirsin demedik zaten. Mansur Yavaşın açıklamalarını açıp okuyun seçildiğimizde ilk işimiz fuar alanına yoğunlaşıp otellerin yapılmasını sağlayıp ekonomik anlamda hareketlilik getirmek demişti. şimdi bu sözün ardından belediyeye sorduğumuzda bölge ile alakalı projemiz yoktur denilmesi normal mi sizce ?

sahmet1117
1 ay önce - Pts 03 Hzr 2019, 10:34

Mehmet bk
Bence normal. Çünkü belediyeden otel inşaatları projemiz mi var demelerini bekliyordunuz?
Bu işler zamanla olur. Önce fuar inşaatı bitmeli . Akabinde otel yatırımı yapacak iş adamları yatırım yapsın(önceki yazınız da sizde aynısını yazmış sınız). Ayrıca başkan daha oturacak koltuğu nu yeni buldu belediyede kozmik odalardan.
Ayrıca esenboğa metro ihalesi 2. Yüz günlük yatırım proğramindaydi. Ne oldu 3. Yüz gün geçti. Hala ses yok. Bunuda sorgulamak gerekli. Bidahaki seçime kadar da ses olmaz. Diyeceksiniz ki büyükşehir yapacaktı. Büyükşehir in gücü bunu yapmaya yetmez.
Neyse konu yü dağıttım biraz. Sonuç olarak herşey zamanla olacak inşallah.

Mehmetbk
1 ay önce - Pts 03 Hzr 2019, 11:35

Yazıyı tam okumadınız yada okudunuz tam anlayamadınız sanırım , biz otel yapsın demiyoruz otel için ortamlar yaratılır denilmişti şuan o bölge için her hangi bir projemiz proje çalışmamız yok deniliyor. O zaman ilerleyen dönemlerde proje kapsamına alınacak denilebilir. Biz esenboğa metrosunun yapılmamasını savunmuyoruz elbette bir an önce yapılmalı zaten şuan Mansur Yavaşın koltukta oturma sebebi bu şekilde vaadi verilip insanları kandırmalarıdır. Ama seçimden önce her yerde ilk işimiz fuar alanına yoğunlaşıp bölgeyi harekete geçirmek deyip şuan bölge için bir çalışmamız yok denildiği zaman diğerlerinden farkı ne neden seçti halk o zaman ?

Alıntı:
Ankara ticaretini canlandırmak için ATO'nun da ortak olduğu fuar alanı projesini bitireceğini vurgulayan Yavaş, "Fuar alanını bitirdiğimiz zaman istihdam sağlanacak. Çubuk, Pursaklar ve Akyurt'ta onlarca otel inşa edilecektir. Fuar alanında da insanlar ürettikleri malları pazarlayacak, satacak. Orada ürünler satıldıkça daha çok istihdam imkanı doğacak."

Göreve geldiğimde; fuar alanının en kısa sürede hizmete açılması için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkanlarını seferber etmeye söz veriyorum.”

sahmet1117
1 ay önce - Pts 03 Hzr 2019, 14:08

Bölgeye gidiyorsanız zaten tüm hızıyla devam ediyor inşaat. Hala otel diyorsunuz.
Otel için ortam nedir? Turkce konuşun.
Oteli yatırımcı yapacak. Bunun altyapısını belediye yapacak. Belediye proje çizme z, proje onaylar.
Bu bölgeye ulaşım olmadığı sürede bi yatırım olmaz. Yani metro inşaatı başlaması şart.
Adamlar 10 yılda fuar inşaatını zorla başlattı.
3 dönem seçim vaadleriydi. Önce bu siyasileri eleştirmek gerekli. Daha sonra göreve geleli 2 ay bile olmamış belediye başkanını dönüm sorgulamak gerekli.
Şu metro ihalesini de biraz arastırsanız.

sahmet1117
1 ay önce - Çrş 05 Hzr 2019, 10:18

https://www.facebook.com/404762072878366/posts/24 ...500550403/

Mehmetbk
1 ay önce - Cum 07 Hzr 2019, 09:11

Aynı şeyleri konuşuyoruz aslında ama siz okuduğunuzu tam anlayamıyorsunuz sanırım , belediye otel yapsın yada proje çizsin demiyorum yada iktidarın metro yapmadığını savunmuyorum. DİYORUM Kİ BU FUAR ALANI YAPILDIKTAN SONRA BELEDİYE , YADA HÜKÜMET BURAYI CANLANDIRMAZ İSE NE BURAYA YATIRIMCI GELİR NEDE OTEL GELİR , OTEL OLAYINI MANSUR YAVAŞ SÖYLEDİĞİ İÇİN OTEL DİYE ÖRNEK VERDİK AMA DETAYLI ANLATMAK GEREKİYORMUŞ .BİZDE DİYORUZ Kİ BÖLGEYİ İNŞALLAH BİNASINI YAPIP ATIL BIRAKMAZLAR METRO HAYALİ FALAN KURMAYIN METRO YAPILSA DA OTONOMİDEN GEÇER FUARA UĞRAYACAK PROJE ZATEN YOK.

Hekim78
1 ay önce - Cum 07 Hzr 2019, 12:31

Bu fuar alanı Ankara ekonomisine büyük katkı sağlayacak

Başkent’in ekonomisi ve turizmine büyük katkı sağlayacak Ankara Uluslararası Fuar Alanı’nın yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Ankara’nın ilk uluslararası fuarı olma özelliğine sahip “Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi” inşaatında yüzde 35 oranında gerçekleşme sağlandı.

YILSONUNA KADAR YETİŞTİRİLECEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Ankara Valiliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası, Akyurt Belediyesi, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Ankara Ticaret Borsası'nın dahil olduğu 8 kurum ve kuruluşun ortaklığı ile çalışmalar koordinasyon içinde yürütülüyor. Koordinasyonu sağlamak amacıyla kurulan Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre Anonim Şirketi, inşaatın planlandığı gibi yılsonunda tamamlanması için yoğun bir mesai harcıyor.

BAŞKENT’İN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI OLACAK

Akyurt ilçesi sınırlarında yapımı gerçekleştirilen Fuar alanının havaalanına yakın olma özelliğinin yanı sıra ilerde yapılması planlanan Raylı ulaşım sistemleriyle de entegre edilecek. Başkentin dünyaya açılan kapısı olarak nitelendirilen fuar alanı aynı zamanda İç Anadolu Bölgesi’ndeki illerin de ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak.

Uluslararası Akyurt Fuar Alanı, havaalanına yakınlıklarından dolayı havacılık fuarlarının gerçekleştirildiği Dubai, Paris ve Berlin’den sonra dördüncü fuar alanı olmaya aday olacak. Sergi alanı, idari binalar, bin 800 kişi kapasiteli konferans salonu ve 7 bin 500 araçlık açık otoparkın da bulunduğu 116 bin metrekarelik fuar alanında ayrıca 120 metrekarelik toplam 20 görüşme ofisi yer alacak.

SANAYİ SEKTÖRÜNÜN YENİ ADRESİ

Yurt içinden ve dışından katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgi göstermesi beklenen Fuar, hem yerli sanayi ürünlerinin alıcılar ile buluşmasını sağlayacak hem de dev organizasyonlara ev sahipliği yapacak.

omerfarukz
1 ay önce - Prş 13 Hzr 2019, 12:57

Halen cevaplamadılar.

Alıntı:

Sizden önce aşağıdakini yazdım ancak bana halen cevap gelmedi.

Alıntı:
22.05.2019 12:58
Merhabalar,
Sayın belediye başkanımız seçim arifesinde akyurt fuar alanı projesi için ilk işimiz demişti ancak seçim sonrası bulabildiğim herhangi bir açıklamasına ya da hareketine rastlayamadım. Proje devam ediyor mu, ne seviyede destekleniyor? Bölgede yatırımları olan insanlar olarak bilgi verilmesini bekliyoruz.

Mehmetbk
1 ay önce - Prş 13 Hzr 2019, 16:21

Bence Beklemeyin cevap belli yukarda paylaştım

veysel döker
1 ay önce - Prş 13 Hzr 2019, 16:32

Benim anlamadığım şey şu. Fuarın paydaşları belli, seçimlerden önce tartışması yapıldı, sonra ihale süreci ve inşaatı başladı. Bu noktadan sonra iş belediyeden çıktı zaten. Yüklenici firmanın verdiği taahhütler vardır. Alacağını tahsil edebiliyorsa termin süresine yetiştirmesi gerekli.

Öte taraftan, sanayicinin durumu içler acısı, bugün fuar bitse bile, adam akıllı bir fuar yapılabileceğini öngörmüyorum. Ekonomi kötüyken, buraya ayrılan fonlar kısılmış olabilir. Bu neden ile iş bilinçli olarak yavaşlatılmış olabilir.

ISO500 listesinde Ankara Sanayi Odasına bağlı sadece 32 şirket var ki bunların bir kısmı aselsan, roketsan gibi savunma şirketleri.

Şu dönemde para tutmak, para harcamaktan daha akıllıca olabilir. Yine de sizlere katılıyorum, başladıysa bitirilmeli, yada hiç başlanılmasaydı.

sayfa 662
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet