Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'un trafik sorununa çözüm önerileri
« önceki   123 ... 8384858687   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 84
Yakup

12 ay önce - Çrş 29 Eyl 2021, 10:28

Alıntı:

Arac’tan bisiklete geçiş dönemi başlanmalı..

Önce bisiklet sürme eğitimi vermeli. Hangi belediyeydi hatırlamıyorum. Bisiklet sürmeye teşvik etmek amacı ile bisiklet sürmeyi bilmeyenler için eğitim kursu açmıştı.

Ben bisiklet sürmeyi bilmiyorum. Hiç öğrenme fırsatım olmadı.

Trafik’te bisikletcilere saygi ve yol verilmedikce Türkiyede bisikletli bir Hayat cok cok zor..

İSMAİL ÇELİK

12 ay önce - Çrş 29 Eyl 2021, 12:01

Alıntı:
Eğer arabamla işe gitmişsem dönüşte E-5'ten Şirinevler'e kadar gidip Bahçelievler tabelasından çıkıyorum. Dereyolundan Bağcılar'a gidiyorum. Halbuki trafik olmasa Kuyumcukent tarafı daha kısa ve daha çabuk götürüyor evime.

Kuyumcukent'te çalışıyor iseniz çıkışından Terziler Sitesinden (Ladin Sokak) sağ yapıp Yıldızkent(Starcity)AVM önünden yukarı çıkın o kadar dolaşmanıza gerek yok.Gerçi Yenibosna Mezarlık ve Radar civarı tıkalı olur ama orayı geçtiniz mi Kocasinan İtfaiye Recep Yazıcıoğlu Tüneli ve Kocasinan Sanayi den dereyoluna iniverirsiniz.

Tam mevki yazarsanız size alternatif birçok yol yazarım bu fakir 8 yıl çalıştı orada.Ekrandaki fotomda 2008 yılında Kuyumcukent'teki yazıhanemde(ofiste) çekilmiş foto.

Ali clarkkent
12 ay önce - Çrş 29 Eyl 2021, 12:05

Alıntı:
Kuyumcukent'te çalışıyor iseniz çıkışından Terziler Sitesinden (Ladin Sokak) sağ yapıp Yıldızkent(Starcity)AVM önünden yukarı çıkın o kadar dolaşmanıza gerek yok.Gerçi Yenibosna Mezarlık ve Radar civarı tıkalı olur ama orayı geçtiniz mi Kocasinan İtfaiye Recep Yazıcıoğlu Tüneli ve Kocasinan Sanayi den dereyoluna iniverirsiniz.

Tam mevki yazarsanız size alternatif birçok yol yazarım bu fakir 8 yıl çalıştı orada.

Ben Beylikdüzü'nde, Yakuplu'da çalışıyorum. Çobançeşme'yi indikten sonra yonca dönüşü yapıp basın ekspres yoluna giriyordum. İhlasyuva sitelerinin yanından geçip Yenibosna İtfaiyesini inip geçit altından Bağcılar dereyoluna iniyordum.

İSMAİL ÇELİK

12 ay önce - Çrş 29 Eyl 2021, 12:16

Bahsettiğiniz güzergah İhlas Holding önüne girmez ki yukarı çıkan yol(Yeldeğirmeni Caddesi galiba) bahsediyorsanız orası tıkanır dahada arttı diyorsanız Yıldızkent(Starcity)avm geçince altgeçit var sola atlatır sizi oraya kullanıp Enver Ören Kültür Merkezini geçince ışıklara gelmeden sağ yapın sonra sol(ışıklar çok kalabalık)Doğu San. yanındaki caddeye çıkarsınız caddeye çıkınca sağ yukarı gidin solunuzda cami kalacak yukarı çıkan caddeyi kullanın radar anacaddeye çıktığınızda sağa değil sola dönün(akaryakıt istasyonu sağınızda kalsın dönüş yerinde)İkebana Evlerini geçince sağ yapın yol sizi sağlatarak götürecek ilerde solunuzda küçük bir mescit kalacak ışıkları göreceksiniz ışıklardan sol radarın trafiğini atlatarak Kocasinan itfaiye önüne çıkacaksınız.

Yada az önce söylediğim mescidin orada sola dönün düz gidin ilerde Kocasinan mezarlık bitiminde tünel girişine ulaşacaksınız.

Yada doğu san. yukarı çıkıp sola dönün dedim ya oradan düz devam edin Güneşli mezarlık oradan sağ dönün düz gidin sola dönüş yasağı olmayan ilk sokaktan sol yapın Malazgirt Caddesine çıkacaksınız aynadan M1B nin Kirazlı-Halkalı uzatmasının Malazgirt İst. inşaatını göreceksiniz karşınıza çıkan altgeçide girin ve Kirazlı dan dereyoluna inin.

Anladığım kadarıyla ATAKÖY kavşağından giriyorsunuz.

Yukarıda yazdığım güzergahlar hoşunuza gitmedi ise asıl Bahçelievler yani Bakırköy Hastane çıkışını kullanın altgeçitten Bahçelievler tarafına atladığınızda ışıklar gelecek Talatpaşa Caddesi orası dümdüz devam edin Basın Sitesine kadar trfaik hayatta olmaz,basın sitesinde solunuzda cami olacak yollar daralıyor karşıya atlayın sol sağ tekrar sol yapıp Yayla-İlkyuva arasındaki caddeye çıkın oradan ismini hatırlamıyorum giriş yasağı olmayan karşı yöndeki sokaklardan birine girin sakın ters yön yapmayın sokaklar çok uzun yada seyrüsefere Soğanlı Meydan yazın Basın Sitesinde o götürsün direkt Soğanlı Meydan'a ineceksiniz meydanda dönmeli kavşak var indiğiniz yöne göre kavşakta sola döneceksiniz(Ticaret lisesi yönü)biraz sonra meyilli bir yol olacak bu yol bitip bir köprü gördüğünüzde köprüye girmeyin sağdan devam edin dereyolu.O köprüde Recep Yazcıoğlu tüneline çıkan yol.

Ali clarkkent
12 ay önce - Çrş 29 Eyl 2021, 12:37

Alıntı:
Bahsettiğiniz güzergah İhlas Holding önüne girmez ki yukarı çıkan yol(Yeldeğirmeni Caddesi galiba) bahsediyorsanız orası tıkanır dahada arttı diyorsanız Yıldızkent(Starcity)avm geçince altgeçit var sola atlatır sizi oraya kullanıp Enver Ören Kültür Merkezini geçince ışıklara gelmeden sağ yapın sonra sol(ışıklar çok kalabalık)Doğu San. yanındaki caddeye çıkarsınız caddeye çıkınca sağ yukarı gidin solunuzda cami kalacak yukarı çıkan caddeyi kullanın radar anacaddeye çıktığınızda sağa değil sola dönün(akaryakıt istasyonu sağınızda kalsın dönüş yerinde)İkebana Evlerini geçince sağ yapın yol sizi sağlatarak götürecek ilerde solunuzda küçük bir mescit kalacak ışıkları göreceksiniz ışıklardan sol radarın trafiğini atlatarak Kocasinan itfaiye önüne çıkacaksınız.

Ben üç farklı güzergah kullanıyordum.

1. Yonca dönüşünden sonra ilk sağdan çıkıp Kuyumcukent'in yanından geçip Eskidji yolunu kullanarak Beşyol'a geliyordum. Oradaki ışıklardan karşıya geçip Yenibosna İtfaiyesinin yanından devam edip tünelin altından Bağcılar dereyoluna iniyordum.

2. Yine yonca dönüşü yapıp düz devam ediyordum. ATV'nin oradan sapıp Star City'nin önünden geçen yokuşa sarıyordum. Beşyol'a çıkıyordum. Fakat burada sağdan gelen arabalar sola, soldan gelen arabalar sağa geçtiği için bir keşmekeş oluşuyordu. Arabanın biri ile milimlik çarpışma noktasına geldim. Fobi oluştu. Artık ATV'nin önünden gitmez oldum.

3. Kuyumcukentin önündeki döner kavşaktan İhlas Holding binasının önüne giden yola giriyordum. İnşşatı zar zor atlatıp İhlasyuva sitelerinin önünden geçerek geçidin altına girip Doğu Sanayi yoluna giriyordum. Doğu Sanayi ışıklara varmadan sağ yapıp, sonra da sol yapıp, tekrar sağ yapıp doğu sanayi ışıkları bypass ediyordum. Radar tarafına yönelip gidiyordum.

Talatpaşa yolunu biliyorum. Bakırköy Doktor Sadi Konuk Hastanesinden eve dönüyorsam o yolu kullanıyorum zaten. O yoldan bir şekilde Soğanlı Meydana geliyordum. Meydandan geçerek Bağcılar dereyoluna iniyordum. Oraları iyi bilirim.

Şükrü Güllüoğlu

12 ay önce - Çrş 29 Eyl 2021, 13:07

Alıntı:
Maddeler belli,
1. Nüfus azaltılmalı.
2. Raylı Sistem ( Metro) 500 km üstü görmeli.
3. Deniz Ulaşımı payı artırılmalı
4. Eve en yakın okullar özendirilmeli. Zorunlu olmalı.
5. Otoparklar ucuz ve çok olmalı. Yol kenarları otoparkları kaldırılmalı.
6. Tarihi Yarımada, Taksim gibi turist yoğun bölgelere araç girişi kısıtlanması.
7. Kamyon gibi nakliyat yapan büyük araçlar gündüz kesinlikle yola çıkmamalı.
8. Toplu taşıma çok ucuz olmalı.

Bir itirazım var. O da otopark konusu. Otopark yaptıkça şahsi otomobil gelir. Ne kadar otopark o kadar trafik. Trafiğin ağırlıklı olarak aktığı yerlerde ucuz otopark (örneğin İSPARK) sunulmamalı. Serbest piyasa çerçevesinde yüksek fiyatlı otopark fiyatları ile caydırıcılık sağlanmalı.
Otoparklar mahallelere ypaılmalı ve yol kenarına park yasaklanmalı. Bu kazanılan bir veya iki şeritlik alan düzgün kaldırım ve bisilet yolu haline getirilirse trafiğe olumlu etki görülür. Yürüme mesafesinde okul bulunan çocukların başla okula gitmesi önlenmeli.

Ali clarkkent
12 ay önce - Çrş 29 Eyl 2021, 13:11

Alıntı:
1. Nüfus azaltılmalı.
2. Raylı Sistem ( Metro) 500 km üstü görmeli.
4. Eve en yakın okullar özendirilmeli. Zorunlu olmalı.
5. Otoparklar ucuz ve çok olmalı. Yol kenarları otoparkları kaldırılmalı.
6. Tarihi Yarımada, Taksim gibi turist yoğun bölgelere araç girişi kısıtlanması.
7. Kamyon gibi nakliyat yapan büyük araçlar gündüz kesinlikle yola çıkmamalı.
8. Toplu taşıma çok ucuz olmalı.

1. Mümkün görünmüyor.
2. Katılıyorum. İnşallah olur.
3. Bunu anlayamadım. Amaçlanan ne.
4. Bunun için MEB'in uygulama değişikliğine gitmesi lazım. Bu sorun MEB kaynaklı.
5. Doğru
6. Doğru
7. Böyle kestirip atılmamalı. Özel izine tabi nakliye araçları girebilmeli.
8. Kesinlikle.

İSMAİL ÇELİK

12 ay önce - Çrş 29 Eyl 2021, 13:52

Alıntı:

Hep söylenir ama lafta kalır ama iddia edildiği gibi %30 lara çıkmaz ?Niye mi?Çünkü şehir artık sadece sahile yakın bölgeden oluşmuyor,iç kesimlerde nüfus daha çok artık ve iki yaka arasında metrobüs ve Marmaray ulaşımı kolaylaştırdı ve zaten şehir hatları yolcu sayısında azalma oldu buna paralel olarak.

Aslolan bilhassa Boğaziçi'nin belli semtleri arasında deniz taşımacılığını artırarak ama tanıtımınıda yaparak ve güzel bir aktarma imkanı sunarak artırmaktır.Mesela adam Beykoz da ikamet ediyor Maslak'ta çalışıyor hususi araç veya İett ile 2.köprüye dolanmak yerine deniz yolu ile İstinye'ye atlayıp oradan İett ile devam etmesi gibi.

Yine belli merkezi yerlerden Boğaziçi semtlerine ve Haliç'te belli yerleri(Eyüp-Hasköy-Kasımpaşa bilhassa)Eminönü ve Üsküdar'a bağlayacak bazıları var bu arada ama yeterince bilinmediği için yolcu sayısı az oluyor ve 90 veya 120 dakikada ücretsiz yada 50 kuruş gibi cüz'i fiyat alan aktarma geri gelmelidir.

Eskisi gibi tutar mı bilmiyorum Avcılar,Bakırköy gibi ırak noktalardan Kadıköy ve Bostancı'ya deniz otobüsü seferleride tekrar artırılmalı.

Burak5837
10 ay önce - Sal 02 Ksm 2021, 18:49

An itibariyle yoğunluk %87. Artık D100 ve TEM arasına yeni bir aks şart oldu. Tünel mi yaparlar viyadük mü yaparlar orasını bilmem ama artık bu iki ana aks İstanbul'u taşıyamıyor.

Cemoli D18
10 ay önce - Sal 02 Ksm 2021, 20:21

Kabaca mavi renkle çizdiğim güzergâhta katlı yol yapılmalı.
Şehiriçi transit trafiği bu sayede hızlı hâle getiririz.

sayfa 84
« önceki   123 ... 8384858687   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM