Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Cenk Uygun
5 yıl önce - Sal 04 Eyl 2012, 11:51

ikinci olacakta ne olacak, şimdiye kadar üçündüydü ne oldu. 10. olsun daha iyi. küçük olsun daha huzurlu, mutlu olsun daha iyi.

06yasin92
4 yıl önce - Cum 06 Eyl 2013, 22:15

Şu ana ki gidişata bakılırsa İzmir'in Ankara'yı geçmesi pek mümkün görünmüyor. Fakat arada ki nüfus çok fazla açılmaması şartıyla eğer izmir 2020 expo'yu alır ve Ankara' büyük çapta bir fırlama yapmazsa İzmir'in bir şansı olabilir. Bu konu da belirleyici olacak faktörlerden birinin expo olduğunu düşünmekteyim.

m.zafer
4 yıl önce - Cum 06 Eyl 2013, 22:25

istanbuldaki yatirimlar doyma belirtisi gostermeye basladigi an izmirin 2. buyuk sehir olma yolculugu baslar ki buda 10 sene icinde olabilir expo gelmese bile boyle olacak ama expo bu sureci cok hizlandiracaktir. bu iyi bisey midir diye sorarsaniz tabi ki degildir.

Ozan Çınar
4 yıl önce - Cmt 07 Eyl 2013, 00:48

Saçma sapan bir konu daha. Bırakın artık şu sidik yarışını..

İsmet Bayramoğlu
4 yıl önce - Cmt 07 Eyl 2013, 00:54

Aslında Ankara'nın başkent olarak 1. sırada olması gerekiyorken 3. sıraya düşürmek mantıksız olur.

06yasin92
4 yıl önce - Cmt 07 Eyl 2013, 01:13

Ankara'nın başkent olması birinci olması 1. olmasını gerektirmez. Zaten de 1. olmasına falan gerek yok. Önemli olan daha yaşanabilir olması ve kendine başkentlik dışında ön plana çıkabileceği bir alan bulması.

İsmet Bayramoğlu
4 yıl önce - Cmt 07 Eyl 2013, 01:28

Alıntı:
Ankara'nın başkent olması birinci olması 1. olmasını gerektirmez.
Gerektirir efendim.Ayrıca Ekonomisiyle Nufüsuyla Tarihiyle Ruhuyla zaten türkiyenin başkenti İstanbuldur bu hep böyleydi.Ankara resmiyette başkenttir .Ama tabiki Ankara'nın başkentliğinden memnunum.

nevrans

4 yıl önce - Cmt 07 Eyl 2013, 01:42

İzmir bu haliyle bir halt olmaz hatta 4.büyükşehir olursa hiç şaşırmayın bursa izmirin elinden üçüncülüğü almaya çalışıyor 40 yaşındayım aynı izmir konak kemearltı bitmiş vaziyette seviyesi düşmüş eskiden daha kaliteliydi şimdi işportacı dolmuş ben izmirde hiç bir ilerleme göremiyorum hatta gerileme görüyorum wow turkeyde dbakır ve diğer şehirlerin durumunu rahatlıkla görebilirisiniz biz nerdeyiz daha iyi anlarsınız.

06yasin92
4 yıl önce - Cmt 07 Eyl 2013, 01:49

Ankara'nın 1. olmasını şehrin ruhu, başkent olmasını hissettirmesi ülkede bazı şeylere öncülük etmesi, diğer şehirlere örnek olması olarak ele alırsak evet bunu yapması gerekir. (Amma velakin diğer şehirler bisiklet yolları yaparken 1 metre bisiklet yolu yapmayan mantıkla bunu nasıl yapacak orası tartışılır.) Fakat olayı nüfus olarak ele alırsak nüfusun başkent olmakla pek ilgisi yok.

sanliizzet

4 yıl önce - Cmt 07 Eyl 2013, 07:44

İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük ikinci köyü olacak deseydiniz anlardım.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet