Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
hamdi levent
7 yıl önce - Sal 17 May 2011, 17:36

istemezükçüler sayesinde 22. olmasında sonra

emin ksk
7 yıl önce - Pts 23 May 2011, 14:15

bencede 3. kalsın yeter. ama en azından dediği yatırımlar yapılsın. ayrıca çiğli'de kaklıç havalimanı değilde daha merkezi olan biri vardı yanlış bilmiyorsam onu kullansalar daha iyi olabilir sanki? sonuçta birini askeriye birini sivil kullanıcaklar bu durumda ve şehre yakın olmazsa kaklıç'ın bir + sı olmayacaktır.

İzban ile 45 dk da karşıyaka - adnan menderes yapabilirken kaklıç ile 20 30 dk ulaşmak pek mantıklı olmaz yani.

H.Bayraklı
7 yıl önce - Pts 23 May 2011, 14:54

İzmir, Türkiye'nin 2. büyük şehri olabilecek güce, potansiyeli sahiptir.

Fakat;
İzmir'de İSTEMEZÜKÇÜLER olduğu sürece Bursa gelişip 3. olur, İzmir 4.'lüğe düşerse şaşırmayın.

En son H.Bayraklı tarafından Pts 23 May 2011, 21:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

hamdi levent
7 yıl önce - Pts 23 May 2011, 16:28

mersin-adana-antep-osmaniye-kilis-antakya yani çukurova metropolü oluşmakta o sebeple bu bölgeye yatırımlar daha hızlanıyor e tabi bir de bahsettiğiniz bursa-yalova-gemlik-mudanya-inegöl çok yakın etkileşimi olan dev bir metropol olma yolunda ankara'da öyle zaten gelişme yönünde hiç engeli yok o sebeple izmir'in çevre kentlerle(manisa-aydın) işbirliği içinde olmazsa 2. büyük şehir olması hayal olacaktır..

mertoviçizmir

7 yıl önce - Sal 24 May 2011, 00:58

Alıntı:

mersin-adana-antep-osmaniye-kilis-antakya yani çukurova metropolü oluşmakta o sebeple bu bölgeye yatırımlar daha hızlanıyor e tabi bir de bahsettiğiniz bursa-yalova-gemlik-mudanya-inegöl çok yakın etkileşimi olan dev bir metropol olma yolunda ankara'da öyle zaten gelişme yönünde hiç engeli yok o sebeple izmir'in çevre kentlerle(manisa-aydın) işbirliği içinde olmazsa 2. büyük şehir olması hayal olacaktır..

mersin - adana yakın gelecekte birlesecektir zaten ve büyük olasılıkla bu birlesmeyle tekrar 4. büyük kent olabilir
bursa ise mudanya ve inegölü anlarım ama yalova biraz sacma geliyor bana herseye ragmen nüfus olarak izmiri gecemez bu saatten sonra bursa
ankara zaten artık tam bir avrupa metropolü oldu
izmir ise aydın değilde manisayla yakın gelecekte birlesebilir ...

nesli34
6 yıl önce - Sal 24 May 2011, 15:41

bursalılar izmire göz dikmişti antepliler adanaya, ne güzel herkesin bir hedefi var.ben herzaman izmir taraftarı oldugumu daha evvel bursalılarada yazmıstım hatta kısa bır sure evvel yazdıgımda eger devlet buyuk bır yatırım yaparsa ızmır fark atar demiştim hemen arkasından bu liman projesi çıktı böylece dedigim çıkar gibi oldu..inşallah olur çünkü herşeyıyle hak ediyor..

handeozpamuk
6 yıl önce - Sal 24 May 2011, 17:48

umarım 2. büyük kent olursa nüfusu artmaz. bu haliyle bile çok zor her şey. tüm yolları park halindeki arabalar sarmış zaten. umarım chpnin yanlış tutumunu birileri değiştirir. ben kenti geliştirecekleri desteklerim her zaman. bir karşıyakayı görün. belediye burayı güzelleştirmek için kılını kıpırdatmıyor. umarım bu güzel iklimli şehrimiz hak ettiği değeri görecek bir il olur.

Çınar Yaşar
6 yıl önce - Sal 24 May 2011, 18:14

Karşıyaka Belediyesi kılını bile kıpırdatmıyor mu? İnsaf! İzmir Karşıyaka'dan bahsettiğinden emin misin?

Ülkemizde illerin sıralaması nüfusa göre yapılıyor. Hem nüfus artmasın demek, hem de 2. büyük şehir olmasını dilemek nasıl bir çelişkidir?

BurakÇınar
6 yıl önce - Sal 24 May 2011, 18:25

başka bi yerede yazmıştım çok uzun yıllardır rüzgara karşı yol almaya çalışıyoruz ve ona rağmen ne bittik nede öldük..çok değil 5 yıl rüzgar arkamızdan essin nüfus dışındaki bütün kalemlerde 2. lik bizde olur..
bu potansiyel bu şehirde fazlasıyla var..
ama bu boş vaadlere biraz inandırıcılık katmak istiyorlarsa bu teşvik bölgeleri işini halletsinler gecede 20 yasa çıkarma potansiyelleri var nasıl olsa..

skucukata
6 yıl önce - Sal 24 May 2011, 18:33

TAMAMEN POLİTİKA başka hiçbirşey değil. Bursaya geliyor bir iki bakan bursa 3. büyük il olacak diyorlar hatta bursanın geçeneği ilin izmir olacağını da belirtiyorlar ( yani ankaranın 4. olması söz konusu değil ) daha sonra gidip izmir 2. olacak diyorlar. Oy toplama çabasından başka birşey değil. Bence izmir ankaradan daha çok hak ediyor 2. il olmayı ve yakında ankarayı geçmesi çok yüksek bir ihtimal tabi bu izmir için iyi mi olur ( trafik, nüfus yoğunluğu vs vs vs ) onu ben bilemem.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet