Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep Gaziray Başpınar-Oduncular Banliyö Hattı
« önceki   123 ... 71727374   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 72
Tarıkburnu
1 ay önce - Sal 29 Ekm 2019, 16:07

Alıntı:
Sadece tahminimi söylüyorum. Test sürüşlerinin yapıldığı MT5700 DMU (dizel çoklu ünite) trenler kullanılabilir ilk etapta. Bu trenlerin yoğun olduğu Ege'de (TCDD 3. Bölge) MT/DM 15000 ve 30000 DMU'lar işliyor. Gaziray Banliyö Treni için, bölgeden çıkan MT5700 DMU'lar düzenlenip, başlangıçta verilebilir.

Elektrikli bir hatta neden Dizel tren kullanırsinki?
En yakın zamanda tcdd ihale açmalı.

akincan
1 ay önce - Sal 29 Ekm 2019, 17:10

Almayadan eski S-Bahn BR 420 araclardan alinabilir

(+)

Mahmut Göksu
1 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 22:02

Eski araçlar ile oldukça güzel bir sistem oturtulabilinir.
Bu sayede işletme maliyeti düşer yolculuk ucuzlar bile.

Zamanında hep takdir ettiğim ve her yerde dile getirdiğim Asım Güzelbey'in vizyonu bu şekildeydi şehrimize 3 etap raylı sistem yaptı kendisine teşekkür etmek lazım ve

Nasıl olsa 2. el olma şansı olamayan rayları durakları depoları yaptırdı ve yüksek meblağ tutan tren setlerini neredeyse hibe olarak oldu ve sistem güzel çalışıyor.

Her ne kadar Fatma hanım bir çivi bile çakmasada kendi kendine bırakılan sistem bile kusursuz bir şekilde çalışıyor.

Berkcan G
1 ay önce - Cum 01 Ksm 2019, 12:04

Arkadaşlar gazirayda bazı durakların ismi değişmiş sanırım oduncular ve otogar benim fark ettiklerim oldu. Konu hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

ozgur_27

1 ay önce - Cum 01 Ksm 2019, 13:08

Otogar istasyonu saçmaydı zaten. İstasyonun konumu ile Otogar arası 2-3 kilometre o yüzden değiştirildi.

Tevfik Metin Tanöven

1 ay önce - Cum 01 Ksm 2019, 17:31

Mahmut bey yazdığınız mesajın Gaziantep Gaziray Başpınar - Oduncular Banliyo hattıyla ne alakası var . Bu hattı bildiğim kadarıyla TCDD çalıştıracak ve bilet ücretide Başkentray ücreti ile aynı olacaktır . Başkentray da Ankarakart la binişde tam yolcu 03.25 tl , öğrenci 01.75 tl . Gazirayda da bunun altında ücretlendirme olmaz .

Mahmut Göksu
1 ay önce - Cmt 02 Ksm 2019, 00:28

Alıntı:
Mahmut bey yazdığınız mesajın Gaziantep Gaziray Başpınar - Oduncular Banliyo hattıyla ne alakası var . Bu hattı bildiğim kadarıyla TCDD çalıştıracak ve bilet ücretide Başkentray ücreti ile aynı olacaktır . Başkentray da Ankarakart la binişde tam yolcu 03.25 tl , öğrenci 01.75 tl . Gazirayda da bunun altında ücretlendirme olmaz .

Evet haklısınız özür dilerim konu dışına çıkmışım sebebi belli aslında raylı sisteme belediye tarafından önem verilmediği için dert yanıyordum.

Umarım dediğiniz gibi fiyatlanır bu arada bilgi için teşekkürler.

Mahmut Göksu
2 hafta önce - Sal 26 Ksm 2019, 22:39

Bugün yol üzerinden geçerken dikkat ettim.

Elektrifikasyon işin alan elsitel firmasını ik adet şantiye kurmuş biri mozik müzesi karşısında bir diğeri ise çimento kavşağı başak traktör yanında.

Bu iş fazla geç başladı sanki.

Bir yandan da yine ipek yolu üzerinden Tedaş karşısı asce blokları yanında bir hafriyat çalışması vardı aç kapa ile alakalı olabilir..

Emin Bugra
2 hafta önce - Çrş 27 Ksm 2019, 22:11
Tünel yapımı basladı

Tünel işi cinderisi tarafında adliye yolu s köprünün yanında askeriye yanı10 gün önce sonunda başladı yanında geçiyorum foto çekme fırsatım olmadı

Mahmut Göksu
2 hafta önce - Cmt 30 Ksm 2019, 00:23

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziray Banliyö Hattı’nda hizmet verecek olan araçların alımı için fon protokolü imzalandı. Buna göre, İslam Kalkınma Bankası’nca (İKB) sağlanan 63 milyon avroluk fonla, 8 set (4’lü vagon) toplamda 32 vagon alınacak.

https://telgraf.net/haber/gaziray-banliyo-hatti-i ...89731.html

Hadi bakalım hayırlısı.

sayfa 72
« önceki   123 ... 71727374   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM