Ana Sayfa  

sarı44

Çrş 08 Hzr 2011, 20:15  

Bu haber son zamanlardaki en iyi haber oldu gerçekten harika bir botanik bahçe 1100 dönüm alan çok güzel olacak inş Arkadaşlar ayrıca bi sorum olacak belediyenin projeleri içinde geçen 274 dönümlük karakavak parkıyla bi alakası varmı bu projenin

mesajı beğendiniz mi?
+lvnt44

Çrş 08 Hzr 2011, 22:31  

horata vadisi projesindeki konutların yapımınada esenlik şirketimiz talip olmuş esenlik yeşiltepede tekrar konut inşaasına başlayacak galiba birde yıldıztepe bölgesinde kentsel dönüşüm benzeri bir konut yapımına başlayacaklar

Konut bölümüne Malatya Belediyesi'ne bağlı Esenlik Şirketi'nin talipli olduğu Horata Vadisi Projesi onay bekliyor. Butik otel, teleferik, hayvanat bahçesi, yürüyüş yolları gibi alanları içinde barındıran projenin hayata geçirilmesiyle Horata Vadisi'nde çarpık yapılaşmayı önlemek amaçlanıyor.
Horata Çayı'nın başlangıcından İsmet Paşa Caddesi'ne kadar uzanan ve aralarında Meyvecilik Araştırma Enstitüsü'nün de bulunduğu bin 500 dönümlük alanı kapsayan Horata Vadisi Projesi'nde, Derme Kanalı üzerinde yer alan 400 dönümlük arsanın konut, geri kalan bin 100 dönümlük alanda ise Botanik Bahçe, mini hayvanat bahçesi, yapay gölet, sosyal tesis, kafeterya, gezinti ve yarı kapalı sergi alanları, butik otel gibi üst yapıların yer alacağı öğrenildi.
Proje bölgedeki yeşil alanların betonlaşmasını engelleyecek.
Projenin 400 dönümlük bölümüne yapılması düşünülen konutlar için ise Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi'nin talipli olduğu öğrenildi.

malatya haber sitesinden alıntı

mesajı beğendiniz mi?
+lvnt44

Çrş 08 Hzr 2011, 22:36  

Alıntı:
Arkadaşlar ayrıca bi sorum olacak belediyenin projeleri içinde geçen 274 dönümlük karakavak parkıyla bi alakası varmı bu projenin

yok kardeş ikisi farklı projeler bu vadi projesi konaktaki horatadan başlıyor yeşilyurt yolundaki meyvecilik arazisine kadar geliyor meyvecilik araziside proje içinde kalıyor. karakavak şehrin batı yakasında kalıyor iki bölge birbirinden oldukça uzak diyebiliriz.

mesajı beğendiniz mi?
sarı44

Çrş 08 Hzr 2011, 23:08  

Levent hocam bilgilendirme için teşekkürler iki bölgenin uzak olduğunu tam kestiremedim

mesajı beğendiniz mi?
elazığ malatya

Çrş 08 Hzr 2011, 23:27  

malatyanın en büyük kayıp yılları cemal akın lı yıllardır..

mesajı beğendiniz mi?
TARIKcan44

Çrş 08 Hzr 2011, 23:44  

elazığ malatya nickli kardeş, valla elimden gelmiyor ama gönlümden sana 10larca yıldız verdim.Bende dile getirmiştim, çok haklısın.Bu arada sarı 44 kardeş ,leventinde dediği gibi karakavak projesi uzak oraya, karakavak projesi daha çok viyadük civarını kapsıyor.

mesajı beğendiniz mi?
Yunus Kısacık

Prş 09 Hzr 2011, 00:07  

Cemal Akın babamın arkadaşı Öznur Çalık kendisinden Yeşiltepede bir araziyi üstüne geçirmesini istemiş Malatya halkının malını üzerine geçirmem demiş ardından bu belediye binasını falan da yıktırırken bu Çalık'ı falan dinlemeyince adamı koltuğundan etti bu açgözlüler inş. milletvekili görürüz ama gönlüm o partiden değildi..Kendisi bu olayları ağzıyla söylemişti..

mesajı beğendiniz mi?
Hüseyin_44

Prş 16 Hzr 2011, 18:24  

HORATA VADİSİ

Vali sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sadece ağaçlandırma çalışmaları ile yetinmiyoruz. Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize de kalıcı formüller üretiyoruz. Horata Vadisi Projesi de bunlardan biri. Vadinin koruma (SİT) alanına alınması için Tabiat ve Kültür Varlıklarını koruma kurunla başvurduk. Vadinin tescillenmesi kurulun bu ayki gündemine gelecek. Sanıyorum ki tescillenecek. Malatya Belediyesi de vadi için hazırladığı projeyi uygulayabilecek. Aksi halde özellikle bir çok bitki örtüsüne sahip olan Horata Vadisini korumamız zorlaşır. Bunlar çok değerli kazanımlarımızdır. Kaybetmemiz halinde yerine benzerini koyamayacağımız zenginliklerimizdir, buraları korumak, başta yetkililer olmak üzere bizlere, kamuoyu oluşturma ve koruma bilincini geliştirmek üzere basın mensuplarına ve vatandaşlara düşer.”

Vali, Horata vadisinin doğal güzelliklerinin yanı sıra bitkisel örtüsü bakımından da sahip olduğu zenginliğe sadece yetkililerin değil vatandaşlarında sahip çıkmasını istedi.
Malatyahaber.com

mesajı beğendiniz mi?
+lvnt44

Cum 01 Tem 2011, 20:36  

HORATA VADİSİ PROJESİNE ONAY VERİLDİ

Horata Vadisi Rekreasyon Merkezi İlan Edildi
Belediye Meclisi, yeşil dokunun korunması ve doğal yapının tahrip edilmemesine yönelik önemli bir karar aldı. Malatya’nın önemli yeşil alanlarından birisi olan Horata Vadisi, Belediye Meclisi tarafından Rekreasyon ve Kentsel Dönüşüm Gelişim Proje alanı ilan edildi.

Malatya Belediyesi tarafından Horata Vadisi’ne yeşil dokunun korunmasıyla birlikte, göletler, parklar, botanik bahçesi, sosyal tesisler ve gezinti alanları gibi düzenlemeler planlanırken, yapılacak olan bu düzenlemeler sayesinde Malatya’nın önemli bir yeşil alan ve rekreasyon merkezine kavuşturulması amaçlanıyor.

http://www.malatya.bel.tr/haber_detay.asp?id=1097

mesajı beğendiniz mi?
anlanlanl

Prş 17 Ksm 2011, 17:06  

Son yazılanı okumayı unutmuşum.Ben de yanlışlıkla bu haberin aynısını verdim.Ama değiştirdim.

Malatya'da ikamet eden arkadaşların bir gün yolu düşerse çekmesini rica ediyorum.

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: