Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - Horata Vadisi Projesi
123 ... 363738   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
44 mamo
6 yıl önce - Pts 16 May 2011, 14:37
Malatya - Horata Vadisi Projesi


Malatya Belediyesi tarafından, kente soluk veren doğal dokulardan biri olan Horata vadisinde çarpık yapılaşmayı önlemek, kentin Konak (Banazı) yönünde gelişmesini sağlamak ve bölgenin rekreasyon alanı gereksinimini karşılamak amacıyla hazırlanan Horata Vadisi Projesi, Belediye meclisin onayını bekliyor.

Teknik uzmanların ‘Uygulanırsa Malatya’nın kurtuluşunu başlatacak proje olur’ dediği Horata Vadisi Projesi, Malatya Belediyesi’nin son yıllarda hayata geçireceği en akıllıca ve en çılgın proje olacağı değerlendiriliyor.

Belediye Meclisi, onay verirse, vadideki betonlaşma izni iptal edilecek ve Malatya’nın nefes alacağı yeşil doku sosyal tesislerle süslenerek Malatyalıların hizmetine girecek.

Öte yandan projeye teknik uzmanlar destek verirken, inşaat sektörünün aktörleri yapılaşmayı engellediği için karşı çıkıyor.

Mayıs ayı meclis toplantısında gündem dışı verilen ve incelenmesi için komisyona havale edilen Horata Vadisi düzenleme önergesi ile ilgili çalışmalar son aşamasına geldi. Konak mahallesinde bulunan ve Horata Çayı’nın kaynağından başlayarak İsmet Paşa caddesine kadar uzanan ve aralarında Meyvecilik Araştırma Enstitüsünün de bulunduğu 1.500 dönümlük alanı kapsayan Horata Vadisi Projesi hazırlanarak meclisin onayına sunulma aşamasına geldi.

Malatya’ya nefes aldıracağı düşünülen ve bu nedenle kamuoyunun da destekleyeceğine kesin gözüyle bakılan Horata Vadisi Projesi’nin, önümüzdeki ay yapılacak Belediye Meclis toplantısında kabul edilmesi bekleniyor.

PROJEDE YER ALACAK ÜST YAPILAR..
Malatya Belediyesi Proje geliştirme grubu tarafından hazırlanan ve Derme Kanalı üzerinde yer alan 400 dönümlük arsanın konut, geri kalan 1.100 dönülük alanda ise Arberetum (Botanık bahçe) mini hayvanat bahçesi, yapay gölet, sosyal tesis, kafeterya, gezinti ve yarı kapalı sergi alanları, butik otel gibi üst yapıların yer alacağı Horata Vadisi Projesinde teleferik sisteminin kurulması da yer alıyor.

Proje ile Malatya’da kalan son yeşil alan olan Horota Vadisi’nin betonlaşmasının da önüne geçilmiş olacak.

UZMANLAR İHTİYATLI..
Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz, mimar, şehir plancıları ve mühendis gibi teknik uzmanlar projenin mecliste değişikliğe uğramadan kabul edilmesi ve eksiksiz uygulanması halinde Malatya’nın kurtuluşunu başlatacak bir proje olduğunu belirterek “ Malatya’nın çılgın projesi demek daha doğru olur. Bu şekliyle yani özgün şekliyle Mecliste kabul edilir ve uygulama aşamasında projeye uyulursa gerçekten çılgın proje olur. Ama, gerek meclis gerekse de uygulama aşamasında projenin çarpık yapılaşmasının endişesini taşıyoruz” görüşünde birleşirleşiyor.

MÜTEAHHİTLER KARŞI ÇIKIYOR
Rant kaygısından uzak, iyi niyetle hayata geçirilmesi durumunda Malatya’ya hayat katacak bir proje olarak değerlendirilen Horata Vadisi Projesi’ne bölgeyi gözlem altında tutan müteahhit ve arsa spekülatörlerinden oluşan kesim ise karşı çıkıyor.

Bölgeye verilen imar izninin iptalinin Malatya’nın da bir nebze kurtuluşu için önemli bir adım olarak değerlendirildiği projeye karşı çıkan müteahhitler ise vadi tabanındaki yeşil dokuyu yok edecek yapılaşmaya bölgenin gelişmesi! için izin verilmesi gerektiğini savunuyor.
Müteahhitler ‘Bölge yapılaşmaya ve gelişmeye açık bir bölge. Bölgenin daha hızlı gelişimi için kanalın altına da yapılaşmaya izin vermeleri gerekir” diyerek projeye karşı çıkıyorlar.

15 Mayıs 2011 Pazar - reklam_link.com


--------------------------------------------------------------------------------


http://www.reklam_link.com/


Hüseyin_44

6 yıl önce - Pts 16 May 2011, 18:36

Alıntı:
PROJEDE YER ALACAK ÜST YAPILAR..
Malatya Belediyesi Proje geliştirme grubu tarafından hazırlanan ve Derme Kanalı üzerinde yer alan 400 dönümlük arsanın konut, geri kalan 1.100 dönülük alanda ise Arberetum (Botanık bahçe) mini hayvanat bahçesi, yapay gölet, sosyal tesis, kafeterya, gezinti ve yarı kapalı sergi alanları, butik otel gibi üst yapıların yer alacağı Horata Vadisi Projesinde teleferik sisteminin kurulması da yer alıyor.


bu projeyi tuttum muhteşem gerçekten umarım kısa bir sürede tamamlanır


+lvnt44
6 yıl önce - Pts 16 May 2011, 20:45

haberde mimar ve şehir plancılarında dediği gibi malatyanın çılgın projesi olacak bir dşünce gerçekten insanı heycanlandırıyor ve ankara dikmen vadisi projesini akıllara getiriyorumitcoskun
6 yıl önce - Pts 16 May 2011, 23:10

Alıntı:
ve ankara dikmen vadisi projesini akıllara getiriyor

Aynen ben diyecektim ağzımdan aldın abi


eyüp44

6 yıl önce - Sal 17 May 2011, 14:03

Çok güzel bir projeye benziyor .En kısa zamanda yapılır inşallah.

Hüseyin_44

6 yıl önce - Sal 17 May 2011, 20:17

Resime baktığımda toki görünüyor alt kısmı horata vadisi oluyor doğal olarak diyeceğim şu anki konumda güzel malatya manzarasının yanı sıra başka güzel manzaraya daha ev sahipliği yapacak+lvnt44
6 yıl önce - Sal 17 May 2011, 20:34

projenin sınırlarını belirleyen sarı çizgilere dikkat ederseniz daha önceden belediyeye devredilen meyvecilik arazisinide içine alıyor. belediyenin bu alana hayvanat bahçesi-mesire alanı-park ve eğlence mekanları yapacağı açıklanmıştı şimdi bu projeyi horataya kadar yayıyorlar demekki

Hüseyin_44

6 yıl önce - Sal 17 May 2011, 20:39

meyvecilik arazisi beldiyenin burayı hayvanat bahçesi ve mesire alanlarını yapacağı haberlerden duymuştuk anlaşılan proje askıya alınmamış devam ediyor biran önce temelini atsalar bizde rahatlasak

+lvnt44
6 yıl önce - Sal 17 May 2011, 20:42

birde yolunuz tecde tarafına düşerse meyvecilik arazisinin hemen üst tarflarına bakın şimdiden villalarla doldurmuşlar hemde süper lüks villalarla ben ilk gördüğümde bu kuru dağa bu villalar yapılırmı diye düşündüm sonra malatya manzarasını ve meyvecilik arazisinin gelecekte alacağı hali düşününce adamların işi bildiğini ve erken davrandıklarını anladım

Hüseyin_44

6 yıl önce - Çrş 08 Hzr 2011, 19:14

Alıntı:
Horata Vadisi Projesi onay bekliyor


MALATYA - Malatya Belediyesi tarafından yapılacak olan Horata Vadisi Projesi'nin konut kısmını Esenlik Şirketi'nin yapacağı bildirildi.
HORATA VADİSİ PROJESİ ONAY BEKLİYOR
- MALATYA BELEDİYESİ'NİN ÇILGIN PROJESİNDE KONUT KISMINI ESENLİK ŞİRKETİ YAPACAK
- TELEFERİKTEN HAYVANAT BAHÇESİNE, YÜRÜYÜŞ ALANINDAN PARKLARA KADAR BİRÇOK PROJE YER ALIYOR

Çılgın proje olarak nitelendirilen projede, teleferikten hayvanat bahçesine, yürüyüş ve park alanından butik otele kadar birçok hizmet yer alacak. Horata Vadisi Projesi'nin onay beklediği öğrenildi.
Merkez Konak Mahallesi'nde Horata Vadisi'nde çarpık yapılaşmayı önlemek, bölgenin rekreasyon alanı gereksinimini karşılamak amacıyla hazırlanan Horata Vadisi Projesi, Malatya Belediyesi'nin son yıllarda hayata geçireceği büyük projelerden biri olarak değerlendiriliyor.
Malatya'nın nefes alacağı yeşil dokusu ve sosyal tesisleriyle süslenerek Malatyalıların hizmetine girmesi için hazırlığı tamamlanan ve Belediye Meclisi'nde onay bekleyen Horata Vadisi Projesi, Malatya Belediyesi'nin örnek projeleri arasında yer alacak.
Konak Mahallesi'nde bulunan ve Horata Çayı'nın kaynağından başlayarak, İsmet Paşa Caddesi'ne kadar uzanan ve aralarında Meyvecilik Araştırma Enstitüsü'nün de bulunduğu bin 500 dönümlük alanı kapsayan Horata Vadisi Projesi'nde, Derme Kanalı üzerinde yer alan 400 dönümlük arsanın konut, geri kalan bin 100 dönümlük alanda ise Botanik Bahçe, mini hayvanat bahçesi, yapay gölet, sosyal tesis, kafeterya, gezinti ve yarı kapalı sergi alanları, butik otel gibi üst yapıların yer alacağı öğrenildi.
Horata Vadisi Projesi'nde teleferik sisteminin kurulması da planlanıyor.
Sözü edilen proje ile Malatya'da kalan son yeşil alan olan Horata Vadisi'nin betonlaşmasının da önüne geçilmiş olacak.
Bu arada, 400 dönüm arsa üzerine yapılacak olan konutlara ise Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi'nin talipli olduğu öğrenildi. Yeşiltepe Yeşilevler yapımında tecrübesi bulunan Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi'nin lüks konutlarla ilgili hazırlığının sürdürdüğü kaydedildi.
www.malatyaguncel.com
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 363738   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET