Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Oguzhan
15 yıl önce - Pts 20 Arl 2004, 03:35
2004 -> 2005!

Soru basit 2005'e nasil gececeksiniz Sadece oy ile kalmayin onun yani sira hemen 2005'de neler yapacaginizida anlatin

Ben geride kalan puanlarimi alip propedeuse dedigimiz ara diplomami almaya calisacagim (bu hafta 4 sinav tatilden sonra 8 sinav ) Ardindan 2ci senemi bitirmeye calisacagim ve staj'a baslayabilmek icin gereken 42 puandan 35'ini almaya calisacagim. Arti odevlerimi daha az aksatmaya calisacagim Yani en cok degistirmek istedigim sey okulum ile ilgili

Not: oylama 2 ocak 2005'de kapanicak

Oguzhan
15 yıl önce - Cum 24 Arl 2004, 17:12

Yilsonu yaklasiyor, belkit suan daha cok uyelerimiz vardir yilsonunda ne yapacagini bilen ve yeni yilda kendisine hangi vaadlerde bulunacagini

Sadiye
15 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 01:45

Ben calisarak gecirecegim yilbashimi. Bu seneki gece nöbetim yilbashina denk geldi. Eczaci ve ben cuma günu 31 aralik saat 23ten itibaren sabaha kadar, millete ilac dagitacagiz

Mag

15 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 02:08

Hayatta en sinir oldugum seylerden bir tanesi de bu. Yilbasinda ne yapiyorsun? Agaci susledin mi? Falan filan. Bir gun bir yabanci yada hiristiyan yani benim kulturuden dinimden olmayan birisi eger oturup benim le oruc tutarsa sonrada kalkip bayram namazina gidersek yada tut su koyunun bacagindanda keselim sunu adam gibi dedigimde haydi ya Allah deyip benden tum yardimini eksik etmezse benimde onun dinini adetini paylasmak adina planlarim olabilir, ama sonuc olarak yilbasinda degilde noel aksami evde bir yemek olacak benim yabanci kardeslerimle o ayri....Cunku hepsi en azindan koyunun bacagindan tutmadilar ama Ramazanda muthis saygililardi bana karsi ve bayram namazindan sonra telefonlarim susmak bilmedi buradan opuyorum kendilerini sizinde en azinda boyle yabanci dostlariniz varsa ne diyebilirim ne mutlu size istediginiz planlari yapin onlarla.

emily

15 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 02:45

yil basini kutlamak dini birsey degilki, yoksa benim yanlisimmi var? dunya nin cogu tarafindan yeni bir yil a girdigimiz icin kutlaniyor, bence iyi bisey. noel e gelince o ayri, haberler de goruyoruz turkiye de bazi yerlerde noel i kutluyolar bizim turk ler iste onu anlamiyorum. ama yabanci bir ulke deysen veya yabanci dostlariniz varsa uyum saglaman lazim tamam biz kutlamiyoruz ama hristiyan arkadaslarimiza kart hediye falan aliyoruz, cunku biz onlarin kultur u icinde yasiyoruz. buna karsilik benim arkadaslarim bilincsiz oldugu icin bizim bayramimizi bilmedikleri icin kutlamiyor yoksa ayni sekilde bir yabanci turkiye de olsa o kultur u gormus ve bilmis olur heralde ozaman kutlar.

Okhan
15 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 13:22

Alıntı:
Hayatta en sinir oldugum seylerden bir tanesi de bu. Yilbasinda ne yapiyorsun? Agaci susledin mi? Falan filan. Bir gun bir yabanci yada hiristiyan yani benim kulturuden dinimden olmayan birisi eger oturup benim le oruc tutarsa sonrada kalkip bayram namazina gidersek...

Yılbaşı'nın ne hristiyanlıkla, ne de her hangi bir başka dinle alakası yok. Adı üstünde yeni bir yılın başlaması kutlanmaktadır. Bir yanlışlık sonucu arkadaş Noel Bayramı ile Yılbaşı'nı karıştırmış (Noel bayramı Aralık'ın 24'ünde olur, yani Yılbaşı'ndan bir hafta önce). Tabii bizdeki Yılbaşı süslemeleri yurt dışındaki Noel süslemelerine benzemesi sonucu ve arada sadece bir hafta gibi az bir süre olduğu için bu iki olayı birbiriyle karıştıran çok var (Ağaç süsleme ve Noel baba geyikleri Noel bayramı ile ilgilidir. Yılbaşı'nda ağaç süsleyen ve ailesine hediye alan bir hristiyan ile Yılbaşı'nda kurban kesip el öpmeye giden bir müslüman arasında pek büyük bir fark olmaz, ikisinin de akli dengesi şüphelidir, bilmem anlatabiliyormuyum).

metink
15 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 15:40
euhm

Benim turk lirasindan 6 sifir atmam gerekiyor o yuzden yeni yila calisirken girecegim...

Mag

15 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 16:16

Alıntı:
Yılbaşı'nın ne hristiyanlıkla, ne de her hangi bir başka dinle alakası yok. Adı üstünde yeni bir yılın başlaması kutlanmaktadır. Bir yanlışlık sonucu arkadaş Noel Bayramı ile Yılbaşı'nı karıştırmış (Noel bayramı Aralık'ın 24'ünde olur, yani Yılbaşı'ndan bir hafta önce).
Ne demek hristiyanlikla alakasi yok bal gibi var en azindan bu adamlar kutluyolar mi yilbasini? Yada seninde var bir yilbasin var onlar seninkini bilip kutluyorlar mi? Ben bu kadar ozenti bir millet olmamiza kiziyorum sadece yoksa herkezin dini kendine. Ayrica en az sen kadar taniyorum noel ve yilmasi arasindaki farki.
Alıntı:
noel aksami evde bir yemek olacak benim yabanci kardeslerimle o ayri....

Bu aksam olacak bu olay 31 aralikta degil ve bunun adida noel

irfan x
15 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 16:29

Mag kusura bakma ama yılbaşının noelle hiçbir alakası yok. ikisi apayrı şeyler.
Alıntı:
Ne demek hristiyanlikla alakasi yok bal gibi var en azindan bu adamlar kutluyolar mi yilbasini?
Hristiyanıkla alakası nedir mag? Yılbaşı takvimle ilgili bir olaydır, ve bunu tüm dünya kutluyor, ama dini bir bayram olarak değil.

Alıntı:
Yada seninde var bir yilbasin var onlar seninkini bilip kutluyorlar mi?
bizim yılbaşımız hangisidir? biraz açar mısın?

ekin

15 yıl önce - Cmt 25 Arl 2004, 16:37

Yilbasi derken adi ustunde "YILBASI"ni kutluyoruz. Yani geride biraktigimiz bir yilin vede onumuzdeki yeni bir yilin kutlamasi.Ve bunun hristiyanlikla hic bir alakasi yok. Biz eger Christmas (Noel) denilen olayi kutlasaydik hakli olabilirdiniz. Yilbasi ile noel'i karistirmayalim cunki farkli kavramlar.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET