Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Havaalanı Olmayan İller
123 ... 91011   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
osmancık
3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 09:44
Havaalanı Olmayan İller

Sivil hava tasimaciligi icin kullanilacak havaalanlarindan bahsediyorum.

Amerikada kucuk kucuk yerlerde dahi havaalani var. Belki mesafeler cok uzak oldugu icindir.

Yine de Turkiye'nin her ilinde neden havaalani yok?

Bildiklerimi yaziyorum:

Yozgat
Bolu
Kastamonu
Bartin

En son osmancık tarafından Pzr 15 May 2011, 21:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Dinç
3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 10:02

Amerika'da bazı yerlerde sadece 30 dakikalık uçuşlar bile var, ancak bizde bunun olabilmesi için çok ama çok uzun yıllar geçmesi gerekiyor.

Doğu Karadeniz'de yalnızca Trabzon'da havaalanı var, Gümüşhane,Bayburt,Giresun,Rize,Artvin,Ordu'da havaalanı yok maalesef.

Ömer63
3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 10:05

Mersin'de de yok şuan

osmancık
3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 10:07

Isletim maliyeti mi yuksek?

Arazi bulmak mi zor, veya o araziyi baska sekilde degerlendirmek mi daha karli?
Talep olmadigi icin mi?

Low cost denilen, dusuk fiyatli, 50 liraya goturen firmalar var, bence talep yaratilabilir.
Hadi her ili gectim, nufusu 250. bin i gecenlerde olmali.

sedat karahallı
3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 10:07

Konya'da da sivil havaalanı yok şu an. Askeri havaalanını kullanıyoruz. Tankların, tüfeklerin arasından uçuyoruz.
Evet, yanlış duymadınız, bir büyükşehirde, Konya'da sivil havaalanı yok. Hani, bazıları Konya'nın kayırıldığını söylüyor ya, işte bu kayırmayı bir biz görmüyoruz.

osmancık
3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 10:16

Konyaya sivil ucaklar ucuyor mu?

Yani thy, pegasus vs gibi.

Bence o bile iyi bir durum. Ayri bir havaalani yapmak size ekstradan ne kazandirir?

sedat karahallı
3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 10:20

Alıntı:
Bence o bile iyi bir durum. Ayri bir havaalani yapmak size ekstradan ne kazandirir?

İstanbula, Ankaraya, İzmire, Adanaya ne kazandırıyor?

semih89
3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 11:49

Senin halkın pervaneli uçağa güvensiz diye binmezse genel havacılık da gelişmez, kimse de gidip oraya buraya meydan yapmaz.

SERDARR1

3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 11:58

Alıntı:

saydıgınız özel şirketler uçuşlar için askeriyeden de izin alıyor ;
aşırı sefer yapılamıyor ,uluslararası bir havalimanı değil havaalanı yönetim hava kuvvetlerinde bilindi gibi konya önemli bir üst önce güvenlik diyorlar o nedenle o kadar sağlıklı uçuşlar olmuyor...

Kozaklılı_Baki
3 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 12:02

Nevsehirde var ama biz gidemiyoruz Bence derhal uluslararasi ucuslara bile acilmali.

Kendim icin demiyorum, cünkü Kayseri bize daha yakin. Nevsehire giden yol düz degil, bu yüzden yol baya uzuyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET