Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ahmet28
9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:11
Öldürülen, yakalanan, teslim olan terörist haberleri


Alıntı:

GENELKURMAY Başkanlığı Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde Irak'tan ağır silahlarla sınırdaki üs noktalarına sızma girişiminde bulunan PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda son 2 gün içinde 12 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı.

Şırnak'ın Uludere ile Beştüşşap ilçeleri kırsalında ve Irak sınırı yakınlarındaki Kato Dağı ile Feraşin Mevkii'nden Irak tarafından Türkiye'ye sızma girişiminde bulunan PKK'lılarla güvelik güçleri arasında son iki gün içinde şiddetli çatışmalar yaşandı. Genelkurmay Başkanlığı yaşanan çatışmalarla ilgili bugün yaptığı açıklamada topam 12 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:
ÜS BÖLGESİNE SIZMA GİRİŞİMİ
"Son günlerde bölücü terör örgütünün, birliklerimize yönelik taciz ve sızma eylemleri yoğunlaşmıştır. Nisan ayı başından itibaren bu güne kadar bu tarz 13 eylem gerçekleşmiş, eylemlerde güvenlik güçlerinde herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir. Bu kapsamda; 1. 12/13 Mayıs 2011 gecesi, Şırnak ili Uludere ilçesi güneyinde, Türkiye-Irak sınırında sınır güvenliğini sağlamakla görevli bir üs bölgesine hudut ötesinden yaklaşan kalabalık bir terörist grup tarafından sızma teşebbüsünde bulunulmuştur.

a. Üs bölgesinde bulunan güvenlik güçleri tarafından sızma teşebbüsünde bulunan teröristlerin tespit edilmesi sonucu, teröristlerle sıcak temas sağlanarak bulundukları mevkiler destek silahları ile ateş altına alınmıştır.

b. Sızma teşebbüsünde başarısız olan teröristlerin kaçış istikametleri, bölgeye sevk edilen silahlı helikopterler ve üs bölgesinde bulunan destek silahları ile ateş altına alınmış, aynı zamanda bölge özel birliklerle de takviye edilmiştir. c. Aralıklarla devam eden çatışmalar sonucu 5 terörist etkisiz hale getirilmiş"


ÜZERLERİNDE CEPHANELİK ÇIKTI

Genelkurmay Başkanlığı etkisiz hale getirilen PKK'lılarla birlikte 2 Kalaşnikof piyade tüfeği, tüfeğe ait 15 adet şarjör, 450 adet mermi, 2 adet Biksi makineli tüfek, tüfeğe ait 300 adet mermi, 4 adet RPG-7 roketatar, 26 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 30 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği,1 adet Doçka uçaksavar silahı, silaha ait 250 adet mermi, 39 adet el bombası ele geçirildiğin belirtti.


İKİNCİ ÇATIŞMADA 7 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Genelkurmay Başkanlığı 13-14 Mayıs 201 gecesi Şırnak'ın Uludere ilçesi güneyindeki Türkiye-Irak sınırında sınır güvenliğini sağlamakla görevli bir başka üs bölgesine de hudut ötesinden yaklaşan teröristler tarafından taciz ve sızma teşebbüsünde bulunulduğunu belirti.

Açıklamada. "Sızma teşebbüsünün erkenden farkedilmesi sonucu bölücü terör örgütü mensupları ile çatışma çıkmış, bölgedeki unsurlar silahlı helikopter ve birliklerle takviye edilmiş, çıkan çatışma sonucu 7 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Her iki çatışmada da güvenlik güçlerinde herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir" denildi.

http://gundem.milliyet.com.tr/pkk-ya-agir-darbe-1 ...efault.htm


Silahlarla konuşanlara, silahlarla karşılık verilir.


hasan arpak
9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:13

şimdi kimi sevgi pıtırcığı arkadaşlar yok şöyle yok böyle yok zart yok zurt demesinler.öldürmeye gelenlerin akıbeti budur.beter olsunlar.gecenin bir yarısı sınırda o kadar malzeme silah ce mühimmat ile barbekü yapmak için dolanmıyorlardır herhalde.oh olsun. en güzeli de mehmetçiğe zarar gelmemesi.bunların alayı mikroptu ve antiseptik görünce yok oldular.oh oh şıkıdım şıkıdm.Faruk Çavdar
9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:14

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

Erol.Garip
9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:23

Iraktan giriyorlar. Hükümet, Abd'ye ve özellikle ve özellikle ingiltereye nota vermeli..

mustafa vural
9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:27

Alıntı:
Iraktan giriyorlar. Hükümet, Abd'ye ve özellikle ve özellikle ingiltereye nota vermeli


hükümet ıraka nota veremiyor bırak abd yi ve ingiltereyihasan arpak
9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:32

bu haber beni ziyadesi ile memnun etti.sanırım memnun olamayan içlerindeki alçaklığı itiraf edemeyenler olmuş ki. şikayet ediyorlar.yazık yazık.

Mustafa Kavlak

9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:35

30 yıldır bu mesele nasıl çözülemiyor, gelip geçen hükümetler bu kadar mı aciz kalıyorlar, bugüne kadar yürütülen politikalar hep fiyaskoyla sonuçlandı, bedelini mehçetçikle evlatlarını kaybeden annelere ödüyor.

Böyle hassas bir konuda mecliste uzlaşı yerine çatlak sesler çıkmakta, bu milleti temsil etmekle görevli vekillere yazıklar olsun.


Romedi666
9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:38

Alıntı:
sanırım memnun olamayan içlerindeki alçaklığı itiraf edemeyenler olmuş ki. şikayet ediyorlar.yazık yazık.


sana eksi puanı ben verdim bak hasan abi diyorum sende lütfen düzgün cümleler kullan bilip bilmeden hemen hakaret yazma... yaptığın gerçekten hiç hoş değil oh 10 onlardan gitti bizden hiç gitmedi ne hoş ohh bunu siyasetle ilgili hiç bişey bilmeyen 15 yaşındaki çocuklar ancak yapar dağdaki adam askerlere bu sizin görevinizdir bizi gördüğünüzde sıkacaksınız siz ölünce şehit biz ölünce leş olacaz diyebiliyor bu kadar açık sözlü bide sizin konuşmanıza bakın o ölenlerle belki aynı okulda okudunuz belki yakınlar aracılığıyla kız alıp vermişsiniz hiç bilmiyorsunuz ama hala ısrarla onları yabancı ölmeye mahkum düşman olarak görüyorsunuz ne diyim.


hasan arpak
9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:43

canım kardeşim gelsinler bu memleketin evladı olsunlar ne işleri var dağda.neden onca cephane ile geziyorlar gecenin bir yarsı o dağlarda.eksi puana gelince canın sağolsun.sorun değil ama bir yerde durun kardeş artık.teröre destek misini yoksa derdimizi anlatatmaktır meramımız diyenlerden mi.bu ülkenin sınırı belli.ululslararası hukuk, belli.madem aynı okulda okuduk arkadaş arkadaşın toprağına göz diker öldürmeye gelir mi.?

anıl gumusel
9 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 17:43

Allah vatani görevini yapan askerlerimizi korusun.İnşallah bu operasyonlarda bir kötü olay yaşanmaz.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET