Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Asit yağmuru duyurusu
1234   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
raufkibar

6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 16:38
Asit yağmuru duyurusu

ACİL DUYURU !....( TANIDIKLARINIZI UYARINIZ )

20 ila 28 mayıs tarihleri arasında yağmur yağarsa altında kalmayınız, normal yağmur olarak yağacaktır ama içindekı asit oranı yüksek olduğundan ilerde cilt kanserı yapma olasılığı %90’dır. Nasa nın açıklamasıdır.

BU DA BENİM EKLENTİM OLDU :En azından çocukları sakınalım, olurda doğrudur .

Diye meyil aldım bir dosttan, nedir ne değildir ne derece doğrudur bilemem, tedbirli olmakta feyda var derim.olmadı araştırılır tartışılır belki bilen biri vardır aramızda .

Hakan Aydın

6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 16:48

Bugün Zaman gazetesinin manşetinden verilen bir haber:

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1133880& ...da-islanin

Alıntı:
Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Saydam, son dönemde Türkiye genelinde görülen yağmurların Sahra Çölü tozlarından kaynaklandığını ve bereketin göstergesi olduğunu belirterek, vatandaşlara bu yağmurda dışarı çıkarak ıslanması tavsiyesinde bulundu.

AA muhabirine bilgi veren Prof. Dr. Saydam, son dönemde yağan yağmurların bereket göstergesi olduğunu ifade etti.

Son dönem yağışlarının arkasında Sahra Çölü tozlarının bulunduğunu anlatan Saydam, ''Bu yağışların bereketli olmasını bu tozlar yapıyor. Bu nedenle her yer bereket dolacak. Ürünler artacak, barajlar dolacak'' açıklamasında bulundu.

Yağışları ''normal mevsim yağışları'' olarak değerlendiren Saydam, iklim değişikliği açıklamalarının da yersiz olduğunu söyledi.

Vatandaşlara ''Çıksınlar, bu yağmurda ıslansınlar'' önerisinde bulunan Saydam, bu önerinin Kur'an-ı Kerim'de de yer aldığını belirtti.

HÜ Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saydam, şöyle konuştu:

''Yağışlarla birlikte, hem demir, hem mangan, hem çinko, diğer elementler ve de en önemlisi aminoasitler yağıyor. Amino asitler de proteinin temel taşı. Örneğin şu günlerde ülkemizde yağan yağmur bereketin ta kendisi. Bu yağmuru herkese tavsiye ediyoruz. Bu yağmurun bekletilmeden içilmesi gerekiyor. 'Bu yağmuru bekletelim, kaynatalım da içelim. İçinde kir pis vardır' dendiğinde o zaman şişe suyu ile hiç bir farkı kalmıyor. Bu yağmurlarda, yağmur suyunu hiç bekletmeden içmek ve yağmur altında durmak önemli. Gökten yağan vitamin bile denilebilir.''

Prof. Dr. Saydam, ''Havadan Tozdan'' kitabında, bu yağışların neden ve nasıl ''bereketli'' sıfatını kazandığını adım adım anlattığını sözlerine ekledi.

AA

35 gökhann
6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 16:56

devletimiz acilen 8 gün tatil ilan etmelidir

raufkibar

6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 17:35

Alıntı:
Bugün Zaman gazetesinin manşetinden verilen bir haber:

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1133880& ...da-islanin

Benim yazdığım ile bu yazdığınız haber in ne gibi bir benzerliği var biri, tehlikeli diyor asit yağacak diyor ıslanmayın kanser olursunuz diyor.
Siz berketlidir çıkın yağmura islanın Kuranda yazıyor .Zaman gazetesi diyor diye de okuyanı teşvik ediyorsunuz ıslanmaya .
O HABER ,ALTA YAZDIĞINIZ HABER EN AZINDAN BİR SENELİK.
BENİM YAZDIĞIM 8 İLA 28 MAYIS ARASI DİYOR .YANİ DAHA GELECEK .
Biraz mantık lütfen.Olur veya olmaz doğrudur yanlıştır tartışılır .Ama insanların sağlığı ile ilgili bir yazı biraz dikkatli olunmalı.

Ya yazımı okudunuz anlamadınız, yada ne bileyim diyecek bir şey bulamıyorum .

Osman Yavuz
6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 18:14

NASA nerede ne zaman demis yagan yagmur asitli olacak ve kanser yapacak diye?

NASA'nin sitesine bakiyorum, birsey yok.
Hem simdiye kadar 8 gun yagacak olan yagmurun asitli olabilecegini kim nasil soyleyebilir? Asitli olacaksa bu yagmur 8 gunde kesin bir yerleri deler gecer, eritir filan. Ne de olsa asit belli yan etkiler yaratan birsey.

Bence bu olay da diger bir cok emailden emaile gecen uydurma haberlerden teki. Birisi yazmis, zincirleme email usulu ile etrafa yaymaya calisiyorlar.

http://www.nasa.gov/

Bir de %90 ileride cilt kanseri yapabilirmis. %90'i kim nereden bulmus? Neden %82.18 degil. Istatistiklerin de boyle guzellerini en cok gercekle alakasi olmayan seylerde goruyoruz.

Galeyana getirmeye calisan haberlere inanmayin.

Asit filan birakin, radyasyon deseler biraz daha mantikli gelirdi ama...

Bay Bülent

6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 18:19

Goggle'e nasa-yağmur-cilt kanseri yazınca birçok mesaj çıkıyor karşıma konu ile alakalı ama hepsi forum mesajı üyelerden ,bununla ilgili resmi bir haber bulamadım.

http://www.google.de/search?hl=&q=nasa+yagmur ...p;ie=UTF-8

Hakan Aydın

6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 18:21

Zaman'a, Kuran'a niye takıldınız anlamadım. Zaman gazetesi mi profesör yaptı adamı? Röportajı Anadolu Ajansı yapmış Zaman değil.

Alıntı:

Siz berketlidir çıkın yağmura islanın Kuranda yazıyor .Zaman gazetesi diyor diye de okuyanı teşvik ediyorsunuz ıslanmaya .

Alıntıda sadece bu cümle mi yazıyor?

Siz görmediyseniz ben tekrar tekrar göstereyim.

Alıntı:

'Yağışlarla birlikte, hem demir, hem mangan, hem çinko, diğer elementler ve de en önemlisi aminoasitler yağıyor. Amino asitler de proteinin temel taşı. Örneğin şu günlerde ülkemizde yağan yağmur bereketin ta kendisi. Bu yağmuru herkese tavsiye ediyoruz. Bu yağmurun bekletilmeden içilmesi gerekiyor. 'Bu yağmuru bekletelim, kaynatalım da içelim. İçinde kir pis vardır' dendiğinde o zaman şişe suyu ile hiç bir farkı kalmıyor. Bu yağmurlarda, yağmur suyunu hiç bekletmeden içmek ve yağmur altında durmak önemli. Gökten yağan vitamin bile denilebilir.''

Yazınızı gayet iyi anladım, ama Nasa'nın böyle bir tespiti olsa, emin olun bunu "meyil" yolu ile öğrenmezdiniz. Zaman'ın haberini de böyle maillerin gerçeği yansıtmadığı, aslında bahar yağmurlarının çok sağlıklı olduğunu göstermek için paylaştım.

Osman Yavuz
6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 18:22

Alıntı:
Goggle'e nasa-yağmur-cilt kanseri yazınca birçok mesaj çıkıyor karşıma konu ile alakalı ama hepsi forum mesajı üyelerden ,bununla ilgili resmi bir haber bulamadım.

Normaldir.

Cunku delinin biri kuyuya bir tas atar, bizim Turk halkimiz da pesinden kuyuya atlar

Boyle palavralara inanmamak gerekir.

Zaten 2010'da once Ingilizce'si cikmis, bize 2011 yilinda Turkcesi gelmis

Alıntı:
Acid Rain Warning Hoax

Subject: Fw: Acid rain alert

Hi

Be careful from the 20th to 28th of this month, There is possibility of an ACID RAIN. The dark circle appeared around the moon on 17th of last month and this is an indication of Acid Rain. Apparently this happens once in 750 years.

It rains like normally but It may cause skin cancer if you expose yourself to it.

So ALERT your dear ones. This information is from NASA.

DO NOT neglect. Plz Forward this to your friends, Better to be cautious than sorry.

Bu da detayli aciklamasi;

Alıntı:
This widely circulated message warns recipients that cancer-causing acid rain may fall between 20th and 28th of the month. The warning circulates via email, text message and social networking websites. The message claims that dark circles that were seen around the moon during the previous month were an indication of the impending acid rain event. According to the message, the warning was issued by US space agency NASA.

Claims that a dark cycle around the moon indicates an impending acid rain event are untrue
However the claims in the warning message are utter nonsense. Dark circles around the moon are certainly not an indication of impending acid rain. Moreover, the information is not from NASA as claimed in the message. In fact, a NASA spokesperson has denied any connection between circles around the moon and acid rain. A March 22 2010 article on Nigerian based news outlet "The Will" notes:

fazlasi icin;

http://www.hoax-slayer.com/acid-rain-warning.shtml

Yani yapilan haber kulli palavradir, inanmayin itibar etmeyin.
Bir de bizim halkimiz degil sadece bu cesit sacmaliklara kanan, dunyada bir cok insan kaniyor. Mantik yurutebilsek, biraz arastirma filan yapabilsek...

Kilit

ömer
6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 18:40

Asit yagacaksa ya Sülfirik asit (H2SO4) yada Kezzap (HNO3) yagar ikisninde yapi taslari (yani SO3 ve NOx atmosferde bulunur eger suyla (H2O) birlesirse, mesela yagmur, söyle bir surum olur H2O + SO3 = H2SO4 (sülfirik asit) yada H2O + NOx (x= herhangi bir birlesim) = HNO3
Tam emin degilim ama buna benzer bir durum oluyor tabiki bu asitlerin dozaji cok düsük.
Bizim is yerin biz hergün bu asitlerle calisiyoruz ve bazen üstümüze sicriyor hemde yüksek dozajda (H2SO4 %98, HNO3 %68) eger kanser tehlikesi olsa bizde olurdu.

En son ömer tarafından Cum 13 May 2011, 22:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erol Gündüz
6 yıl önce - Cum 13 May 2011, 18:53

Rauf bey
Alıntı:
O HABER ,ALTA YAZDIĞINIZ HABER EN AZINDAN BİR SENELİK.
demişsiniz ama bir senelik falan bir haber değil. Resmen bugüne ait bir haber. Ayrıca,
Alıntı:
Nasa nın açıklamasıdır.Diye meyil aldım bir dosttan
demişsiniz. Size gelen sadece bir ''meyil'' NASA'nın sitesinde bu tip bir haber yok.

Sizin iyi niyetinizden şüphem yok. Asit yağmurları konusunu ise artık ilkokul öğrencileri bile biliyor. Bunlar tamam, insanları uyarmak da güzel de... Yalan/uydurma/kasıtlı bir takım haberlerle ortalığı velveleye vermek, insanlar arasında asılsız, dayanaksız konular yayıp korku salmak hoş değil.

Sizce?...

En son Erol Gündüz tarafından Cum 13 May 2011, 19:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET