Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Çanakkale - Biga - Karabiga
123 ... 181920   sonraki »
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Alper Özkök

9 yıl önce - Pzr 19 Arl 2004, 01:26
Çanakkale - Biga - Karabiga

Biga'nın Karabiga beldesi Marmara denizi'nin Çanakkale Boğazı girişinde.

(+)

(+)

Yuzbasi Volkan Yuksel

9 yıl önce - Cum 29 Nis 2005, 09:59

Ucaktan Karabiga, umarim beğenirsiniz.

(+)

YVY

Yuzbasi Volkan Yuksel

8 yıl önce - Çrş 14 Arl 2005, 07:25

Alıntı:
Kimden: deniz özharar
Kime: Yuzbasi Volkan Yuksel
Tarih: Cum 09 Arl 2005, 00:38
Konu: karabigam  
ya Yüzbaşı Volkan abi ben Deniz Ozharar  abi ben NASAya giremiyom Karabiganın NASAdan uydu görüntülerini bulup foruma koyabilir misin?   lütfen ama çok yakından olursa sewinirim. bide o ydu fotolarındaki kırmızılıklar neyi ifade ediyor?   onu açıklar mısın en kısa zamanda mesajını bekliyorum
 sevgiler...

(+)

Sevgili Deniz, mesajini bugun gordum umarim cok gec kalmamisimdir. Sordugun kirmizi alanlar yanan orman alanlari. Buna iliskin bir baska uydu goruntusunu daha once de Avsa Adasi icin yuklemistim. http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=124572#124572 Bu goruntuler 2001 den kalma. Simdi  izler tabi bu kadar bariz olmayabilir.

Bu goruntu NASA dan degil, http://earth.google.com/ dan alinti.

Selamlar

YVY

Deniz1993
8 yıl önce - Cum 23 Arl 2005, 19:21

sitenin kuarallarını zorladığım için fotolar silinmiş o yüzden de seçici oldım işte fotolar

(+)

karabiga da teee 1988 yılında bulduğum bir kartpostal

o zamandan bu zaman tabi çok değişti karabigam...

Yuzbasi Volkan Yuksel

8 yıl önce - Pzr 25 Arl 2005, 01:50

Alıntı:
eğer buralar karabiganın yanan ormanları ise karabiga korkunç bir durumda
karabiganın birçok yangın geçirdiğini biliyorum özellikle batı bölgesinde çıkan yangınlara fena halde üzülmüştüm
ancak bu kadar tahmin etmiyordum
fotoğraflar için sağol volkan abi
çok teşekkür ederim,  
zaten karabiga ormanlık bir alan bu ormanların tahrip edilmesi korkunç hele bu kadar çok yer yanmışsa

Sevgili Deniz,

Yanginlar gercekten cok uzucu. Ama sen "Akil yasta degil bastadir"in cok guzel bir ornegisin. Kimseden ses cikmasa da gayretlerin bosa gitmiyecek. Gosterdigin duyarlilik Cevre ve Orman bakanina bile ornek olacak duzeyde, dogru bildigin yoldan devam et.

"Bilmedigin yerler"  Karabiga limani ve cevresinin denizciler icin haritasi. Deniz tarafindaki rakamlar derinligi kara tarafindakiler ise yuksekligi ifade ediyor. Aklima gelmisken; eger kendi cekmedigin fotograflari post ediyorsan, kaynagini belirtmeye gayret etmende fayda var. Ayrica, Turkcemizde olmayan "w" harfini Turkce kelimeler icerisinde kullanmamaya da ozen gosterirsen cok sevinirim.

Belki henuz yuklememissindir diye Google Earth'un linkini tekrar belirtiyorum. Sorularin olursa yardimci olmaya calisirim.

http://earth.google.com/download-earth.html

Gelecegin Yuzbasi Deniz'ine Chicago'dan sevgi ve selamlarimla.  

Volkan abin

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler