Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Burç

8 yıl önce - Pzr 05 Şub 2012, 16:48

Alıntı:
her proje başlığı açıldığında ilk mesaj gitti canım silüet yandı canım silüet.(!)

Projenin silüete hiçbir etkisi yoksa, o zaman da ilk mesaj : "gitti ağaçlar"

DenizYlçnky

8 yıl önce - Pzr 05 Şub 2012, 18:08

Ortada;

- bir çevrecilikle kentleşme arasındaki dengeyi kuramamış yada bilgisiz ve çevreye verilen zararı herşeyden çıkartan tipler var... Çağımızın şartlarının farkında değiller..

- birde modernleşcez diye kentleşme ve yapılaşmanın her türlüsü için özenen ve bunun için haksız kazanç elde edilien çarpık kentleşmeye göz yuman tipler var.
. . . Ki bunlar kent yoğunluğu, trafik, binalar arası hava akımı gibi önemli noktalar ve kent silüetini hiçe sayabilecek durumda olabiliyorler...

Birbirlerine laf sokup duruyorlar.. Arada da optimum dengenin kurulması ziyan oluyor..

Biraz ağır konuştum ama kimse üzerine alınmasın, bu site için değil tüm Türkiye için bir konudur bu.

Alper 34

8 yıl önce - Pts 06 Şub 2012, 02:53

Bizde yüksek katlı bir proje olunca hemen bir silüet tartışması alıp başını gidiyor ! Tamam tarihi yarımadadaki en yüksek yapılar , tarihi yapılar olmalıdır diye yorum yaptık ve bunun arkasındayız , ama her şeyi silüet'e bağlamak bana doğru bir yaklaşım gibi gelmiyor .

toygunn

8 yıl önce - Çrş 08 Şub 2012, 17:53

Kadıköylü olarak tereddüte düştüm şimdi, Ataşehirin bir silüetimi vardı?

turan toksoy
8 yıl önce - Cmt 07 Nis 2012, 13:26

Allah istanbulluyu korusun zemine bukadar basınçolursa depreme yakındr

Muammer Fatih Özer
8 yıl önce - Cmt 21 Nis 2012, 00:05

Çabuk biri gidip mimarlar odasının gazozuna ilaç koysun, üç beş sene uyutmamız lazım adamları. haberleri olursa engel olabilirler

DenizYlçnky

8 yıl önce - Pzr 22 Nis 2012, 00:02

Zemin sağlam herhalde... O kadar derin ve dik kazmışlar ve istimlak duvarına ihtiyaç duymamışlar...

Mimarlar odası kent planlamasına ileriye dönük zarar verecek projeleri müdahale ediyor.. İyikide ediyor.. Ben gökdelen meraklısı biri olarak İstanbul'a doğru yerlere doğru binalar yapılmasını isterim. Tek üzüldüğüm DTİ ve DOİ'nin iptali olmuştur...

Sukan

7 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 12:05
Hele bi yol çöksün öyle...

üstelik hemen bitişik otoyol, neyse klasik usul yol çökünce kazıklı istinat yaparlar ama önce yolun çökmesi lazım.

metin20121905
7 yıl önce - Pts 30 Tem 2012, 17:06

dünden beri o inşaat resminini çıkaramamıştım şimdi anca çıkardım....orada zaten paladdium'un kulesi var galiba bi kule daha yapıyorlar

anilekinci
7 yıl önce - Pts 30 Tem 2012, 18:10

Alıntı:
dünden beri o inşaat resminini çıkaramamıştım şimdi anca çıkardım....orada zaten paladdium'un kulesi var galiba bi kule daha yapıyorlar

evet yeni bir kule yapıyorlar oraya...

sayfa 2
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet