Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Serkan Şinik
9 yıl önce - Pts 09 May 2011, 17:34
İstanbul Ataşehir - Rönesans Tower (40 kat / 185m)


Rönesans Gayrimenkul halka açılıyor.Türkiye ve Rusya'daki projeleriyle dikkat çeken Rönesans Gayrimenkul'un hisselerinin % 20'si halka arz edilecek. Talepler 12-13 Mayıs tarihlerinde toplanacak. Gerçekleştirdiği AVM ve ofis projeleriyle Türkiye ve Rusya'nın güçlü gayrimenkul yatırım şirketlerinden biri haline gelen Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ın,yaklaşık yüzde 25 hissesi halka arz ediliyor.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım yarattığı değeri yatırımcılarla paylaşmak ve portföyünde yer alan iddialı projeleri gerçekleştirerek daha da büyümek için hisselerinin yüzde 23,1'ini sermaye artırımı, yüzde 2'sini ortak satışıyla halka arz edecek..

Rönesans Gayrimenkul'ün halka arzında, 12-13 Mayıs tarihlerinde talep toplanacağı, halka arz edilecek hisselerin yüzde 20'sinin yurt içi bireysel, yüzde 10'unun yurt içi kurumsal, yüzde 70'inin ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara sunulacağı belirtildi.

İnşaat, gayrimenkul ve enerji alanlarındaki yatırımlarıyla tanınan Rönesans Holding'in bünyesinde 2006 yılında kurulan gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi Rönesans Gayrimenkul Yatırım, bugüne kadar Türkiye ve Rusya'da AVM ve ofis odaklı 13 projeyi gerçekleştirdi.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Cenk Arson da halka arz ile elde edilecek gelirin, sermaye olarak şirket içine aktarılacağını vurgulayarak, bu gelirin gelecekteki yatırımlarda kullanılacağını söyledi.
Kaynak: Bloomberg HT


Serkan Şinik
9 yıl önce - Pts 09 May 2011, 17:44

" Bu gelirin gelecekteki yatırımlarda" kısmını özellikle kalın harflerle belirttim. Çünkü yapılacak projelerden biri aşağıda görülmekte.

Rönesans Tower Ofis Projesi

İstanbul, Ataşehir ilçesi Küçük Bakkalköy mevkiinde toplam 13.810 m² arsa üzerinde geliştirilmesi planlanan ofis projesidir.(+)
emrekarasan
9 yıl önce - Pts 09 May 2011, 17:52

Emlak Konut'un halka arzı olay olmuştu,
Kiler GYO'da iyi bir talep topladı, bakalım Rönesans nasıl bir talep görecek.
Tv reklamları etkileyici, onlarda iyi bir talep görür sanırım, toplayacakları 500 Milyon TL ile neler yapılmaz ki...


hamdi levent
9 yıl önce - Pts 09 May 2011, 18:50

özellikle rusya yatırımlarından olumlu bahsediyorlar..

ALİFDN

8 yıl önce - Sal 01 Ksm 2011, 14:16
Rönesans Tower - Ataşehir


Rönesans Tower Ofis Projesi
Tanıtıcı Bilgi
İstanbul'un Anadolu yakasında Kozyatağı/Ataşehir bölgesinde toplam 13.810 m2 arsa üzerinde geliştirilmesi planlanan A sınıfı ofis projesidir.

Lokasyon ve Ulaşım
Gayrimenkul, İstanbul Anadolu yakasının önemli merkezi iş alanlarından Kozyatağı bölgesinde E-5 otoyolu ve E-5 - TEM bağlantı yollarının kesiştiği stratejik bir noktada yer almaktadır. TEM Bağlantı yolundan yüksek görünürlüğe sahip gayrimenkul, konumu itibariyle yüksek erişilebilirlik ve reklam kabiliyetine sahiptir. Ayrıca yapılmakta olan Kadıköy-Kartal metro hattına da yakın konumdadır. Bölgenin önemli yapılarından biri olan Marriot Asia Oteli'nin hemen yanında yer alan gayrimenkulün yakın çevresinde nitelikli ofis binaları, alışveriş merkezleri ve üst gelir grubunun yaşadığı lüks konutlar bulunmaktadır.


Ataşehire harika bi proje daha geliyor..

kaynakAlper 34

8 yıl önce - Cmt 12 Ksm 2011, 03:32

Ataşehir yanlızca Türkiye'de değil dünyada gıpta ile bakılacak bir semt olma yolunda hızla ilerliyor

gennaro
8 yıl önce - Cmt 04 Şub 2012, 16:48

Alıntı:
Ataşehir yanlızca Türkiye'de değil dünyada gıpta ile bakılacak bir semt olma yolunda hızla ilerliyor

Eğer gerçek render buysa gitti güzelim ataşehir'in silueti yazık


Alper 34

8 yıl önce - Pzr 05 Şub 2012, 03:14

Alıntı:
Eğer gerçek render buysa gitti güzelim ataşehir'in silueti yazık


Şu açıdan bakabilirsin kopya değil özgün bir tasarım !


semih kılıç
8 yıl önce - Pzr 05 Şub 2012, 04:04

Yapmayin arkadaslar Atasehir'in ne gibi bir siluyeti olacak. Tarihi eser bina yok vs. Atasehir modern yuzuyle yeni yeni olusuyor ki bence Atasehir finans merkezi olduktan sonra suan ki durumdan cok daha farkli bir hal alacak. Proje gayet guzel ben begendim acikcasi.

Furkan İkiz
8 yıl önce - Pzr 05 Şub 2012, 14:58

Alıntı:
Şu açıdan bakabilirsin kopya değil özgün bir tasarım !


Ataşehir' in olmayan silüeti gitmiş yaygara koparmadan olur mu? Farkettimde her proje başlığı açıldığında ilk mesaj gitti canım silüet yandı canım silüet.(!)sayfa 1
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet