Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı

Türkiye'nin doğusundaki en iyi üniversite hangisidir ??
KTÜ
15.7%
 15.7%  [31]
Çukurova üniversitesi
22.2%
 22.2%  [44]
Erciyes üniversitesi
9.6%
 9.6%  [19]
Gaziantep Üniversitesi
7.1%
 7.1%  [14]
Fırat Üniversitesi
5.6%
 5.6%  [11]
İnönü Üniversitesi
9.6%
 9.6%  [19]
Dicle Üniversitesi
7.1%
 7.1%  [14]
Gaziantep Zirve Üniversitesi
4.5%
 4.5%  [9]
Mustafa Kemal Üniversitesi
2.5%
 2.5%  [5]
Atatürk Üniversitesi
16.2%
 16.2%  [32]
Toplam Oy : 198

Selim1989
3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 19:52
Türkiye'nin doğusundaki en iyi Üniversite hangisidir ?? NEDEN?

Türkiyenin doğusu derken bölgesel olarak değilde haritada Türkiyenin doğu kısmında kalan bölgeyi kastettim yani ülkeyi Batı ve doğu olarak düşünürsek Coğrafi bölgelerimiz açısından kullanmadım o nedenle şıklara itiraz edilmez umarım

Selim1989
3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 20:03

Benim kişisel görüşüm bu üniversiteler içinde Çukurova üniversitesinin açık ara önde olduğudur farklı düşüncede olanlar var ise görüşlerini dayanaklandırarak ve fotoğraf tablo vs ile destekleyerek sunarlarsa bizleri bilgilendirmiş olurlar

Boran
3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 20:04

Alıntı:
Benim kişisel görüşüm bu üniversiteler içinde Çukurova üniversitesinin açık ara önde olduğudur farklı düşüncede olanlar var ise görüşlerini dayanaklandırarak ve fotoğraf tablo vs ile destekleyerek sunarlarsa bizleri bilgilendirmiş olurlar

Çukurova Üniversitesi Türkiye nin doğusunda mı

En son Boran tarafından Pzr 08 May 2011, 20:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

tamer13
3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 20:05

Çukurova ve Erciyes Türkiye'nin doğusu mu oluyor

Selim1989
3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 20:06

Alıntı:
Çukurova ve Erciyes Türkiye'nin doğusu mu oluyor

ilk mesajı okursanız orada anlatmaya çalıştım

Selim1989
3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 20:07

Alıntı:
İtiraz etmek çok normal bu şıklara neye göre gruplandırdığınızı pek anlayamadık,O zaman KATÜ de olması lazım o da doğu da gibi

var zaten KTÜ ilk sırada

Erol.Garip
3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 20:26

Gaziantep üniversitesi.
Değil, Türkiyenin doğusu, Türkiyenin en iyi üniversitelerinden biridir. (Mühendislik açısından.)

Literatür yayınlama filan açısından, tabii ki, Türkiyedeki en çok akademisyeni olan üniversite ITU'dür.
Dolayısıyla, en çok yayın oradan çıkar.

Kalite sıralaması, Nobel gibi kalite tanımı, açısından başka bir üniversite olabilir, mesela Odtü.

Ama, Gaziantep üniversitesinin sanayi ile bağları açısından, Türkiyenin belki de en iyisi Gaziantep üniversitesidir. (Mühendislik, fenni konular açısından konuşuyorum.) Orayı artık Türkçe öğretime döndürürlerse, orası patent yuvası olabilir.

Gaziantepli değilim, Türkiyedeki üniversiteleri, bilimin seviyesini bilen biri olarak söylüyorum.

Mesela, Boğaziçi üniversitesi mühendislik fakülteleri akademisyenleri uluslararası düzeydeki bilimden biraz daha iyi haberleri olsa da (mesela Selcuk üni müh fakültesi akademisyenlerine göre), her iki üniversitesinin Türkiye sanayisi ve pratik sanayi ile bağları yoktur ve yetiştirdikleri mühendisler, mezun olduktan sonra öğrenmeye başlarlar, pratik sanayi bilgilerini. ITU de, daha çok öğrenmelerine karşın bu tür şeyleri, pratikleri zayıftır.. Boğazici, ITU gibi yerlerdeki akademisyenler, pratikleri küçümserken ve sanayiye yaklaşmazlarken, Selcuk gibi yerlerdekilerin bilgi zayıflıkları vardır, ve bu güvensizlikleri dolayısıyla, sanayiye yaklaşmazlarç Gaziantep üniversitesinin mühendisliğinin bu üniversitelerden farkı budur: hem bilgi açısından yeterli düzeyde uluslararası bilgileri vardır, hemde sanayiye yakın dururlar, kapris yapmadan, sanayidende zaman zaman öğrenerek.

Not: bunları, pratik, deneysel ve teorik bilimlerde hayatı yaşamış biri olarak söylüyorum. Sosyal konulardaki uzmanlıklarını bilmiyorum üniversitelerin. Sosyal fakülteler hakkında konuşmuyorum. Sosyallik, dışarıdaki hayatla iletişim ise, Gaziantepte bu daha zayıf diyenler olabilir. Tabii ki, istanbulda da yaşamış biri olarak, diyebilirimki, emirgan bebek sahilinde yürümek veya ortaköy beyoğlu gibi eğlence yerlerindeki sosyallik farklıdır, Antepteki sosyallik farklıdır. Sosyallik, Los Angelesta farklıdır (daha eğlenceli), dünyadaki en iyi mühendisliğin verildiği yer denilen MIT'in bulunduğu ABD deki New England gibi bir yerdeki sosyallik farklidir (çok daha az eğlenceli bir yer.) Türkiyede eğlenceli şehirlerdeki mühendislik fakülteleri popülerdir, ama bu kaliteli demek değildir. Gaziantep eğlenceli bir yer olmayabilir, ama, mühendislik fakültesi Türkiyenin en önde gelenlerindendir. Sosyallik anlayışı, bulunduğunuz şehirle ne kadar iletişimde bulunabiliyorsunuz, diye de anlaşılabilir. Ya da, bana ne bunlardan, gençken üniversitede okurken biraz da keyf süreyim diyorsanız, izmir, antalya gibi yerleri daha çok tavsiye ederim, istanbul ankara gibi yerlere göre. Trafik filan daha az en azından.

Neyse.. Belki de, şu şu açısından, hangisi en iyi üniversite diye sormalıydın. Yoksa, insanlar, sadece popülerliğine göre cevap verirler ve bu her insana uymaz. Prens gibi biriysen, mezun olunca para derdin yoksa, popülerliği seçebilirsin..

SERDARR1

3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 20:30

arkadaş Merkez olarak Ankarayı almış o nedenle çukurova doguda kalmış diyecegim yinede güneyde kalıyor

harun82_44

3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 20:32

Bir Malatyalı olarak Çukurova diyorum ondan sonra İnönü üniversitesi ama tabi bu kampüs , eğitim, sosyal imkan olarak komple düşünürsek..

Sezgin G.
3 yıl önce - Pzr 08 May 2011, 20:37

ODTÜ, Boğaziçi, Ankara, ITÜ, IÜ ve Hacettepe arasında bir anket olsaydı bence daha mantıklı olurdu.

Anket sorusuyla içeriği uyumlu değil. Birkere Kayseri Türkiye'nin doğusunda yer almıyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET