Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
erkankehya

8 yıl önce - Cum 20 May 2011, 18:50

Sosyal sorumluluk projeleriyle insanlara şirin gözükmeye çalışıp ciddi bütçeler harcayan 'bazı şirketlerin' , üç kuruş daha fazla kazanmak için doğrudan insanları harcaması ne kadar büyük ikiyüzlülük.

papatyamm
8 yıl önce - Cum 20 May 2011, 22:21

samimiyetiniz için cok tsk ederim insallah en kısa zamanda onlarda yaptıklarının cezalarını cekerler ınanın 1 haftadır iş arıyorum ama bulamıyorum o kadar caresız kaldım kı artık aglıyamıyorum bıle cocuklarımın yuzune bakamıyorum market den ekmek almaya utanıyorum cunku bır suru borcum oldu emegımızın karsılıgını bıle alamıyoruz bıranda 400 kişinin işten cıkartılması ve onlarında işsiz kalması iş bulamaları dusunsenız bunların onlara hiçmi ahları olmuyacak ben yatıp kalkıp onlara ah yapıyorum cunku dayanacak gucum kalmadı aldıgımız maas aldıgımız gun bıtıyor.ALLAHIM BENİM DURUMUMDA ONLAN ARKADAŞLARIN YARDIMCISI OLSUNN...AMİNNNNNNNNNNNN

namikun

8 yıl önce - Cum 20 May 2011, 22:46

Yabancı firmalar Türkiye ye geliş nedeni belli. Finansbank ile ilişkimi yunanlılara satıldığı gün kestim. Kredi kardını niye iptal ettiniz diye arayan call centrada yerli bankalar duruken yabancılar ile işim olmaz cevabını verdim.

Taşeron adı altında insanların bu duruma düşürülmesine de karşıyım. Yeni bir anayasa olacaksa bunlar mutlak eklenmeli

Gokhan Bayraktar
8 yıl önce - Cum 20 May 2011, 22:48

Alıntı:
Yeni bir anayasa olacaksa bunlar mutlak eklenmeli

Bu dediginiz akıllarında varsa da ancak son sıralardadır..Kafalarına eserse..Ne de olsa güllük gülistanlük ya herşey...

erkankehya

8 yıl önce - Cum 20 May 2011, 23:31

Sendikalı çalışan sayısı her yıl artacağı yerde düşmekte.
Sendikalı Çalışan Sayısı Yüzde 22'den Yüzde 5'e Geriledi
Sendikalara Üye Olup Toplu Sözleşme Hakkından Yararlanabilen Ücretli Çalışanların Oranı Son 20 Yılda Yüzde 22'den Yüzde 5'e Geriledi.

Sendikalara üye olup toplu sözleşme hakkından yararlanabilen ücretli çalışanların oranı son 20 yılda yüzde 22'den yüzde 5'e geriledi.
Liman-İş Sendikası Uzmanı Onur Bakır, ''Türkiye'de İşgücünün Dönüşümü, Temel Sorunlar ve Örgütlenme: Darboğaz Nasıl Aşılmalı?'' başlıklı çalışmasında, son 20 yılda çalışanların sendikaya üye olma ve toplu sözleşmeden yararlanma hakkında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Çalışmada, 1980'lerin sonundan itibaren özelleştirmeler, neoliberal politikalar ve ''sendikasızlaştırma'' uygulamaları nedeniyle sendikalı çalışan sayısı gerilerken, toplam işçi sayısının arttığı, sonuç olarak da sendikalaşma oranının radikal biçimde düştüğü ifade edildi.

Çalışmaya göre, 1988'den 2008'e kadar geçen 20 yılda sendikaya üye olup toplu sözleşme kapsamında çalışanların sayısı yüzde 50'den fazla azaldı. 1988'de 1 milyon 591 bin 360 olan toplu sözleşme kapsamındaki çalışan sayısı 2008'e gelindiğinde 750 bin 18'e kadar geriledi.

Toplu sözleşme kapsamındaki çalışan sayısındaki erimeye karşın ücretli çalışan sayısı yaklaşık yüzde 80 arttı. 1988'de 7 milyon 170 bin olan ücretli çalışan sayısı 2008'de 12 milyon 937 bini buldu.

Toplu sözleşme kapsamında çalışanların azalmasına karşın ücretli çalışanların artması toplu sözleşmeden yararlamaya dayalı sendikalaşma oranını önemli oranda geriletti. 1988'de yüzde 22,2'ye karşılık gelen bu oran 2008'de 5,8 seviyesine kadar düştü. (Anadolu Ajansı) 03.11.2009 10:36[1796174]
http://www.haberler.com/sendikali-calisan-sayisi- ...-e-haberi/
Bu tabloya göre durum normal o halde.

engin yeşil
8 yıl önce - Cum 20 May 2011, 23:43

100 milyonlarca TL kar elde ederler,3 kuruş için tasarruf ederiz derler.Yazılacak çok şey var ama bu olay tamamen ALLAHSIZLIK.Yalnız benim antenlerimin attığı başka bir nokta var.Bu haberi ben wow.turkeye girince gördüm.Bankadaki arkadaşlardan duymuştum.Siz bu haberi AKP tarafının (Zaman,Yeni Şafaka vb. ) ve AKP li olmayan tarafın (Milliyet,Hurriyet,Sözcü vb.) GAZETELERİNDE DUYDUNUZ MU?HAYIR.Yani bu demektir bu işler danışıklı dönüşüklü.Daha çok böyle haber duyacağız MAALESEF.

erkankehya

8 yıl önce - Cum 20 May 2011, 23:52

Wowturkey üyesi olmanın ayrıcalığı da, ticari kaygı ile şirketlerini idare eden basın yayın organlarında rastlanması mümkün olmayan haber ve bilgilere ulaşabilmek ve paylaşabilmektir.
Ayırt etmeden söyleyeyim.Medyamızın hesap kitap yapmadan insan odaklı habercilik ve gazetecilik yaptığı günleri görmek dileğiyle.(bireysel çabalarla yapılan istisnalar zaman zaman olabiliyor.)

nebi

8 yıl önce - Cmt 21 May 2011, 03:30

Simdi bankayi boykot etsen bir turlu, etmesen bir turlu... Etsen olanlar isinden olacak, etmesen bu duzen degismez. Tek basina kimse duzeni degistiremez orasi belli, ama safimiz belli olsun, ben boyle seyler duydugum sirket ve bankalardan uzak duruyorum, gozunu para burumus, insanliktan nasibini alamamis sirketlere aslinda biz halk olarak, birlikte hareket edip karsilarinda bir yumruk olarak dursak, o zaman bakalim boyle seyler yapiyorlar mi?

Ama biz halk olarak genel degilde birey olarak hareket ettikten sonra bu manzara ne yazik ki devam edecek...

Berk
8 yıl önce - Cmt 21 May 2011, 03:37

yerlerinde otomatik cay kahve makinalari koyup para mi kazanmayi dusunuyorlar
ayip..surda bakkal hesabi yapsak 300 kisinin aldigi asagi yukari maasi hesaplariz..bankanin kaderi eger bu 300 kisi ile cozulcekse vay onun haline.

erkankehya

4 yıl önce - Cum 05 Arl 2014, 17:48

Finansbankın ardından İng bank'ta şubelerdeki çaycılarını işten çıkarıyor. Elemanlarına tebliğler yapılmış durumda. Aralık sonu itibariyla tüm çaycılar işten çıkarılıyor.
Müthiş yöneticilerin, karlılık denilince ilk akıllarına çalışanlar gelmiş. Yüzlerce insan işssiz kalacak.

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET