Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
burcu baysülen
4 yıl önce - Prş 25 Nis 2013, 21:08

Merkez semtlere çok uzak bir yer. Kim oturur ki buralarda.

wedatben28

4 yıl önce - Cum 26 Nis 2013, 18:26

Zaten Kayaşehir'de oturan birisi Taksim'e gelmez..

en az 1,5 saat sürer, onun başakşehir ve kayaşehir gibi semtlerde oturan kişiler hep kendi çevrelerindeki alışveriş merkezlerine gidiyor..

onurilh
4 yıl önce - Pts 15 Tem 2013, 11:21

Alıntı:
Resimdeki kırmızıyla işaretlediğim alan niye ısrarla boş bırakılıyor?
Ormanlık değil, çorak, bomboş bir arazi.
Eskiden askeri bölge olduğunu biliyordum ama önemi kaldı mı yahu? İmara niye açılmıyor?

Aras Bey,

Bırakın orası boş kalsın (ki ben olsam büyük bir ormana çeviririm; yeni eklenecek beton ve asfalt yüküne karşılık doğaya bir armağan niteliğinde). Kent planlamacılığında esas olan her semtin kendine yetmesidir; ve tabi ki her semtin bir dokusu ve tarihi olması (bu yazıyı Fatih'in toplarını döktürdüğü Tophane-i Amire'nin hemen yanından yazıyorum mesela).. Uydu kentler ve genel anlamda literatürde "gated community" olarak geçen oluşumlar, kentlerin dokusuna ve tarihine karşılık veremeyen; kentsoylu yaşama uymayan oluşumlardır. Daha mevcut semtleri adam edememişken, sıfırdan arazileri imara açmak doğru bir yaklaşım değil gibime geliyor.

Tabi bu benim şahsi fikrim. Ayrıca, İstanbul'un barınma ve ulaşım kapasitesinin arttırılması gerektiği gerçeğini göz ardı ettiğim düşünülmesin.

wedatben28

4 yıl önce - Sal 16 Tem 2013, 10:43

Orası Askeri Alan tam ortasından yol geçiyor...

Tam Ortada bir köy var... Şamlar...

Askeri alanın bir kısmı zaten orman hemde müthiş güzellikte..

orhan akıncı
4 yıl önce - Pzr 21 Tem 2013, 22:06

(+)  
(+)  
(+)

Cemoli D18
4 yıl önce - Pzr 21 Tem 2013, 23:56

(+)

Burası ormanlık alan değil ama yemyeşil olarak görünüyor haritada, burayı daha fazla ağaçlık alana çevirip şehrin içindeki Central Park haline getirebilir miyiz ?

orhan akıncı
4 yıl önce - Pts 22 Tem 2013, 00:13

Alıntı:
Burası ormanlık alan değil ama yemyeşil olarak görünüyor haritada, burayı daha fazla ağaçlık alana çevirip şehrin içindeki Central Park haline getirebilir miyiz ?

Orası askeri alan olduğu için boş kalmış bir yerdir.Ama yıl 2013 istanbul'un göbeğinde askeri alanın olması şuan için bir şey ifade etmiyor.

O arsayı dünyaca ünlü büyük bir botanik bahçesine çevirebilir.Yada üniversite,hastane vs vs olabilir...

özkan89
4 yıl önce - Pts 22 Tem 2013, 00:17

Ne inşaat şirketleri sıraya girdi orası için. Hiçbir şey olmasın orası mümkünse. olduğu gibi kalsın. boş kalsın.
Umarım askeriye satmaz o arsayı.

orhan akıncı
4 yıl önce - Pts 22 Tem 2013, 00:23

Alıntı:
Ne inşaat şirketleri sıraya girdi orası için. Hiçbir şey olmasın orası mümkünse. olduğu gibi kalsın. boş kalsın.
Umarım askeriye satmaz o arsayı.

Şuan orası askeriyenin. Tabi ki askeri alanın stratejik olarak onayı geldikten sonra belirli ve ülke ekonomisi için bazı şeyler yapılabilir.

Hemen oraya ev falan yapılacak diye düşünmemek gerekir.Büyük bir kent ormanı olabilir.Şuan için orda fazla ağaç yoktur.Dünyanın en büyük botanik bahçesi yapılabilir.

özkan89
4 yıl önce - Pts 22 Tem 2013, 01:56

Orman olacaksa eyvallah. Kimse sesini çıkarmaz. Köprü inşaatında sökülen ağaçları diksinler.
Ama onun dışında konut projesi, avm vs kesinlikle olmasın. Yeter yahu. Adım atacak yer kalmadı. Trafik gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal alıyor o bölgede. Yol yok, ulaşım yok ama her geçen gün yapılaşma artıyor.
Park bahçe de olmasın. Başakşehir halkına hitap eden sular vadisi var. Yeterince büyük. Gayet de güzel.
Dediğim gibi inşallah askeriye satmaz orayı. Gerçi Tem'e yakın olan bölgeler parça parça satılıyor. İç kesimlere bulaşmazlar umarım.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet