Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Murat Caner
5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 19:01

25 yıl sonra bunları da yıkarız. Hatta yaşarsa Başbakan kendi yıkar. Öncekiler gibi...

Burç

5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 19:56

Niye yıkacaksın ki? Gayet modern bir yerleşim yeri.
Geniş caddeler, trafik ve park sorunu yok, toplu ulaşımı var, depreme dayanıklı, yalıtımlı planlı binalar, temiz, ağaçlandırılmış sokaklar, yeraltına alınmış elektrik kabloları, düzgün, geniş kaldırımlar.

Acaba gecekondu görmeye çok alıştınız da, bunlar fazla mı geldi?

(+)

Yangın söndürme borularını bile yapmışlar.

Murat Caner
5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 20:25

Buralarda oturanlar çalışmaya nereye gidiyor? Mahalle bakkalında çalışmıyorlardır sanırım.

Gecekondu nedir bilmiyorsunuz. Bunlar daha da gecekondu. Maharet Fikirtepe'yi böyle yapabilmekte. Öncekiler Başakşehir'de alâsını yapmıştı. Bir yenilik yok.

Kayaşehir İran usûlü çiftlik evlerinin olacağı bölgedir.

alen_1989
5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 20:29

Alıntı:
25 yıl sonra bunları da yıkarız. Hatta yaşarsa Başbakan kendi yıkar. Öncekiler gibi...

Burç beye katılıyorum, Kayaşehir depreme dayanıklı binaları, geniş caddeleri, otopark alanları, çocuk oyunları, alışveriş merkezi, camileriyle İstanbul'un düzenli yerleşim alanlarından biri ve yapılacak olan 1 milyon metrekarelik meydanı, tramvay veya metro sistemi tamamlandığında prestijine prestij katacak bir proje.

Murat Caner
5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 20:30

Mutsuz, Ateist, sola oy vereceklerin kenti olacaktır.

6 ay boyunca işine 2 saatte giden biri olarak çok iyi biliyorum. Gebze'ye taşındım. İşime bisikletle 20 dakika gidiyorum. Akşamları kızımla havuza giriyoruz. 500 TL kira ödüyoruz. Antep'te 30 000 işçi aranıyor. Siz 1 000 000 kişiyi buraya yerleştiriyorsunuz.

alen_1989
5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 20:39

Alıntı:
Gecekondu nedir bilmiyorsunuz. Bunlar daha da gecekondu. Maharet Fikirtepe'yi böyle yapabilmekte. Öncekiler Başakşehir'de alâsını yapmıştı. Bir yenilik yok.

Kayaşehir İran usûlü çiftlik evlerinin olacağı bölgedir.

Murat bey; öncekiler derken?
Başakşehir Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğu dönemde yapıldı, Kayaşehir'de Recep Tayyip Erdoğan'ın babakan olduğu dönemde verdiği talimatla kuruldu.
Eğer Fikirtepe konusuna gelirsek, inşallah Fikirtepe'de daha iyi projelerin hayata geçeceğini umuyorum.
Ve son olarak Kayaşehir'in çevresindeki köy ve çiftlik evlerine gelecek olursak olursak onlarında maximum 6 -7 yıl içinde kaldırılacağını duydum o bölgede çiftlik sahibi bir tanıdıktan.

alen_1989
5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 20:46

Alıntı:
6 ay boyunca işine 2 saatte giden biri olarak çok iyi biliyorum. Gebze'ye taşındım. İşime bisikletle 20 dakika gidiyorum. Akşamları kızımla havuza giriyoruz. 500 TL kira ödüyoruz. Antep'te 30 000 işçi aranıyor. Siz 1 000 000 kişiyi buraya yerleştiriyorsunuz.

İstanbul'un aşırı kalabalık ve insana saç baş yolduran trafik sorunu konusunda katılıyorum. Keşke İstanbul'daki aşırı nüfus yoğunluğu diğer illere kaydırılabilse fakat bu da yapılamadığı için İstanbul'da Kayaşehir gibi bir çok uydu projesi daha hayata geçeceğe benziyor.

samet cosqun

5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 20:54

Alıntı:

Murat Bey son derece realist bir yaklaşımla önemli bir yaraya parmak basmış. Harfi harfine katılıyorum.

Yalnız neden ateist ve solcu olsunlar? Orasını anlamadım

Sezgin Cengiz

5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 21:01

Onun yarası başka, yarası içerde ve en önemlisi derdi bambaşka. Meali: İstanbul. Siz hiç bu adamın İstanbul'da birşey yapılıp da hakkında iyi birşey dediğini gördünüz, duydunuz mu?

westender
4 yıl önce - Pzr 30 Arl 2012, 17:31

murat beye hitaben: yaklaşık 2 yıldır kayaşehirde oturuyorum mutluyum müslümanım ve buralarda sağ partiler %80 oy alıyor. ayrıca iş yerim bayrampaşada kapıdan kapya 20 km siz gebzede 500 tl kira vererek yaşamaktan gururla bahsediyorsunuz burdakiler 500 tl ödeyerek ev sahibi oluyor. ayrıca ısı yalıtımları okadar güzelki kışın ödeyeceğiniz en fazla ısınma tutarı 120 tl dir (evde atletle oturacak şekilde) yeni yaplacak yol ve projelerden(sağlık kampüsü,sular vadisi, vb.) bahsetmiyorum bile açıkçası ben bu halini bile çok seviyorum kayaşehirde şuan hilton oteli açılıyor. bilginiz olmayan konularda yorum yazmadan önce en azından google da ir beş dk lk inceleme yapın.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet