Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 888

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 45.0%  45.0%  [1129]
olumsuz düşünüyorum 48.1%  48.1%  [1206]
fikrim yok / kararsızım 6.9%  6.9%  [173]
Toplam Oy : 2508

Ahmet YükselS
7 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 18:34

Alıntı:
Vay canına sayın seyirciler
Eleman asma köprüleri İstanbul haritasının üzerine ameliyat dikişi gibi bir güzel döşemiş.
1453 ten beri 550 senede 3 tane Boğaz Köprüsü yapmışız, 5,5 Yılda 10 tane daha yapacağız.

Aklı olan değil, olmayan bile inanmaz..

Bakiciğim, orası boğaz değil, kanal..

Muratın yerine sen mi bakıyorsun artık? O da böyle düşünmeden yazar, espri yaptığını sanırdı..

Rfnkrm
7 ay önce - Prş 22 Ağu 2019, 15:52

İstanbul Boğazı'na yeni bir alternatif ile İstanbul için hayati önem taşıyan Kanal İstanbul projesinde ihale sürecinin 30 Ağustos 2019 tarihinde resmen başlayacağını daha önceki haberimizde açıklamıştık. Kanal İstanbul projesi için Kore ve Çin'den büyük firmalar, Türkiye'ye geldi!

Kanal İstanbul'u Güney Kore mi Çin mi Alacak? Kanal İstanbul'da Son durum!

Kanal İstanbul projesi için Güney Kore ve Çin firmaları yarışıyor. Türkiye, Yap-İşlet-Devret modeliyle bir mega projeye daha kavuşacak. YİD modeliyle faaliyete geçecek Kanal İstanbul projesi için Güney Kore ve Çin rekabet halinde!

Kanal İstanbul projesi için Güney Kore bir adım önde gözüküyor! Daha önce Çanakkale köprüsü gibi birçok projede Koreliler'in imzası bulunuyor. Kore - Türk ortaklığında birçok "mega" proje hayata geçmişti. An itibariyle Kanal İstanbul'da Koreliler’e daha yakın gözüküyor.

mahmut muyum
7 ay önce - Cum 23 Ağu 2019, 10:38

Alıntı:
Vay canına sayın seyirciler
Eleman asma köprüleri İstanbul haritasının üzerine ameliyat dikişi gibi bir güzel döşemiş.
1453 ten beri 550 senede 3 tane Boğaz Köprüsü yapmışız, 5,5 Yılda 10 tane daha yapacağız.

Aklı olan değil, olmayan bile inanmaz..

1973 yılında birinci köprü yapılıncaya kadar tarihte geçen milyonlarca yıl köprü falan yapılmadı. Ama sonraki 40 yılda 3 köprü yapıldı. hatta çevresel kaygılar olmazsa 10 köprü daha önümüzdeki 10 yıl içinde yapılabilir. Niçin şaşırıyon bebe!!!!

43orhan43
7 ay önce - Cmt 24 Ağu 2019, 21:24
Emlak konut ne zaman başlıyor

Arkadaşlar dursunköy THY projesi baya gecikti bilen var mi niye bana kalırsa kanal istanbul un akıbeti belli olmadığından beklemede

Ağalbay
7 ay önce - Cmt 24 Ağu 2019, 23:14

Herşeyi geçtim, o kanal yapılırsa üstüne kopruleri de YİD ile dikerler bedavadan 2-3 tane daha Deli Dumrul koprunuz olur İstanbullular

TÖKKEN
7 ay önce - Pzr 25 Ağu 2019, 14:57

KANAL ISTANBUL

Yillik 8 milyar dollar Türkiye icin ek gelir.

arnvtkyl
7 ay önce - Cmt 31 Ağu 2019, 17:36

Kanal İstanbul iptal mi oldu ?? ?

Ülkücü Teoman
7 ay önce - Pzr 01 Eyl 2019, 00:55

Kanalı İstanbul yerine Kocaeli ve sakaryaya yapmak daha mantıklı geliyor bana.
İzmit körfezini sapanca gölüne, sapancayıda Karadenize bağlayamaz mıyız?

İstanbul zaten kalabalık bir il, kanal yapılırsa iyice kalabalıklaşır.
Onun yerine Kocaeli ve Sakarya kalabalıklaşsın.

ulaştırma 11
7 ay önce - Pzr 01 Eyl 2019, 08:49
havza koruma alanında kalan araziler

Proje iptalse havza koruma alanında kalan araziler ne olacak ? İnsanlar metrekaresi 600-700 tl den arazi aldı. Şimdi ne olacak ?

Ağalbay
7 ay önce - Pzr 01 Eyl 2019, 09:11

Alıntı:

Kanalı İstanbul yerine Kocaeli ve sakaryaya yapmak daha mantıklı geliyor bana.
İzmit körfezini sapanca gölüne, sapancayıda Karadenize bağlayamaz mıyız?

İstanbul zaten kalabalık bir il, kanal yapılırsa iyice kalabalıklaşır.
Onun yerine Kocaeli ve Sakarya kalabalıklaşsın.

Bunu bende öne sürdüm, o zaman Sakarya ve Kocaeli birleşecek yeni arazi uzerinden. İzmir ardindan 4. Büyük metropol alan oluşacak. Pek hoşlarına gitmedi. Sanırım İstanbul 30-40 milyon istiyorlar. Ki bu kanal olursa limana bir nebze yakınlık sağlayacak.

sayfa 888
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET