Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 862

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 46.5%  46.5%  [1051]
olumsuz düşünüyorum 46.9%  46.9%  [1061]
fikrim yok / kararsızım 6.6%  6.6%  [150]
Toplam Oy : 2262

Ahmet YükselS
1 ay önce - Cmt 13 Tem 2019, 17:02

Alıntı:
Sorduğum soruların kalitesine ve verilen cevapların seviyesine bakınca bile, bu kanalın kesinlikle yapılmayacağına karar verebilirsiniz.

''Gemiler kanalda çamura batar'', ''kanalın üstüne yapılacak her bir köprü boğaz köprüsü maliyetinde olacak'', ''AHL kapatılamaz, kapatılırsa etek giyerim'' diyen zat mı diyor bunu!! Hey Allahım..

Zaten hep seviyeli sordum, bir daha sorayım!
''Kanal ve boğazlar konusundaki uzmanlığın ne ki kanal yapılamaz diye devlete manifesto vermeye kalkıyorsun?''
Açıkla uzmanlığını, ve sıfatını, ki biz de saygı duyalım..

Diğer cevapsız kalan sorumu da tekrar edeyim: Kanaldan geçen gemilerden para almamıza Montro tarafları izin vermez deyip duruyorsun, en önemli muhatabımız olan Rusya neden bugüne kadar kanal projesine bir tepki vermedi? ''Rusya kanalı kaale almıyor, yapılacağına inanmıyor, o yüzden sessiz, biz de zaten kanaldan ücret alacağımızı söylemedik!'' gibi komik cevaplar istemiyorum. Mantıklı tutarlı cevap bekliyorum..

irfan 21
1 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 05:52
kanal istanbul

murat altınay
Belliki siz bugüne kadar bu hükümetin icraatlarında
Hayır deyip ama o yapılan projelerinden vatandaş olarak yararlanmışsınız mademki hep karşısınız
Siz ve siz gibi düşünenler bu güne kadar yapılan projelerinden de faydalan mamanız gerekmektedir.

MYuksel69
1 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 11:02

Alıntı:
murat altınay
Hayır deyip ama o yapılan projelerinden vatandaş olarak yararlanmışsınız mademki hep karşısınız
Siz ve siz gibi düşünenler bu güne kadar yapılan projelerinden de faydalan mamanız gerekmektedir.

O zaman belediye secimlerinde oy attiginiz parti kazanmadiysa copunuzu gidip kendiniz cop toplama merkezine goturmeniz, suyu da tankerle eve getirtmeniz lazim.

Kanal istanbul denilince aklima su 10 sene onceki secim afisi gelir

Sonra bu :

Ahmet YükselS
1 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 21:18

Alıntı:
Kanal istanbul denilince aklima su 10 sene onceki secim afisi gelir

paylaştığın fotoğrafa normal bir insan gibi dikkatli baksan yerli uçağın 2023 hedefi olduğunu yazıyor zaten. cin olmadan adam çarpmaya kalkarsan, kendin çarpılırsın böyle..
yerli otomobil de 2022 de yollarda olacak. sermaye koyan şirketlerle sözleşmesi imzalandı.
bunlar aslında daha önce de biterdi de malum hain bitmiyor memlekette..

Alıntı:
O zaman belediye secimlerinde oy attiginiz parti kazanmadiysa copunuzu gidip kendiniz cop toplama merkezine goturmeniz, suyu da tankerle eve getirtmeniz lazim.

siz mi getirdiniz o çöp toplama araçlarını veya merkezlerini, su hatlarını siz mi yaptınız? sizin belediyenin zamanında istanbul çöp dağlarından geçilmiyor, susuzluktan kıvranıyordu, biz geldik şimdi her tarafı su oldu, ben getirdiğim suyu kullanırken sizden izin mi alacağım? bu lafı kullanan önce haddini bilecek. tankerle eve sizin su getirmeniz lazım aslında.. çünkü sizin zamanınızda öyleydi istanbul.. tanker olayını kaldırıp istanbula modern su sistemini biz getirdik. siz kendiniz bir iş yapın, ondan sonra onu kullandırmayın millete... zihniyete bak, benim yaptığım projeyi bana kullandırmayacak aklınca!!

adam gayet güzel sormuş aslında, madem bu projeleri beğenmiyorsunuz, neden utanmadan kullanıyorsunuz?

Murat Altınay
1 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 22:09

Alıntı:

murat altınay

Hiç boşuna dallandırıp budaklandırmayın.
Siyasi politik hiçbir ifadem yok.
Kanal projesi demiyorum, dikkat edin, kanal işi diyorum çünkü ortada proje bile yok,
Bu işi gereksiz ve Türkiye için faydası olmayan bir iş olarak görüyorum.
Neden böyle düşündüğümü de defalarca açıkladım.
Kanal yapılırsa yabancı gemiler serbest olarak ücretli bir kanaldan geçmezler çünkü bunu gerektiren bir sebep yok.
Gemileri mecburi olarak kanaldan geçirmek ise mümkün değil.
Dolayısıyla hiçbir zaman geliri olmayacak, tamamıyla zarar edilecek bir iş bu Kanalistanbul hikayesi.
Hal böyleyken hiçbirşey yapılmadan 8,5 Yıl geçmesini de bu gerçeğe bağlıyorum.

MYuksel69
1 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 22:29

Alıntı:
paylaştığın fotoğrafa normal bir insan gibi dikkatli baksan yerli uçağın 2023 hedefi olduğunu yazıyor zaten. cin olmadan adam çarpmaya kalkarsan, kendin çarpılırsın böyle..
yerli otomobil de 2022 de yollarda olacak. sermaye koyan şirketlerle sözleşmesi imzalandı.
bunlar aslında daha önce de biterdi de malum hain bitmiyor memlekette..

Hey yavrum hey afis 12 senelik, 12 senede civi cakilmamis daha ucagin ortada ne projesi ne plani var 4 senede dizayn calismalari bitecek fabrika kurulacak, gerekli parcalar temin edilecek falan filan, laz mutaIT kafasiyla elbet mumkun ama gercek dunyada na-mumkun. Ha uretimden kalkmis bir ucagi boyayip millete yerli ucak diye kakalamaya calisirsaniz bunu tipki yerli arabayi yedigin gibi sen yersin ama ben yemem.

Neyse cok fazla uzulme, fazla da sesini cikarma bakarsin Ekrem basgan sana da bi koltuk verir ordan saksaklamaya devam edersin nasil olsa sizin gibilerde omurga olmadigi icin ruzgar ne tarafa ederse o tarafa donersiniz

Ahmet YükselS
1 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 22:30

''Kanalda gemiler çamura batar, kanalın köprülerinin her birinin boğaz köprüsü kadar maliyeti olur, AHL asla kapatılamaz'' diyen kanal ve havalimanı ''uzmanımız'' gelmiş gene!!
İddia ettiği her şeyin tersi çıkan adam devlete manifesto veriyor!! Ve bunu her gün 10 defa yapıyor!!
Bereketli memleketim benim, herkes kendini akıllı sanıyor!!
Napalım, idare edeceğiz. Çok bilmişiyle, hiç bir şey bilmediği halde bildiğini sananı ile, hepsi bizim insanımız.. Onların da bu topraklarda hakkı var..

Ahmet YükselS
1 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 22:45

Alıntı:
Hey yavrum hey afis 12 senelik, 12 senede civi cakilmamis daha ucagin ortada ne projesi ne plani var 4 senede dizayn calismalari bitecek fabrika kurulacak, gerekli parcalar temin edilecek falan filan, laz mutaIT kafasiyla elbet mumkun ama gercek dunyada na-mumkun. Ha uretimden kalkmis bir ucagi boyayip millete yerli ucak diye kakalamaya calisirsaniz bunu tipki yerli arabayi yedigin gibi sen yersin ama ben yemem.

Bu kaçıncı yalan deşifre ettiğim?
Al bakalım, milli uçağın projesi var mı yok mu gör? Haberi özellikle sizlerin çok sevdiği Sözcü gazetesinden alıntıladım ki, yalan haber deyip kaçmayasın diye..

Ekreminiz de sizin olsun. Projesi olmayan vizyonsuz adamlarla işim olmaz benim.

Alıntı:
Milli Muharip Uçağı Paris’te görücüye çıktı
Türkiye'nin yerli üretimi olan Milli Muharip Uçağı Paris Havacılık Fuarı'nda sergilendi. F-16'ların yerini alması beklenen jetin ilk uçuşunun 2025 yılında gerçekleştirilmesi bekleniyor.
08:44 - 18 Haziran 2019
Haberler
Ekonomi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ), Milli Muharip Uçağı'nın birebir modelini ilk kez Paris Havacılık Fuarı’nda sergiledi.

Bu yıl 53. düzenlenen dünyanın en büyük havacılık ve uzay fuarlarından Paris Havacılık Fuarı’nda, TUSAŞ’ın ana yüklenicisi olduğu ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen Milli Muharip Uçağı’nın birebir modeli yer aldı.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, AA muhabirine, “Milli Muharip Uçağı’nı ilk kez Paris'te tanıttık. Bu Avrupa’nın en iyi savaş uçağı olacak.” dedi. Uçağın ilk uçuşunun 2025’te gerçekleşeceğini ifade eden Kotil, bu uçağın beşinci nesil ve F35 ayarında bir uçak olduğunu belirtti.

Milli Muharip Uçak projesinin tanıtıldığı açılış etkinliğine havacılık sektörünün temsilcileri ve basın mensupları büyük ilgi gösterdi

F-16’NIN YERİNİ ALMASI AMAÇLANIYOR
Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan ve 2030'lu yıllardan itibaren kademeli olarak devreden çıkartılması düşünülen F-16 uçaklarının yerini alabilecek yurt içi imkân ve kabiliyetler ile tasarlanan modern uçakların üretilmesi amaçlanıyor.

YÜKSEK MANEVRA KABİLİYETİ
Projede yeni nesil bir uçakta olması gereken düşük görünürlük, dâhili silah yuvası, yüksek manevra kabiliyeti, artırılmış durumsal farkındalık ve sensör füzyonu vb. teknoloji alanlarındaki çalışmaların sonucunda Türkiye, dünyada ABD, Rusya ve Çin'den sonra 5. nesil bir muharip uçağı üretebilecek alt yapı ve teknolojiye sahip ülkeler arasında yer alacak.

F-35A İLE BİRLİKTE GÖREV YAPACAK
MMU’nun, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının envanterine girmesi planlanan F-35A uçakları ile birlikte görev yapması ve üretilecek uçakların 2070'lere kadar Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alması öngörülüyor.

AA-SOZCU

https://www.reklam_link.com/2019/ekonomi/milli-muhar ...i-5182932/

En son Ahmet YükselS tarafından Pts 15 Tem 2019, 00:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Murat Altınay
1 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 23:31

Evet, kanal yapılırda derinliği 25 Metre olursa kuvvetli akıntı ile Marmara ve Karadenizin tabanında oluşmuş tortu kanal tabanında birikme yapacak. Yamaçlardan yağmurlarla gelen çamurlarda tuzu biberi olacak. Olmaz öyle şey demek için kanalı yapıp ispat etmek gerekir.

Evet, kanal üzerine yapılacak köprülerin Boğaz Köprüsü kadar maliyetleri olur. 400 Metrelik kanalın üzerine yapılması gereken en az 70 Metre yüksekliğindeki köprüler için, araçların yaklaşım seviyesini bertaraf amaçlı sağ ve soldan 500 er Metre daha uzatmak gerektiğinden,1500 Metrelik asma köprüler gerekecek.

Evet, AHL asla kapatılamaz. Kapatılması yanlış olmuştur. Dünyanın sayılı havalimanlarındam biri olduğu için, aktif çalışan bir alanın kapatılması, Milli servetin çöpe atılması demektir. Nihayetinde tam olarak kapatılamamış, AHL yıkılacak ve Millet parkı yapılacak diye gezinen yüzsüz şovmenler üçün birini almışlardır.

Ahmet YükselS
1 ay önce - Pts 15 Tem 2019, 01:09

Ne demiş yazar! ''Benim oğlum bina okur döner döner yine okur''! Kanalın çamurundan çıkamadık daha!!

Aslında elli defa cevap verdik ama kendi bile inanmadığı aynı anlamsız şeyleri tekrar tekrar yazıyor!! Bıktırmaya çalışıyor herhalde milleti!!..
Neyse bir daha verelim cevabını..

Alıntı:
Evet, kanal yapılırda derinliği 25 Metre olursa kuvvetli akıntı ile Marmara ve Karadenizin tabanında oluşmuş tortu kanal tabanında birikme yapacak. Yamaçlardan yağmurlarla gelen çamurlarda tuzu biberi olacak. Olmaz öyle şey demek için kanalı yapıp ispat etmek gerekir.

Madem bu kuvvetli akıntı marmara ve karadenizin tabanında oluşmuş tortuyu ve yamaçlardan yağmurla gelecek çamuru kanalın tabanında biriktirecek, neden bunu boğazda yapmıyor? Niye boğazda bir çamur birikintisi olmuyor yıllardır?

Bu soruma bir keresinde, ''boğaz çok derin (-110 metre) o yüzden boğazda birikme olmuyor'' demişti!! İyi ya işte, daha derinde birikme olmuyorsa, daha yüksekte (-25 metre) olan kanalda niye çamur birikmesi olsun?
Ahh ah, İsmetpaşa, tüm bunların suçlusu sensin!!

Alıntı:
Evet, kanal üzerine yapılacak köprülerin Boğaz Köprüsü kadar maliyetleri olur. 400 Metrelik kanalın üzerine yapılması gereken en az 70 Metre yüksekliğindeki köprüler için, araçların yaklaşım seviyesini bertaraf amaçlı sağ ve soldan 500 er Metre daha uzatmak gerektiğinden,1500 Metrelik asma köprüler gerekecek.

Köprülerin maliyeti hesaplandı, boşa kendini kasma! 6 büyük köprünün maliyeti toplam 5 milyar lira olacak, yaklaşık 1 milyar dolar. Buna ihtiyaca göre 4 ufak köprü eklenmesi gündemde. Onlar için de 200 milyon dolar daha ekleyebilirsin. Boğaz köprülerinin her birinin maliyeti de büyüklüğüne göre 1.2-1.5 milyar dolar arasında.. Bir çok yerde kanalın etrafında doğal tepeler, yükselti olduğu için yan açıklıklar uzun olmak zorunda değil, bu yüzden de kanalın köprülerinde hiç zaman 1500 metrelik uzunlukları olmayacak. Kanalın genişliği de 400 metre değil, 275 metre zaten..
Hangi birini düzelteyim yanlışın!!

Alıntı:
Evet, AHL asla kapatılamaz. Kapatılması yanlış olmuştur. Dünyanın sayılı havalimanlarındam biri olduğu için, aktif çalışan bir alanın kapatılması, Milli servetin çöpe atılması demektir. Nihayetinde tam olarak kapatılamamış, AHL yıkılacak ve Millet parkı yapılacak diye gezinen yüzsüz şovmenler üçün birini almışlardır.

AHL kapanır kapanmaz millet bahçesi yapılacak demedi kimse, yalanı söylerken yüzün kızarsın azcık.. Kargo ve genel havacılık 2 yıl daha devem edecek, bu süreç sonunda pistin biri millet bahçesi yapılacak, diğer pist protokol için hep açık kalacak.. 7 nisanda yolcuya kapanmıştır ve AHL bitmiştir. Zaten zatı muhteremin kapatılamaz dediği de yolcu idi. Çünkü, sözkonusu lafı ettiğinde AHL'nin yolcuya kapatılması konuşuluyor idi. Dökerim şimdi o mesajları.. Herkesin orada neyi kasdettiği belli.. Kendini çok bir şey biliyor sanıp hava atmak için iddiaya girip rezil olmuştur. Tıpkı burada devlete manifesto verdiği gibi!! Nesine güveniyorsa? Sonradan kıvırıp, ben yolcuyu kasdetmemiştim dese de hiç bir inandırıcılığı olmadığı için kaale alınmamıştır. Kanalda gemiler çamura batar diyen birinin ne kadar inandırıcılığı olabilir ki?

sayfa 862
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET