Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 49.2%  49.2%  [901]
olumsuz düşünüyorum 44.2%  44.2%  [810]
fikrim yok / kararsızım 6.7%  6.7%  [122]
Toplam Oy : 1833

Süha
6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:38

Sen İstanbulsun BÜYÜK düşün...

Sezgin Cengiz

6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:39

Bir de bu bölgede yapılacak 3. havaalanı 60 milyon yıl kapasite yetecek cinsten bir havaalanı dedi
Dünyanın en büyük havaalanı mı inşaa ediliyor yani?Bu projeler İstanbul'u uçurur...

cagatay3434
6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:39

Kanal projesini nereye yapılacağı biliniyormu?

ali_berber

6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:40

Alıntı:
Bir de bu bölgede yapılacak 3. havaalanı 60 milyon yıl kapasite yetecek cinsten bir havaalanı dedi
Dünyanın en büyük havaalanı mı inşaa ediliyor yani?Bu projeler İstanbul'u uçurur...

Birde bu kanal etrafında kurulacak yaşam alanlarını düşünecek olursak,sadece Türkiye değil dünyanında vizyon projeleri arasında başa oynar.

Okan Yayla
6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:45

Da Vinci koprusu de buranin mi uzerine insa edilecek? Sanki goruntulerde oyle gordum

Gökhan Palabıyık
6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:45

Şimdi herkes proje harika ve gerekliydi diyor ancak. Projenin getiri görütü hesabını yapan var mı?

- İkinci bir kanal ile İstanbul'a ikinci bir "boğaz trafiği" problemi oluşmayacak mı?
- İki yeni şehir artı kanal bölgesinin şehirleşmesi ile zaten kalabalıktan dolayı pek çok sıkıntısı olan İstanbul'un nüfusu 20 hatta 25 milyonu bulup iyice sıkıntılı bir şehir haline gelmeyecek mi?
- Proje için harcanacak para nasıl çıkacak? Ayrıca kullanımı açık olan Boğaz yerine bu yapay kanala gemilerin zoraki girmesi nasıl sağlanacak? Biz daha boğazdan geçen gemilere klavuz kaptanı zor gönderiyoruz. Uluslararası denizcilik kanunu bu konuda ne diyor?
- Harcanacak para, zaman, emek, arazi sonucunda bize toplamda ne getirisi olacak? Ekonomik ve sosyal problemlerimizin hepsi çözülecek, işsizlik yok olacak diyenlerimiz var, bunları nasıl sağlayacak bu kanal?

brk1979

6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:46

hayırlısı olsun 2 yıl etüt çalışması proje bitimi cumhuriytetin 100. yılına anca yetişir boğaz trafiği açısınıdan oldukca güzel olucak tahminimce istanbulun batısına yapılır yenikanal. çekmece göllerinin kullanılması düşünülebilirmi bilemiyorum ama göl derinliği kurtarmayabilir kanal çok dolanbaçlı yapılacağınıda sanmıyorum düz bir çizgi şeklinde açılır yeni kanal için çeşitli eleştririler gelecektir özellikle deprem senaryoları, maliyetin yüksek oluşu gibi yeni köprülerin maliyeti TEM otoyolu E-5 3. köprü bağlantılı kuzey marmara otoyolu demiryolu köprsü gibi pekçok köprü inşa edileceğini düşünürsek ekstra masraflarada gebe olacak ama bunların hepsi hesaplanmış ve maliyet bir şekilde karşılanmıştır. yeni vergilere hazır olalım

cagatay3434
6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:48

Da Vinci Köprüsü Sülüce - Eyüp arasına yapılacaktı... Mimarı öyle demişti...

ali_berber

6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:52

İstanbul'a hakim olmasamda Haliç'ide kapsayacak bir proje gibi geldi bana,İstanbulu tanıyan arkadaşlar ne düşünüyor nerden geçebilir,tahminde bulunurlarsa bizlerde gözümüzde daha iyi canlandırmış oluruz.

ayhana
6 yıl önce - Çrş 27 Nis 2011, 12:52
İKİNCİ BOĞAZ

İstanbul artık doğuda İstanbul boğazı, batıda kanal arasına sıkıştırılmış bir kent.
Artık kanalda da akşam sabah kanal trafiği olur

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET