Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1245

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 43.1%  43.1%  [1198]
olumsuz düşünüyorum 49.8%  49.8%  [1385]
fikrim yok / kararsızım 7.1%  7.1%  [198]
Toplam Oy : 2781

Cumali1999
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 11:40
Olumlu yan

Alıntı:
Olumlu yanları da defalarca yazıldı ama tekrar yazalım :

Bu projeyi sadece bir gemi kanalı zannediyorsunuz. Oysa bu proje İstanbul'un yeni yerleşim planı. Binlerce yıllık İstanbul tarihinde ilk defa planlı, düzgün, parkları ile, ana yolları ile, toplu ulaşımı ile, işyeri bölgeleri ile, depreme dayanıklı sağlam binaları ile devasa bir yerleşim planı yapıldı. Güzel, modern, planlı bir şehir inşa edilecek.

Çıkan harfiyattanda Büyükada büyüklüğünde bir ada yapılabilir Karadeniz'e, aynı şekilde planlı yerleşim birimi kurulabilir bu adanın üzerine

Bu ada fikri kulağa hoş geliyor

Mustafa Torun 0834

1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 11:55

Alıntı:
Bülent Ecevit'in de böyle bir proje fikri varmış. Şimdi kanal yapılınca "zaten bu Ecevit'in projesiydi" diyeceklerine adım gibi eminim.

Muhalefet yapmak isterse:

Hurraaa, harika proje hemen destekleyelim...

Ak Parti yapınca:

Hayır olmaz, yaptırmayız, çok olumsuzluk var.

İskender ve Çarli'nin ekürileri...

Sizin partiler iktidarda olsaydı ve bu kanalı yapmak isteseydi bu kadar karşı çıkar mıydınız?

Cevabı hiç evelemeden verin.

Ama durun biz verelim:

HAYIR, YAPILSIN DERDİNİZ.

Siz yapınca evet, biz yapınca hayır.

Yok öyle iki yüzlülük...

Ehtiyar
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 11:57

Onlar için tek proje heykel yapmaktır.
Zorlamayın.

Gerçi ssnatsal değeri olan tek heykel eserleri de yok o da ayrı mesele...

Mustafa Torun 0834

1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 11:59

Onların tarihteki en büyük projesi aAntalya'daki büyük Atatürk büstü heykeli.

Bir de daha da büyük heykel yapmak.

Başka büyük projeler yapacak zihniyet yok zaten.

The_Turk
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 12:14

Kanal İstanbul nihai CED Raporu. Okumak isteyen meraklısına. 1623 Sayfa.
https://www.kanalistanbul.gov.tr/images/uploads/i ...RAPORU.pdf

Mehmet 25879
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 12:25

Alıntı:
Sizin partiler iktidarda olsaydı ve bu kanalı yapmak isteseydi bu kadar karşı çıkar mıydınız?

Cevabı hiç evelemeden verin.

Ama durun biz verelim:

HAYIR, YAPILSIN DERDİNİZ.

Siz yapınca evet, biz yapınca hayır.

Yok öyle iki yüzlülük...

Ben kanalın yapılması taraftarıyım. "'Bu zaten ecevitin projesiydi' diyeceklerine adım gibi eminim" lafını kanala karşı çıkanlar için söyledim. Sanırım yanlış anladınız.

guray aydin
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 12:52

Fotosunu gönderdiginz kazaldan Kanalda olaymiyacaginin garantisini verebilen biri daha cikmadi..Kanal en kisa zamanda 7 sene alir diyorlar insallah görmek hep beraber nasip olur ben olurum 83 dayan Güray....

guray aydin
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 13:06

Ataturk heykellerine giden paralar devede kulak bile degil,pire olsa gerek.Bu Ataturk heykelleri nedense son senelerde popis olsu evvelden hic bahsedilmezdi..Konu kanal Ataturk heykelleri ile ne alakasi var yaniiii.Bundan evvel Turkiyede heykellerden baska bir sey yapilmadi yorumuma verilecek tek cevap siralamasi dogrumu bilmem fakat ,laf söyledi bal kabagi dinledi sakiz kabagi derler demekki o sakiz kabakdan galiba biride benim.....

Burç

1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 13:22

Alıntı:
Kanalda olaymiyacaginin garantisini verebilen biri daha cikmadi

Kaza olmayacağını kimse söylemez zaten, mutlaka kaza olur, ama İstanbul boğazına göre çok daha az sayıda olur. Kaza olsa da kanalın kıyıları zaten tümüyle parklardan oluşacak. Sadece kanal boyunca bu parklarda bisiklete binebilmek için bile yapılmasını isterim. Ama inşaat yarın başlasa bile herhalde en az 15 sene sürer. Çok geç kalındı, destek olunması gereken projeye köstek olanlar var. İstanbulun belediye başkanı dahil! Dünyada hangi belediye başkanı kendi şehrinde böylesine müthiş bir projenin yapılmasını engellemeye çalışır bilemiyorum. Hadi sen kendin İstanbula bir icraat yapmıyorsun, bari yapılanları engellemeye çalışma.

Davut Paşa
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 13:28

Kanalın yapımına karşı çıkanlar benim için vatan hainidir, ülkesinin gelişmesini istemeyenler dış mihrak destekçisidir.

sayfa 1245
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET