Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1243

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 43.1%  43.1%  [1198]
olumsuz düşünüyorum 49.8%  49.8%  [1385]
fikrim yok / kararsızım 7.1%  7.1%  [198]
Toplam Oy : 2781

sevim12
1 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 16:31

Yararı varsa yapılsın. Ancak benim merak ettiğim İstanbulun batı yakası yani Esenyurt Avcılar vs. buraların hali hazırda ulaşım ve trafik sorunu var. Kanal yapılırken ve yapıldıktan sonra burası daha da kaos mu olacak yoksa iyimi?

The_Turk
1 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 16:43

Alıntı:
Her hafta yeni hesaplar açıp forumdaki üyelerin aklıyla dalga geçtiğini zanneden ve kanal yapılmayacak diye kendini parçalayan değerli üyemiz nerde acaba.?

Emekli oldu. Çok sürmez bir gece yarısı bildirisi ile katılır tekrar aramıza.

The_Turk
1 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 16:50

Alıntı:
Ahmet Yüksel bey, bilmediğimden soruyorum.
Kanalİstanbul, aynen Süveyş kanalında olduğu gibi deniz seviyesinden itibaren mi kazılacak, yoksa Panama kanalında olduğu gibi bazı bölgelerde havuz sistemi mi olacak?

Kazılacak ve betonarme bölgelerde olacak. Coğrafi konuma göre havuzda olabilir. Mesela küçük çekmece gölü kanal üzerinde olacak.

The_Turk
1 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 21:17

Alıntı:
Dededen kalma arazim var, kanal yapılacak diye satmadım. 10 Yıldır bekliyoruz, hala yapılacak deniliyor. Artık bu yazda başlamazsa siyasi tercihim değişecek

Hiç bekleme hemen değiştir. Üç beş kuruş para icin siyasi tercih yapılıyorsa vah milletimizin haline.

Şundan emin ol. Siyasi tercihin değişirse ve tercih ettiğin yeni siyasiler başa gelirse sen tamamen unut o kanalı ve arazini.

Kanal bu. AVM inşaatı degil.

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 22:07

Alıntı:
Ahmet Yüksel bey, bilmediğimden soruyorum.
Kanalİstanbul, aynen Süveyş kanalında olduğu gibi deniz seviyesinden itibaren mi kazılacak, yoksa Panama kanalında olduğu gibi bazı bölgelerde havuz sistemi mi olacak?

Suveys gibi olacak. Ama yer yer bin metreye varan genişlikte yerler de olacak.

Tachi
1 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 23:33

Alıntı:
Yararı varsa yapılsın. Ancak benim merak ettiğim İstanbulun batı yakası yani Esenyurt Avcılar vs. buraların hali hazırda ulaşım ve trafik sorunu var. Kanal yapılırken ve yapıldıktan sonra burası daha da kaos mu olacak yoksa iyimi?

Kanalin guzergahi K.Cekmece Golu'nden gececegine gore fazla sey degismez. Kanalin akibeti belli olana kadar metroya daha cok bekleriz. Kanal yapilirsa metro tuneli daha derinden (kanalin altindan) kazilmasi gerekecek. CED raporunda ayrintili biligiler var ama CED raporu Kanal Istanbul projesi sitesinden kaldrimislar.
Kanalin kuzey tarafinda yeni yerlesim yerlerin planlanan yerlerde yeni trafik kaosu olabilir. O da biraz hukumetin degisken kararlara bagli. Kanal icin Istanbul Nizam Plani, imar planlar, bilmem ne planlar durmadan degistiriliyor.
Bu projenin ana savunucusu Ahmet bey benden daha bilir

The_Turk
1 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 23:39

Alıntı:

Kanala AVM muamelesi yapan ben değilim.
Su yolunu AVM projesine, imar rant inşaat furyasına dönüştürenler utansın

Senin siyasi tercihin zaten belliymiş. Neyini değiştireceksin. Şahsi menfaatin için, güya dedenden kalma arazi için, kanalı yapacaklara oy vereceksen hiç verme.

En son The_Turk tarafından Çrş 07 Nis 2021, 23:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

The_Turk
1 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 23:43

Alıntı:
Çarli hoş geldin Çarli. Nerdeydin bir kaç gündür sen yokken çok gelişmeler oldu?
Dedemden arazi kaldı, kanal yapılmazsa elimde şişecek, iktidara oy vermeyeceğim numarası da çok yakışmış sana..
Girmediğin kılık kalmadı şu kanal yolunda.

Oltaya gelmiş gibi yap. Daha eğlenceli olur.

The_Turk
1 hafta önce - Çrş 07 Nis 2021, 23:52

Alıntı:
CED raporu Kanal Istanbul projesi sitesinden kaldrimislar.

Nihai CED raporu tamamlandı. Bir kaç güne yeni rapor eklenir bence. Bunun icin bir önceki rapor kaldırılmış olabilir.

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Prş 08 Nis 2021, 00:16

Alıntı:
Kanalin kuzey tarafinda yeni yerlesim yerlerin planlanan yerlerde yeni trafik kaosu olabilir. O da biraz hukumetin degisken kararlara bagli. Kanal icin Istanbul Nizam Plani, imar planlar, bilmem ne planlar durmadan degistiriliyor.
Bu projenin ana savunucusu Ahmet bey benden daha bilir

Yok canım estağfurullah, sen daha iyi biliyorsun! Yeni kurulacak kuzeydeki şehirde trafik kaosu olabilir diyecek kadar konuya vakıfsın!
Plan değişmesi gibi gayet normal bir şeyi gündem yapacak kadar da bilinçlisin zaten!

sayfa 1243
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET