Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1159

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 43.7%  43.7%  [1175]
olumsuz düşünüyorum 49.3%  49.3%  [1326]
fikrim yok / kararsızım 7.1%  7.1%  [190]
Toplam Oy : 2691

oguzbuyuka
1 hafta önce - Sal 12 Oca 2021, 22:44

Kanal yapılsın mı yapılmasın mı bir şey demeyeceğim ama burada Kanal İstanbul'un yapılmasını isteyenlerin Boğaz'ın nefes almasını gram umursadıklarını düşünemiyorum nedense

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 00:31

Alıntı:
Depremi tetiklemesi oldukça uzak ihtimal. Benim tek endişem, Kanal İstanbul sonrası İstanbul Avrupa yakasının yaka olmaktan çıkıp adaya dönüşecek olması. Böyle bir durumda kanal geçisindeki köprülerden birinin bile tıkanması ya da kullanılamaz hale gelmesi İstanbul'a gidecek yardımları aksatabilir. Dediğim adada da yaklaşık olarak şehir nüfusunun yarıdan fazlasının yaşayacağını düşünüyorum. Adaya geçiş için 3 boğaz köprüsü ve 3 de kanal geçiş köprüsü olacağını düşündüğümüz zaman beklenen Marmara Depremi'ne o ada içerisinde yakalanmak istemem.

Yav anladık kanala karşısınız, da kendinizi bu kadar rezil etmeyin.. Şunu bir çocuğa anlatsan güler..

Köprüler zaten en büyük depreme bile dayanıklı yapılır. İstanbulda deprem oldu 99'da, boğaz köprüleri en ufak etkilenmedi. Ayrıca, kanalı yapmadan da şu anda zaten istanbulun civar kentlerle ulaşımı hep köprülerle sağlanıyor.. Boğaz köprülerini zaten biliyorsun, onları saymayalım, öbür tarafa kanala bakalım, şu anda E-5 Küçükçekmecede köprü var, Tem otoyolunda köprü var, KMO otoyolunda köprü (viyadük) var. Zaten her yer köprü.. Sen kanaldan sonra deprem olur da köprüler yıkılırsa diyorsun... Takıntı kanal olunca böyle oluyor demk ki..

mhozcilenk
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 00:48

Deprem anında en son yıkılacak yerlerin köprüler olduğu hakkında yazılar var, 7.7 lik depreme dayanacağı söyleniyordu 2008 yılında

Mezuniyet online a nasip oldu herhalde

emelim_888
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 00:58

Memlekete hayırlı uğurlu olsun DEVASA Bir proje

Tachi
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 01:40

Alıntı:
Güzel kardeşim, san fransiscoda , Tokyo da deprem olunca köprüler yıkılıyor mu ?

Tokyo'da bilmiyorum, 1995'de Kobe'de yikildi. San Francisco'da 1989'da yikildi. 1999 Marmara depreminde de köprüler yikildi. Yikilmiyor diye bir sey yok.

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 02:53

99 depreminde Sakarya otobanında bir otoyol köprüsü çökmüştü, benim bildiğim tek o var.. İstanbulun içinde bir sürü köprü var hiç biri yıkılmadı depremde.. San fransiskoda da 1989 yılındaki depremde köprü yıkılmadı, uzunlukları 7-8 kmyi bulan eski körfez köprülerinden birisi kısmen zarar görmüştü sadece.. Çok eski bir köprü..
Sağlam yapılmayan köprüler bir çok nedenle yıkılabilir. Sel, kapasite üstü yük, çürüklük, deprem, vs. Deprem bunlar arasında belki de en az etkendir.. Sağlam yaparsan depremde de yıkılmaz kolay kolay. Zaten teknoloji geliştikçe çok daha sağlam yapılıyor köprüler..
Şimdi yıkılma ihtimali var diye köprü yapmayalım mı? istanbulun etrafı şu anda da köprülerle dolu zaten.. Edirneye giderken nerden gidiyorsun? Hem TEM'de köprü var, hem E-5'te köprü var.. Üstelik de kanal yapılacak olan mevkiide ikisi de..
Buradan nereye varmaya çalışılıyor? ''Köprüler yıkılabilir, o zaman kanalı yapmayalım'' gibi çocuk kandırmasyon mu yapmaya çalışıyorsunuz?

Fatih Ordu
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 12:09

Alıntı:
Güzel kardeşim, san fransiscoda , Tokyo da deprem olunca köprüler yıkılıyor mu ?
Sen 5 katlı ev yap kardeşim. Bu işler seni aşar ...

Güzel kardesim sen Japonya'daki gibi depreme dayanikli önce bina yap, istersen ondan sonra tartisalim bu konuyu.

Yakup

1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 12:12

Alıntı:

Olasi Istanbul depreminin zaten bunu basli basina imkansiz kilmasi

Niye imkansiz kilmaktaymis onu anlamadim..

Kanal yerin 6 km derininde yapilmiyorki deprem hatlarini tetiklesin...

Mehmet 25879
1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 12:53

Alıntı:
''Köprüler yıkılabilir, o zaman kanalı yapmayalım'' gibi çocuk kandırmasyon mu yapmaya çalışıyorsunuz?

Onlar sanırım bu yazıyı yazarken boğazdaki 15 temmuz ve FSM köprülerini unuttu galiba.

Burç

1 hafta önce - Çrş 13 Oca 2021, 13:04
petrol bitmesi geyiği

bu bana 15 sene önce bu konuda başlık açan bir üyeyi hatırlattı. Allah rahmet eylesin...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1546121#1546121

sayfa 1159
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET