Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1138

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 43.6%  43.6%  [1182]
olumsuz düşünüyorum 49.3%  49.3%  [1336]
fikrim yok / kararsızım 7.2%  7.2%  [194]
Toplam Oy : 2712

Mustafa Torun 0834

3 ay önce - Cmt 31 Ekm 2020, 22:54

Alıntı:
şuursuz kitleler zamanla yerini (Z kuşağı)bilinçli yurttaşlara bıraktığında tam bağımsız ve demokratik bir ülke olacağız,

Bunu sosyal medayaya mahkum olan ve her gördüğü şeye inanan yeni nesil Z kuşağı mı yapacak?

Saatlerce elinde telefon, kulağında kulaklık.

Bir elimde cımbız bir elimde ayna.

Umrumda mı bu dünya.

Evinde saatlerce oyun oynayanlar...

Enes Batur ve Danla Biliç gibi saçma saçma youtuberleri beğenenler...

Bir kaç video ile youuber olduğunu sananlar.

İki kelime ile kendini şarkıcı sananlar...

Mahmut Göksu
3 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 01:47

Alıntı:
Bunu sosyal medayaya mahkum olan ve her gördüğü şeye inanan yeni nesil Z kuşağı mı yapacak?

Saatlerce elinde telefon, kulağında kulaklık.

Bir elimde cımbız bir elimde ayna.

Umrumda mı bu dünya.

Evinde saatlerce oyun oynayanlar...

Enes Batur ve Danla Biliç gibi saçma saçma youtuberleri beğenenler...

Bir kaç video ile youuber olduğunu sananlar.

İki kelime ile kendini şarkıcı sananlar...

O kadar kötü tespitler içeren bir yazı yazmışsınız ki..
Üzüldüm.

Madem ki bu nesil bu kadar kötü bu kadar aptal bu kadar kalitesiz
Bu nesli kim yetiştirdi bunu cevabını verir misiniz?

mahmut11
3 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 02:04

Solcuların sabah akşam övdüğü Z kuşağı kendi parasıyla önce bir ekmek alsınlar da. . .

Önce odalarını toplamaları gerekiyor

Mahmut Göksu
3 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 13:16

Alıntı:
Solcuların sabah akşam övdüğü Z kuşağı kendi parasıyla önce bir ekmek alsınlar da. . .

Önce odalarını toplamaları gerekiyor

Çocuk yetiştirmeyenler utansın...

Ne cevherler ne gençler görüyoruz nelere yapıyorlar internetten yazılım ile ne gelirler elde ediyorlar
bir çok aracı site üzerindne photoshop render gibi işler ile para kazanıyorlar..

Yapamayanlar sizlerin etrafında toplanmış demek ki sizler görmüyorsunuz.

mahmut11
3 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 13:26

Alıntı:

Çocuk yetiştirmeyenler utansın...
Ne cevherler ne gençler görüyoruz nelere yapıyorlar internetten yazılım ile ne gelirler elde ediyorlar
bir çok aracı site üzerindne photoshop render gibi işler ile para kazanıyorlar..
Yapamayanlar sizlerin etrafında toplanmış demek ki sizler görmüyorsunuz.

Photoshop ile v.s ile para kazanan bin kişiden olsa olsa biridir. Şu an yaptığın tek şey hamaset.

Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur misali.

Ahmet YükselS
3 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 14:44

Herkesin Z kuşağı farklı. Bizim Z kuşağımız bilimsel araştırmalar yapıp, iha, siha, tank, uçak, helikopter, tıbbi keşifler, ulaşım projeleri, tarımsal yenilikler bulmaya ve üretmeye çalışan ve bunun için teknolojiyi kullanan yeni nesildir. Diğerlerinin Z kuşağı ise, elindeki teknolojik imkanları eğlence amaçlı kullanan, batının iyi yönlerini değil ahlaksız taraflarını öğrenmeye çalışan, algı operasyonlarına ve terör örgütlerinin tuzağına düşmeye müsait, devletine düşman bir kuşak.

Biz birincisini istiyoruz, muhalefet ikincisini.

Ahmet YükselS
3 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 15:08

Alıntı:
Ayasofya davasından sonra Boğaz / Montrö anlaşması davası...

İşadamı Bizimcan ve avukat Somuncuoğlu, Boğaz geçiş ücretlerindeki hesaplama yönteminin iptali için dava açtı. Dava olumlu sonuçlanırsa Türkiye’nin Boğaz geçişlerinden elde ettiği yıllık 150 milyon dolarlık gelir, 23 kat artarak 3.5 milyar dolara çıkacak

Bu dava önemli. Muhtemelen devlet tarafından kişilere açtırılmış olabilir bu dava. Yani yavaş yavaş hem boğazdan hem kanaldan ücret almanın altyapısı oluşturulacak.

İskender Efendi
3 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 19:47

Alıntı:

Ayasofya davasından sonra Boğaz / Montrö anlaşması davası...

Bu işin kanalla, kanalın yapılmasıyla, varlığıyla yada yokluğuyla, veya kanalın ücretiyle hiçbir alakası yok.
Boğaz ücretinin önceden altın fiyatına endeksli olmasına karar verilmiş, sonrada bu uygulama terk edilmiş. Bunun devam etmesi isteniliyor,
Ki, olması gereken budur.

mafakyanc

3 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 20:13

Fikret Bizimcan, Bursalı bir iş adamı. İktidara yakın birisi olsa gerek; AhmetYükselS bu konuda yanılmıyor. Ancak bu iş adamının esas arzusu şu anda aslında çok düşük kalan Boğaz geçiş ücretlerinin güncelleştirilmesi de değile benziyor. Yani bu dava işin sadece hukusal bir vitrini. "Esas hikaye" bakınız, ne imiş...

Google'dan kısa bir inceleme yapıldığında bu müteşebbis hakkında şu bilgilere ulaştım...

Alıntı:
Adı: FİKRET BİZİMCAN

Bursalı işadamı…

Tam 8 seneden beri durmaksızın boğazlar ve Kanal İstanbul’dan “elektrik enerjisi” üretmekle ilgili çalışmalar yürütüyor. Ve 2011’de bu işin patentini almış; 2018’de de yenilemiş.

Bu güne dek konuyla ilgili tüm bakanlıklarda görüşmeler yapmış.

Ankara çok büyük bir ilgiyle karşılamış Fikret Bizimcan’ı.

Hatta Siemens de ilgilenmiş bu meseleyle.

Rakamlara boğmayacağım sizi.

Merak eden Fikret beyin açtığı cagaenerji.com adresindeki sayfalardan daha fazla bilgilenebilir.

“Kanal İstanbul’un inşası sırasında zeminde oluşturulacak 165 koridor ve oralara yerleştirilecek 14 bin tribünle yılda 32 bin megavat yani, Türkiye’nin elektrik ihtiyacının üçte biri rahatlıkla üretilebilir” diyor Fikret Bizimcan!

Bu ne demek biliyor musunuz?

10 tane Keban, 3 tane daha Akkuyu Nükleer Santrali demek!

Bırakın İstanbul’un güvenliğini, bırakın Montrö’yü, boğazlardan para kazanmayı, bırakın imar rantını, sadece elektrik üretmek için bile yapılsa dahi Kanal İstanbul’un hayali cihana değer!

Not: ben henüz yukarıdaki sitesini incelemedim; daha teknik değerlendirebileceklere de açmadım.

Ahmet YükselS
3 ay önce - Pzr 01 Ksm 2020, 20:59

Boğazdan geçişlerden alınan ücretlerin güncellenmesi halinde Türkiyenin yıllık 2.5 milyar dolar civarında bir gelir elde edilebileceğini ilk gündeme getiren kişi emekli tüm amiral Cihat Yaycı idi.
Bu konunun direkt olmasa da yapılacak kanalla da bağlantısı olduğu kesin.
Bu arada dava açan kişinin boğaz veya kanalla ilgili enerji projeleri kabul görmedi diye biliyorum. Kabul görse zaten kanalın projesinde mutlaka bahsedilirdi.

sayfa 1138
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET