Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1022

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 45.0%  45.0%  [1134]
olumsuz düşünüyorum 48.1%  48.1%  [1213]
fikrim yok / kararsızım 6.9%  6.9%  [174]
Toplam Oy : 2521

medicus001
2 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 11:21

Güncel ihtiyac oldugu icin halka soralim...

15 milyar dolara kanal mi isterler ya da tam tesekküllü 40 tane sehir hastanesimi...

mafakyanc

2 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 13:54

Alıntı:
Kanal İstanbul güzergahındaki iki köprünün yer değiştirmesini kapsayan ihale yapılmış, 4 teklif alınmış. Sonuç daha sonra açıklanacakmış.

Bu yapılan ihale, söz konusu iki (tarihi) köprünün fiilen taşınması (teknik dilde"deplasesi") yani bir inşaat konusu olacak işin ihalesi midir yoksa bu iki köprünün nasıl, nereye taşınabileceği konusundaki etüd projesinin ihalesi midir? Ben ikincisi diye biliyorum; daha kesin bilgisi olan ltf. teyid versin. Tşk.

Mustafaa ahmet
2 ay önce - Cmt 28 Mar 2020, 16:39

Alıntı:
Kanal İstanbul" projesinin güzergahında kalan tarihi iki küçük köprünün, sökülüp bir başka yere kurulmasını sağlayacak olan projelerin hazırlanması ihalesi yapıldı.

Proje ihalesi..

Ahmet YükselS
2 ay önce - Pts 30 Mar 2020, 19:40

Ulaştırma bakanının görevden alınmasının, kanalla veya kanal ihalesiyle uzaktan yakından alakası yok. Cahit Turhan biraz ağır bir adamdı. Erdoğan geçen sene uyarmıştı, bir çok projenin hazırlanması geciktiği için.. Ama insan yapısı pek değişmiyor.. Alınması bana göre de isabet oldu. Ulaştırma bakanlığı ağır adamla olmaz, çok hızlı dinamik biri olmalı.. Erdoğan gibi hızlı dinamik başkana hızlı dinamik bakan yakışır..

Veli_55

1 ay önce - Cmt 25 Nis 2020, 16:14

Bu proje yapılmadan önce İstanbul halkının onayı alınsa daha iyi olmaz mı?Yani bir seçim yapsalar,Kanal İstanbul yapılsın mı yapılmasın mı diye,ona göre "Evet" ve "Hayır" vererek seçim yapsa İstanbullular?

Yakup

1 ay önce - Cmt 25 Nis 2020, 16:26

Alıntı:

Bu proje yapılmadan önce İstanbul halkının onayı alınsa daha iyi olmaz mı?Yani bir seçim yapsalar,Kanal İstanbul yapılsın mı yapılmasın mı diye,ona göre "Evet" ve "Hayır" vererek seçim yapsa İstanbullular?

Böyle bir karar alinirsa halk bir sonraki projeye de referanduma götürmeliyiz der.

Bu da tabiiki olmaz..

emreceliker
1 ay önce - Cmt 25 Nis 2020, 16:26

Akp iktidarda olmasaydı böyle proje ler halka sorulurmuydu bir düşün istersen.Ekrem Beylikdüzünde 50 katlı binaları dikerken halktan rıza aldımı acaba?

Veli_55

1 ay önce - Cmt 25 Nis 2020, 16:27

Alıntı:
Böyle bir karar alinirsa halk bir sonraki projeye de referanduma götürmeliyiz der.

Bu da tabiiki olmaz..

Kanal İstanbul çok tartışmalı bir proje olduğu için seçim yapılarak karar verilmeli...Bu proje diğer projeler gibi değil ki.Çok ÇILGIN bir proje.

Yakup

1 ay önce - Cmt 25 Nis 2020, 16:34

Muhalefet icin her proje büyük bir sorun..

Veli_55

1 ay önce - Cmt 25 Nis 2020, 16:50

Alıntı:
Akp iktidarda olmasaydı böyle proje ler halka sorulurmuydu bir düşün istersen.Ekrem Beylikdüzünde 50 katlı binaları dikerken halktan rıza aldımı acaba?

Konumuz iktidar yada muhalefet değil ki...Hangi parti iktidarda olursa olsun böyle tartışmalı olan bir projeyi İstanbullulara sormalılar.

sayfa 1022
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET