Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1016

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 45.0%  45.0%  [1129]
olumsuz düşünüyorum 48.1%  48.1%  [1206]
fikrim yok / kararsızım 6.9%  6.9%  [173]
Toplam Oy : 2508

Göktuğ07
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 13:01

Ben bu proceyi Nasrettin hocanın borcunu ödemek için yola çalı diktiği fıkraya benzetiyorum. O öyle olacak şu böyle olacak da kanal para kazanacak Zaten baktılar artık kanal kanal olarak rağbet görmedi etrafındaki binalardan para kazancaz dediler en son Ecevit de kanal yaptıracaktı siz niye istemiyosunuza kadar düşmüşlerdi. Ama merak etmeyin E.İ. mahkemeye vermiş Reiz de inadına borç harç yapar kanalı siz de haftasonu kenarına gidip gemilere bakar çay içersiniz

Aziz Haznedaroğlu
1 ay önce - Cmt 15 Şub 2020, 20:15

Kanal istanbulun önemini anlamak lazım... ülkeye bir çok yönden para ve istihdam sağlayan böyle bir projeyi istememek yada tamamen karşı çıkmak ya hainliktir yada cahilliktir. Dolaylı olarak 1milyon kişi ekmek kazancak... projenin kanal ve yeni şehirlerin kurulması ile doğrudan 100milyar dolardan fazla bir gelir getirecek.

erdall erdall
1 ay önce - Pzr 16 Şub 2020, 14:48

Kanal istanbul projesi dereleri çok daha özenli, detaylı, projeli, ıslah çalışmasıdır. gemi geçişine uygun hale getirilecek. Bunun çalışmasıdır.

İtiraz edenler ana muhalefet partisi siyasi olarak itiraz ediyor! Eğer; bunun dışında başka siyasi görüşten olup gene itiraz etsenizde ana muhalefetin görüşüyle hareket ettiniz sayılır.!

Mesela demokrat partilisiniz ibb yi cehape'li bir başkan yönetiyor ben demokrat partiliyim saadet partiliyim tuvalet projesi yaptıysa cehape yaptı banane diyemezsiniz.! çünki 4lü ittifak yaptınız hepiniz aynı muhalefetsiniz..

Burda size siyaset öğretecek değilim yalnız aklınızı başıniza alın kanal istanbula karşı olmaya gelince birsiniz... tuvalet projesine gelince banane onu E.I yaptı diyemezsiniz.!

İllede bunlardan banane ben kanal istanbula karşıyım diyorsanız o zaman sana sorarım kimsin sen? kapasiten ne de? karşı çıkıyorsun donkisotmusun ? Aslinda bunun cevabını kendin vermiş oluyorsun ya trolsün. ya vatan düşmanı.

Ayrıca tuvalet projesini burda daha çok okuyacaksınız.! Okadar haksız yere kanal istanbula yüklendinizki, kalkipta burda bana tuvalet projesinin ne alakası var yazma diyemezsiniz..! Sizde bilboardlarda, metrolarda, ibb dergilerinde kanal istanbulu istemezük reklami çok yaptınız..bide millete tuvalet projesini alkıslatmaya kalkmak biraz bardağı taşırdı.. işin suyunu çikarmak bu olsa gerek.
Ben kanal istanbulu destekliyorum. nasılki sizde kanal istanbul hakkinda ileri geri ipe sapa gelmez seyler yaziyorsaniz. tuvalet projesinin bir projemidir ?oraya yapilmalımıydı? yada bu kadar reklamı yapılmalımiydi? bunları.! ipe sapa gelmez eleştirileri okuyacaksınız heç kusura kalmayın.etme bulma dünyası .

YILMAZ ŞENGÜL

1 ay önce - Pts 17 Şub 2020, 14:30
erdall erdall

Alıntı:
Kanal istanbul projesi dereleri çok daha özenli, detaylı, projeli, ıslah çalışmasıdır. gemi geçişine uygun hale getirilecek. Bunun çalışmasıdır.

İtiraz edenler ana muhalefet partisi siyasi olarak itiraz ediyor! Eğer; bunun dışında başka siyasi görüşten olup gene itiraz etsenizde ana muhalefetin görüşüyle hareket ettiniz sayılır.!

Mesela demokrat partilisiniz ibb yi cehape'li bir başkan yönetiyor ben demokrat partiliyim saadet partiliyim tuvalet projesi yaptıysa cehape yaptı banane diyemezsiniz.! çünki 4lü ittifak yaptınız hepiniz aynı muhalefetsiniz..

Burda size siyaset öğretecek değilim yalnız aklınızı başıniza alın kanal istanbula karşı olmaya gelince birsiniz... tuvalet projesine gelince banane onu E.I yaptı diyemezsiniz.!

İllede bunlardan banane ben kanal istanbula karşıyım diyorsanız o zaman sana sorarım kimsin sen? kapasiten ne de? karşı çıkıyorsun donkisotmusun ? Aslinda bunun cevabını kendin vermiş oluyorsun ya trolsün. ya vatan düşmanı.

Ayrıca tuvalet projesini burda daha çok okuyacaksınız.! Okadar haksız yere kanal istanbula yüklendinizki, kalkipta burda bana tuvalet projesinin ne alakası var yazma diyemezsiniz..! Sizde bilboardlarda, metrolarda, ibb dergilerinde kanal istanbulu istemezük reklami çok yaptınız..bide millete tuvalet projesini alkıslatmaya kalkmak biraz bardağı taşırdı.. işin suyunu çikarmak bu olsa gerek.
Ben kanal istanbulu destekliyorum. nasılki sizde kanal istanbul hakkinda ileri geri ipe sapa gelmez seyler yaziyorsaniz. tuvalet projesinin bir projemidir ?oraya yapilmalımıydı? yada bu kadar reklamı yapılmalımiydi? bunları.! ipe sapa gelmez eleştirileri okuyacaksınız heç kusura kalmayın.etme bulma dünyası .

Tebrik ediyorum güzel yorum

erdall erdall
1 ay önce - Prş 20 Şub 2020, 02:09

Ekrem İmamoğlu'nun çinlilerle arası çok iyi.

İmamoğlu belediye başkanı seçildikten sonra çin istanbul başkonsolosu Cui Wei soluğu imamoğlunun yanında alıyor.Cui Weinin yaptığı açiklama şu

-ben çok acele bir şekilde size gelip bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyordum.!

-bukadar acelesi olan şey ne ?
-Aslinda bu ziyaretin altında yatan sebep şuydu.
3. Köprü kuzey marmara otoyolu ve kanal istanbul gibi projelere yönelik oluşabilecek muhalefeti önlemek. Bakın göreceksiniz
Kanal istanbulla ilgili çin iddaları kesinleşirse projeye yönelik muhalefet en asgari seviyeye çekilecek.!

Eğer kanal istanbul projesi çinliler tarafından finanse edilirse imamoğlu kanal istanbulla ilgili muhalefetini sürdürebilirmi?

(+)

alıntı.

TÖKKEN
1 ay önce - Cum 28 Şub 2020, 14:20

Montreux Anlasmasinin bedelleri

Rus savas gemileri dalga gecer gibi geciyorlar.

doktorbey
1 ay önce - Cmt 29 Şub 2020, 16:44

üzerine bir bardak su içilecek proje.
arkamızda ayı bağırıyorken bu projenin gerçekleşme ihtimali %0,01 olarak düşünülebilir.

Ahmed Akay

1 ay önce - Cmt 29 Şub 2020, 16:52

Yakın tarihte zor gibi. Ama günü birinde elbet olacak.
Panama, Süveyş kanalları nasıl olduysa bu kanal da olacak.

levent tmr
1 ay önce - Cmt 29 Şub 2020, 18:53

Kanal istanbul projesinde bugün Karadeniz Marmara arasında geçen su 182 milyon m3 'ten topu topu
200 milyon m3 suya çıkacak karadenizden marmaraya akan su miktarının hepsi bu kadar...
Osmanlı Imparatorluğunun,16.yyda büyük projeler gündeminde;
1-Don-Volga kanallarının birleştirilmesi
2-Süveyş Kanalı'nın açılması
3-Kanuni döneminde Mimar Sinan ve Mimar Nikola ile Sakarya Nehri yoluyla Karadeniz-Marmara arasında kanal açılması projesi yapmışlar. Bunlar Osmanlı kayıtlarında yer alıyor..
16.yy ufku dahi olmayan Muhalefetimiz var!
1869 Süveyş kanalının açılışı, 1914 Panama kanalının açılışı, umuyorum 2028 lere kadar
tamamı biterek "İstanbul kanal"ı açılır İstanbul Boğazı (Bosphorus) kurtulur
Kanal İstanbul Projesi teknik olarak da zorunlu... teknik analizler şöyle;
"Bosphorus"kurtulacak, İstanbul Boğazı'ndan Ticari gemiler Montrö Anlaşması'na göre geçiyor
ve O dönemde Boğaz'dan yıllık "3 bin" gemi geçiyordu.
Bugün tam "50 bin"! 2030'da 65 bin, 2050'de ise 100 bin!
Oysa Süveyş Kanalı'nda yılda sadece 17 bin gemi geçiyor!.
Tarihi "Boğaziçi"nin kurtuluşudur.
Sadece Şehir hatları, balıkçı tekneleriyle İstanbul Boğazı'nın günlük trafiği 2 bin 500.

levent tmr
1 ay önce - Cmt 29 Şub 2020, 19:32

kaynak belirtmeliydi diyen arkadaş internette tamamı çıkıyor okursanız!
farklı farklı bilimsel, tarih içerikli vs.. ama tamamı doğru ben araştırarak gönül rahatlığı ile yazdım...
eğer araştırır yanlış olan varsa yazarsanız gerçekten o zaman siz haklı, ben haksız olurum...
..1.paragraf hariç, bu metni bilimsel bakanlık kanal için doğrular açıklamalarından almıştım.
diğer hepsi zaten malum bilinen metinler...

sayfa 1016
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET