Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Emre Aykan
3 yıl önce - Pts 25 Nis 2011, 22:54
İhsaniye Kent Meydanı ve Nilüfer Belediye Binası İnşaatı

Kent Meydanı

Belediye Binası

İhsaniye Kültür Merkezi

Nikah Evi

İhsaniye Sabit Pazar Alanı (AGORA)

Not: Fotoğraflar Nilüfer Belediyesi Resmi Web Sitesinden alıntıdır.

Arkadaşlar Nilüfer ilçesi İhsaniyede bir çok oluşumu içerisinde barındıran büyük bir kent meydanı projesi yürütülmekte. Kısa tatil için geldiğim Bursada tesadüfen o bölgeden geçerken bu projelerin uygulamada olduğunu gördüm. Agora projesinin startı verildiğinden haberim vardı ancak diğerleri benim için sürpriz oldu. Görmeyen ve bilmeyenler için izlenimlerimi aktarmak istiyorum; İhsaniye vergi dairesi bölgesinde yapılıyor bu proje. Şu anda o bölge büyük bir şantiye alanına dönüşmüş hatta otobüs güzergahları da değişmiş durumda. Yukarıda bahsettiğim tüm projelerin çevreleri kapatılmış ve içeride iş makinaları var ancak ben çalışma göremedim belki paydos saatiydi bilemiyorum. Şahsi görüşüm bittiği zaman Bursa'nın yeni bir merkezinin olacağı ve buraya canlılık getireceğidir. Kırmızı alan içine aldığım bölge proje bittiğinde kabuk değiştirecek bu sayede. Şu anki inşaat durumunu görmek bile beni çok heyecanlandırdı diyebilirim. Nilüferli arkadaşlardan ileriki günlerde gelişmelere ait fotoğraflar bekliyoruz.Saygılar..

yigitgurel
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2011, 12:33

süper bir proje
inşallah fazla geciktirmeden yaparlar
benim evimede çok yakın

Efe Elaldı

3 yıl önce - Prş 28 Nis 2011, 22:45

evt bende burda ne yapılıyo diye kendime soruyodum yaklaşık 15 gün önce vergi dairesindeydim çok hummalı çalışma var belirli yerlerde meğersem meydan belediye binası yapımıymış artık nilüferinde bir kent meydanı ve belediye binası olacak diğer işlevlerde tamamlandığında gerçekten güzel bir yer olacak biran önce bitmesi dileğimiz

yigitgurel
3 yıl önce - Cum 29 Nis 2011, 16:55

tabiri caizse ihsaniye nilüfer hatta bursanın başkenti gibi bişey olucak
başmahalle daha mı uygun ne???
neyse saçmaladım

Emre Aykan
3 yıl önce - Cum 29 Nis 2011, 21:21

İçerisinde boyut olarak küçük de olsa çarşı benzeri bir oluşum barındıracağı için ileriki yıllarda şehir merkezindeki yoğunluğu azaltacağını düşünüyorum..

Fahri

3 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 11:55

Harika bir proje, evimiz tam bu alana bakiyor. Yakinda görebilecegim insallah. Sabirsizlandim!

Oktay+

3 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 14:33

Şu an inşaat çalışmaları var zaten. Ben mi yanlış biliyorum. Yeşil Vergi dairesine uğradığımda "Agora" yapımını gördüm. Belediye binası çalışmalarına da başlamışlar. Vergi dairesi önü genişçe kazılmış zaten.
Tebrikler.
Nilüfer belediyesi güzel iş çıkarmış bu konuda...

chemistolga

3 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 14:37

Kesinlikle nilüfere yakışan bir proje artık Bursa'nın tek merkezlikten kurtulması içinde bir ön ayak olabilir

HAKAN ATAN
3 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 18:59

nikah daireside yapılmakta,kaba inşaatı devam ediyor.

Arda_E
3 yıl önce - Cum 17 Hzr 2011, 16:53

Projeyi basarisiz buluyorum. Meydan degil, beton yigini gibi. Keske projeyi yapan kisiler, Avrupa'daki buyuk sehirlerin meydanlarina bakip ornek alsalardi. Ayrica meydani dolduran beton yigini binalarin bir kisiligi, mimari guzelligi de yok. Basarisiz bir proje. Keske meydan yayalastirilip, gercek bir sehir meydani yapilsaydi. Ya da en azindan binalarla doldurulacaksa da, mimari kisiligi olan binalar olsaydi, Bursa'nin tarihi mimarisine uygun binalar yapilsaydi. Bu kadar buyuk bir alanin bu sekilde basarisizca degerlendirilmeye calisilmasini kiniyorum.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> BURSA - Haberler ve Sohbet